Предлог за МАСОВЕН протест

Статус
Затворена за нови мислења.

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas ne sum tamu za da ucestvuvam na mitinzi, pa nema da solam pamet.
No, da bev tamu, ve uveruvam deka nema da ucestvuvam na miting kakov sto se suska deka Gruevski saka da organizira i na kakov ke povika vo slucaj Sobranieto da diskutira okolu mozno prifakanje na nekoe ime.

Toa ne zatoa sto ne ja sakam Makedonija, tuku zatoa sto smetam deka ne e Gruevski, kako mandator i Premier, licnosta koja treba da povika na semakedonski miting i protest.

Licno bi sakal da ne dojde do toa. Licno bi sakal da se najde resenie za se ova. Najmnogu bi sakal da se usvoi dvojnata formula ili Grcija da ja snema od liceto na planetava.

No, smetam deka miting, na koj bi povikal Gruevski, e besmislen, oti kako premier mozel prethodno da iznajde milion nacini da se spravi so ovoj problem koj ni e nametnat.

Sepak, ako slucajno dojde do najava za promena na imeto.
Licno smetam deka NARODOT nepovikan od nikogo, treba da izleze na ulica, naoruzan do zabi, da iskole se i vo segasnata vlada i segasniov parlament, no i site poranesni pratenici i ministri vo izminative 17 godini.

SITE.
Vklucitelno i segasnive.
Pred zid, strelanje.

Serpiko, jas inaku mislam deka dobronameren sobir za poddrska nikako ne moze da bide kontraproduktiven i deka moze da odmogne. naprotiv, miren sobir, so pesna i ora i znaminja moze samo da ja zacvrsne pozicijata na site onie koi se protiv popustanje pod pritisocite koi ni se nametnati od site strani i akteri.

Toa e moe mislenje.


DA ZIVEE MAKEDONIJA!
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Координација :)

Она што секој од нас треба да го направи (а авторот на текстот со одличен тим на соработници веќе планира конкретни активности) е да продолжи со позитивен дух и ширење на Македонизмот почнувајќи од дома, завршувајќи тука на форум. Утре одржуваме состанок после кој се надевам дека ќе произлезе конкретен датум за некакви активности со кои креативно и духовно ќе се мотивира народот како што почна да се мотивира пред извесно време, цврсто да го зацементира својот став за сопствениот идентитет, име, генеза, иднина.
Значи немит нов МИТИНГ

Мој став е дека не ќе да беше лошо повторно да се видиме на Пела

Само ќе ја републикувавме подршката кон последнион мохиканец Груевски.

Токму со масовен МИТИНГ ќе го зацементиравме ставот на секоја една единка за сопствениот идентитет, име, генеза, иднина.

Баш со Масовен Митинг ќе им удревме финален шамар на придавкарите од цела петта колона.

Ипак верувам и јас во последниов наш мохиканец Груевски.

За среќа во моментов инат човек ни се падна да не води.

Друго

Верувам во најголем дел тука сме студенти

Па за другиве весели активности за будење на Македонизмот

Ургирајте на своите катедри за збирање на професорите од својата фела
Разбудете ги раководителите на институтите
Па нека одржат пресови во кои ќе дадат подршка за зачувување на уставното име

Замислете:

Институт по институт од ден на ден искачаат на пресови

Кажуваат Нимиц иди лечи се

За осталом весели активности ако треба нешто

Стојам на располагање

Поздрав
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи немит нов МИТИНГ

Мој став е дека не ќе да беше лошо повторно да се видиме на Пела

Само ќе ја републикувавме подршката кон последнион мохиканец Груевски.

Токму со масовен МИТИНГ ќе го зацементиравме ставот на секоја една единка за сопствениот идентитет, име, генеза, иднина.

Баш со Масовен Митинг ќе им удревме финален шамар на придавкарите од цела петта колона.

Ипак верувам и јас во последниов наш мохиканец Груевски.

За среќа во моментов инат човек ни се падна да не води.

Друго

Верувам во најголем дел тука сме студенти

Па за другиве весели активности за будење на Македонизмот

Ургирајте на своите катедри за збирање на професорите од својата фела
Разбудете ги раководителите на институтите
Па нека одржат пресови во кои ќе дадат подршка за зачувување на уставното име

Замислете:

Институт по институт од ден на ден искачаат на пресови

Кажуваат Нимиц иди лечи се

За осталом весели активности ако треба нешто

Стојам на располагање

Поздрав
На секаков начин можам да придонесам,да зборам,да праќам мејлови,да се вклучам во пропаганда преку интерент и слични активности,ама ова болдираново и зголеново во никој случај зашто кај мене на факултет се речиси сите кои јадат гомна дека треба да се направи компромис,така да тоа е невозможна мисија.Тие и онака не ги есапат студентите за ништо.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
На секаков начин можам да придонесам,да зборам,да праќам мејлови,да се вклучам во пропаганда преку интерент и слични активности,ама ова болдираново и зголеново во никој случај зашто кај мене на факултет се речиси сите кои јадат гомна дека треба да се направи компромис,така да тоа е невозможна мисија.Тие и онака не ги есапат студентите за ништо.
Sigurno si na praven fakultet....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Serpiko, jas inaku mislam deka dobronameren sobir za poddrska nikako ne moze da bide kontraproduktiven i deka moze da odmogne. naprotiv, miren sobir, so pesna i ora i znaminja moze samo da ja zacvrsne pozicijata na site onie koi se protiv popustanje pod pritisocite koi ni se nametnati od site strani i akteri.

Toa e moe mislenje.


DA ZIVEE MAKEDONIJA!
Гаро, и јас мислев така. Научив доста за организација на митинзи од моментот кога почнав со желба за песни и ора, а завршив со медиумското експонирање на двата запалени контењера, и приведените "команданти" после инцидентите на Партизанска:) Нејсе, не се уплашив, ама мора да се биде внимателен со текот на развој на настаните и со очекуваната прогресија која мора да ја постигнеме етапно.

Значи немит нов МИТИНГ

Мој став е дека не ќе да беше лошо повторно да се видиме на Пела

Само ќе ја републикувавме подршката кон последнион мохиканец Груевски.

Токму со масовен МИТИНГ ќе го зацементиравме ставот на секоја една единка за сопствениот идентитет, име, генеза, иднина.
Се согласувам. Кога ќе е неопходно кажав, ќе излеземе ПАК на улица. Сега подготвувајте терен...

Крејзи, Персеј, сите... Кој како знае, кој како може! Тешка работа ни отвораат Титовци, Бучковци и слични момци :) Ама ќе победиме, нели?
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Е правен факултет
хаха
Тешко рецепт за таму

Соберете се цела студентарија од одредена катедра

На сред предавање во преполн амфитеатар
Кажете им во очи што и како

Нека видат дека млатат празна слама

Кажете им го вашиот став

Поздрав
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е правен факултет
хаха
Тешко рецепт за таму

Соберете се цела студентарија од одредена катедра

На сред предавање во преполн амфитеатар
Кажете им во очи што и како

Нека видат дека млатат празна слама

Кажете им го вашиот став

Поздрав
Хм...за жал и во мојот смер,се повеќе луѓе како приоритет го ставаат НАТО,сепак треба да работиме да се запре перењето мозок,се уште има време!
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Јас сум да има голем протест деновиве.Ништо чудно дасе одлучува во последен момент , па така да имаат до знаење да несе играат со народот.После букурешт ништо невреди , затоа сега деновиве до пред самитот на нато ,е најпогоден момент.Пак ке кажам постои ли сила која може да го крене народот, или тешко со летаргичен анемичен народ.Подобро да седи дома пред тв и немо да гледа.МАСОВЕН ПРОТЕС ДЕФИНИТВНО ТРЕБА ДА ИМА ,. ТОА Е МОЕ МИСЛЕЊЕ.:toe:
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Хм...за жал и во мојот смер,се повеќе луѓе како приоритет го ставаат НАТО,сепак треба да работиме да се запре перењето мозок,се уште има време!
Битно е секој еден јасно и гласно да си го каже ставот

Доколку секој еден јасно и гласно го каже својот став

Пациентите ќе видат дека не иде и ќе се повлечат

One Man Revolution

Поздрав
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Само да дадам до знаење дека сум спремна да понудам помош, на секој начин кој ми стои на располагање. Всушност, не е тоа помош, туку обврска и најнормална реакција на секој кој себе си сака да се нарече македонец.

Дали за протест, или за било која друга активност, тука сум и ќе направам се што е во моја моќ, а кое е во корист на будењето на македонскиот дух, и добивање на позиција на нашиот народ и држава, која реално ја заслужуваме, не онаа која други сакаат да ни ја наметнат.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Напишав у момент на понесеност едно писмо кое го испратив на сите можни контакти!

За секоја помош или учество во било што ,тука сум!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Sigurno si na praven fakultet....

Јас сум на правен... Не е вистина дека сите професори на правен се со тој приоритет... Има некои и трезвени и баш со размислувања на кои им се восхитувам... Штета што ретки се :tapp:

П.С. Тука сум за што и да треба...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас сум на правен... Не е вистина дека сите професори на правен се со тој приоритет... Има некои и трезвени и баш со размислувања на кои им се восхитувам... Штета што ретки се :tapp:
Од 50 професори(да речеме) ,двајца - тројца дали се двојат!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ajде затварам дуќан...

Одиме на новата тема :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom