Предлог за МАСОВЕН протест

Статус
Затворена за нови мислења.

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас сум за и многу деца од мое школо ќе дојдат на протести, како што беа и на претходните.добро е што 21ви е неработен ден, може целодневен протест:)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Па како што се развива ситуацијата можда ќе нема потреба од протест, мислам дека и нашиве политичари не се толку идиоти да ги прифатат последните предлози на Нимиц (што се всушност грчките предлози).
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Епа Македонци дотука беше. И црвената линија на БЦ е премината. Идиотите од сдс не разбраа дека пред преговори не се даваат изјави со која се поткопува сопствената позиција. Со тоа само му ја олеснаа работата на грчкиот мајмун нимиц, кому не му беше воопшто тешко да склопи два и два, која страна ќе попушти. Следствено си ја добивме рамката во која ќе ни го решаваат идентитетот.
Американците си застанаа зад грците. Само во целава ситуација ми е смешно што сите ние (вклучително и јас лично) поверувавме дека Американците ни се пријатели. Ха ха ха, па зар навистина бевме толку глупи да помислиме дека Американците ќе го признаат директното учество во геноцидот врз Македониците од 1945-1948-та? Дедо ми мој бог да го прости, инаку борец на ДАГ ми кажуваше како гореле планините Вичо и Грамос од НАПАЛМОТ кој Американците првпат го употребија токму врз Македонците! Зар навистина бевме толкави идиоти и помисливме дека тие ќе дозволат да останат таму некакви си Македонци кои можеби ќе се сетат некогаш да побараат репарации за геноцидот?
И сега што? Сега сите гниди предавнички ќе излезат на видело. Ќе почнат непречено да блујат по медиумите како тоа треба да прифатиме компромис. бучката-изродот, малевски-шиптарот, геровски-неуспешниот спонтан абортус, милчин-јуата, да не ги редам многу ќе ги има! Ха, а инаку приказната за “македонските“ медиуми ќе биде прилично гротескна следниве недели! “Македонските“ медиуми... Замислете кој е креатор на јавното мислење во земјава? бранко геровски. Лик со физички недостаток и со говорна маана! На времето у мое маало кога некој ваков генетски отпад ќе пофтеше да каже нешто си попиваше фино лепо по нос, а денес овој никаквец, овој фрик на природата наместо да ја скрие својата накарадност, напротив не одбива покана јавно да ја покаже својата мизерна унакаженост!
А кој ќе биде одговорот кој ние ќе им го кажеме на предавниците Македонци? Ќе прифатите ли компромис? Или ќе застанеме простум и ќе ги пратиме кај што заслужуваат да бидат. Јеби га, ние ја имавме злата судбина, или среќата, зависи од кој агол гледаме на работите да се избориме, со крв, или без, да го зачуваме светото Македонско име, или тивко со подвиткан опаш да си заминеме во благословеноста на заборавот! Ние сме на потег Македонци!
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Ајде да се организираме!Само побрзо за да има време да се расшири веста!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас сум за,да се организира еден протест пред самитот на НАТО,баш кога е најжешко.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Epa ajde,i plus da se napravi edna press conference i da se procita PREDLOG REZOLUCIJATA !
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Lugje ima.
Organizacija ima.
Zelba ima.

Povod ima.

U ramkite na narednite dva dena,brakja makedonci,ke se dogovorime sto i kako ke se cini. :wink:
So toa sto jas vise sum si bendisal eden zut bulduzer...i sve se mislam kaj da go teram prvo.Na Bihacka,ili u toa parlamentot,posto i dvete zgradi mi se nekako ...grdi...i tugji...i treba da se `renoviraat`.
Да не заборавиш и некоја српска и руска застава. Ако не сакаме со САД и ЕУ, да се знае која е другата страна.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
ej ajde mora da se odrzi
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Да не заборавиш и некоја српска и руска застава. Ако не сакаме со САД и ЕУ, да се знае која е другата страна.
А ако сакаме да сме на страната на САД и ЕУ, да земеме бугарски и грчки знамиња, и да ги викнеме Каракачнов и Виктор Канзуров. :pos2: :vozbud:

Ајде уште еден, уште помасовен МАКЕДОНСКИ ПРОТЕСТ да направиме! МАКЕДОНИЈА на МАКЕДОНЦИТЕ!!!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Нека завршат преговорите да почекаме...:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да не заборавиш и некоја српска и руска застава. Ако не сакаме со САД и ЕУ, да се знае која е другата страна.
Нема друга страна.
И воопшто не се потребни Руски,а најмалку од се српски ЗНАМИЊА!
Се знае кое знаме ќе се вее.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Leleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ...Geropulos pak gostuva vo politicka emisija na kanal 5 (samo sto pocna) .....zosto go vikaat i jas ne znam

eve prilika za berenje, sega :)

aj na koj mu e blisku... mislam deka e redno da objasni pred nekolku stotini lugje tie ideite za menvanje na ime :):)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Братот, правам некоја шема за резолуцијата... А за протест, 21ви нека причека...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еден мал удел од мене.....позадина за вашите компјутери...да фуче:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom