Предлог за МАСОВЕН протест

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
абе нејади мекици еве ги на канал 5

и не ме вади од памет ... и катемерини си пишуе дека сме имале бугарски јазик ...
kroasani jadam inaku .....ne e tocno deka Nimic gi dal tie tri predloga ti sto gi spomena
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
абе ти се зезаш со мене , или не ти се верува ...
ајде ќе имаш и подоцна информативни на др. телевизии, а сега продолжете со спиење ...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
предлог на Нимиц :
Нова Македонија
Горна Македонија
Република Македонија - Скопје

па сега пак спите , Грциве нека ве прекрстуваат ...

Не се шпекулации, на сите вести го потврдија ова.

Нимиц излегол со досегашните Грчки предлози !

Треба уште да чекаме?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
И ДА СИ ЈАДЕМЕ ПА ДА СИ ЛЕГНЕМЕ МАЛКУ ....
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Не се шпекулации, на сите вести го потврдија ова.

Нимиц излегол со досегашните Грчки предлози !

Треба уште да чекаме?
ako izlezi nekoj da informira deka ke podpisi, togas treba da se izlezi i da im se iskrsat zabite :)

inace, vo megjuvreme, ke bide mozebi dobro da im se "pomogne"* na nasite politicari so eden masoven protest :)


* - mene mi ne nesfatlivo da voopsto postojat lugje koi voopsto razmisluvaat da zemat kako opcija menuvajne na ime... zato ako ne im e jasno sho gi ceka, mozebi podobro da im se "pomogne" da sogledaat i ednash zasekogas svatat nekoi raboti?
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Абе што се палите сите одма, ставете го малце прстот на глава и размислете какви би биле последиците од не влегувањето во НАТО алијансата!?

Па погледнете што се случува задната недела на македонската берза, компании кои покажаа исклучително добри финансиски резултати имаа драстични падови само заради ситуацијата во која се наоѓаме, па кој странски инвеститор ќе влезе во оваа државичка кога нема да станеме членка на НАТО, лани во Македонија имаше 150 милиони евра инвестиции!! срамно! Во соседна Србија имаше 5 милијарди!! Па до кога ќе тераме вака? Невлегувањето во НАТО ќе значи изолација на Македонија од сите странски потенцијални инвеститори, кои само чекаат Македонија да ја добие поканата!

Покрај економската страна, има уште пострашни сценарија ако не влеземе во НАТО, тогаш Албанците дефинитвно ќе почнат да работат на планот за отцепување на западна Македонија, план кој сигурно не би успеал ако влеземе во НАТО! .... и многу други работи за кои сега неам баш време да ги пишувам!

Мој предлог: Северна Македонија! Идентитет: Македонец од Северна Македонија!

како што има Корејци од Северна и Јужна Кореа!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе што се палите сите одма, ставете го малце прстот на глава и размислете какви би биле последиците од не влегувањето во НАТО алијансата!?

Па погледнете што се случува задната недела на македонската берза, компании кои покажаа исклучително добри финансиски резултати имаа драстични падови само заради ситуацијата во која се наоѓаме, па кој странски инвеститор ќе влезе во оваа државичка кога нема да станеме членка на НАТО, лани во Македонија имаше 150 милиони евра инвестиции!! срамно! Во соседна Србија имаше 5 милијарди!! Па до кога ќе тераме вака? Невлегувањето во НАТО ќе значи изолација на Македонија од сите странски потенцијални инвеститори, кои само чекаат Македонија да ја добие поканата!

Покрај економската страна, има уште пострашни сценарија ако не влеземе во НАТО, тогаш Албанците дефинитвно ќе почнат да работат на планот за отцепување на западна Македонија, план кој сигурно не би успеал ако влеземе во НАТО! .... и многу други работи за кои сега неам баш време да ги пишувам!

Мој предлог: Северна Македонија! Идентитет: Македонец од Северна Македонија!

како што има Корејци од Северна и Јужна Кореа!
Moj предлог - бан. Перманентен. Уствари, што има да предлагам, ја ќе те банирам.

Иди на грчи форум. Креле малоумно. Му паѓала берзата... Спаси не Господе од вакви.
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Абе ова нема везе од вето. Сега кога ќе писне Америка ќе го повлечат ветото циганиве. Не бидете будали. Ова е само последната уцена.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
НА КОЈА НЕСМЕЕМЕ ДА ПОТПАДНЕМЕ ...
АБЕ ВИ КАЖАВ СЕ ТРЕБА ДА СИ БАРАМЕ , ПА МОЖЕБИ ЌЕ НИ ОСТАНЕ ИМЕТО ...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Moj предлог - бан. Перманентен. Уствари, што има да предлагам, ја ќе те банирам.

Иди на грчи форум. Креле малоумно. Му паѓала берзата... Спаси не Господе од вакви.
A taka. Ajde da vidime drugo nekoe krele da se prosere ushte ednash.

Tuka samo ban kje popiesh. Ne daj Bozhe da te ima vo zhivo! Rekov jas, ne vi e jasno, no kje vi se podobjasni ushte den-dva.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ЗНАЧИ ТРЕБА ДА И ДАДЕМЕ ПОДРШКА НА ВЛАДАТА ДА СИ БИДЕМЕ ДОСТОЈНИ ДО КРАЈ ...
НАВИСТИНА ОД СИТЕ СТРАНИ ЃОРЃИ САРДИСАН , АМА ЃОРЃИ УМНА ГЛАВА
ЌЕ СИ НАЈДЕ НАЧИН ДА СЕ ГОРДЕЕ ...



МАКЕДОНИЈА НЕ СИ ДОЗВОЛУВА КРШЕЊЕ НА ПРАВОТО

МАКЕДОНИЈА Е МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ

ГРЦИТЕ ДА СЕ СООЧАТ СО ВИСТИНАТА
ВИСТИНАТА Е МАКЕДОНИЈА
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Абе што се палите сите одма, ставете го малце прстот на глава и размислете какви би биле последиците од не влегувањето во НАТО алијансата!?

Па погледнете што се случува задната недела на македонската берза, компании кои покажаа исклучително добри финансиски резултати имаа драстични падови само заради ситуацијата во која се наоѓаме, па кој странски инвеститор ќе влезе во оваа државичка кога нема да станеме членка на НАТО, лани во Македонија имаше 150 милиони евра инвестиции!! срамно! Во соседна Србија имаше 5 милијарди!! Па до кога ќе тераме вака? Невлегувањето во НАТО ќе значи изолација на Македонија од сите странски потенцијални инвеститори, кои само чекаат Македонија да ја добие поканата!

Покрај економската страна, има уште пострашни сценарија ако не влеземе во НАТО, тогаш Албанците дефинитвно ќе почнат да работат на планот за отцепување на западна Македонија, план кој сигурно не би успеал ако влеземе во НАТО! .... и многу други работи за кои сега неам баш време да ги пишувам!

Мој предлог: Северна Македонија! Идентитет: Македонец од Северна Македонија!

како што има Корејци од Северна и Јужна Кореа!

МОРЕ ТИ КЕ СИ ПРВИОТ ЗА ПАЛЕЊЕ ОТИ ЛАЖЕШ И МАГЛА СЕЕШ

какви инвестиции кога овде е мафија бе, мафијашки се се однесе и на инвеститори рекет се бара, какви инвеститори со партиско судство шо спор решава по 6 години??? кој закони го штитат инвеститорот??? од тоа не идат инвестиции од таквите како тебе шо магла сејат. Демек Србија е во НАТО па зато има 5 милијарди инвестиции!!

Србија има и ке има оти имаат газ да ги смачкаат таквите како тебе. кажав на почетокот дека држави со став влегуваат секаде, а не меки кичми со карактер на кафански певаљки.

ВОШКО ПАРТИСКА ГНИДО ГНИДОСАНА

СЕ СЕ УКРАДЕ НАРОДОТ ГО ОТРУВТЕ СО ПРИКАЗНИ И СТРАШЕЊЕ. ДА НЕ НЕБОТО ПАДНЕ АКО НЕ СЕ ВЛЕЗЕ СО СРАМНО ИМЕ?

И ОВОЈ ДЕНКО МУДРИОТ ШТО 20 ГОДИНИ МУДРОСТИ КРОИ ЗА ДЕНЕС ДА МИ КАЖЕ ЕВЕ МОРАМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ДЕКА ЗА ЖАЛ НЕМАМЕ ВРЕМЕ ПОВЕКЕ ОД 10 ДЕНА.

10 ДЕНА??? ПРОФЕСОРЕ ШТО ПРАВЕВТЕ 20 ГОДИНИ ???

ШТО КЕ СПРЕЧИ НАТО ВО ГРАГАНСКА ВОЈНА АЈДЕ НЕКОЈ НЕКА МИ ОБЈАСНИ?

АБЕ ГНИДО СЕЈАЧУ НА МАГЛА ИМА ПРВ ДА ГОРИШ!

А АЛБАНЦИТЕ СЕКАКО КЕ МРДАТ. КОМУ НЕ МУ Е ЈАСНО ДЕКА СО НЕЗАВИСНО КОСОВО И КАЈ НАС КЕ СЕ ПОВТОРИ 2001? САМО ШТО ОВОЈ ПАТ МАЛКУ ПОДРУГО КЕ БИДЕ БЕЗ МЕКИ КИЧМИ

ОТИ СИТЕ МЕКИ КИЧМИ НАСКОРО КЕ ИЗГОРАТ, КЕ СЕ СТОПАТ - ПЕПЕЛ ПО ВАРДАР КЕ СЕ СТОРАТ

АКО МИСЛИШ ДА СИ СЕВЕРЕН МАКЕДОНЕЦ ТОГАШ МОЖЕ ДА СИ ВО СЕВЕРНИТЕ ОБЛАСТИ НА МАКЕДОНСКИОТ ДЕЛ ОД ПЕКОЛОТ.




А КОЈ СПОМНА СПИЕЊЕ?

КАКВО СПИЕЊЕ КАКВО ЧЕКАЊЕ КАКВИ БАКРАЧИ ???

ТА ОД ЧЕКАЊЕ ОД ОВДЕ СЕ ДОНЕСОВМЕ ДА НЕ СТИСКААТ СИТЕ КОЈ КАКО СТИГНЕ... КАКО СТОКА НА ПАЗАР ДА НЕ ПРОДАВААТ...

МОРЕ МАШКИ СТАНУВАЈТЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ КЕ ПОТПИШЕ

КОЈ САКА ДА ГОРИ НА КАМЕН МОСТ КАКО ВАМПИР ОТИ 20 ГОДИНИ НЕ ИМ БЕШЕ ДОСТА ШО НЕ ЦИЦАА ПА УШТЕ САКААТ И КАКО КОПИЛИЊА ВЕЧНО ДА ШЕТАМЕ ПО СВЕТОТ КАКО ЛОЗА БЕЗ КОРЕН

МАМИЧЕТО МАМИНО ИМА ДА ИМ РАСПЛАЧАМ

НА НОЗЕ БРЕ !!!

ПОСЛЕ ПОТПИС КАСНО Е, ПО СВАДБА ТАПАНИ НЕ БИВА

И СПРЕМАЈТЕ СЕ !!! СВАДБА КЕ ИМА А И СВАТОВИ БЕЛОСВЕТСКИ СЕ СОБИРААТ ПОЛЕКА...

НА СВАДБА БЕЗ КУР НЕ СЕ ОДИ



Тануш
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
ne treba panicarenje, treba ziveenje i posto od prvite sobiri ne svatija, uste eden organizirajne, uste pogolem, i ovaj pat ke se "ubedat" i ke im se "objasni" sho saka narodot.

kolku sho slusham, dobivme Veto, pocekajte vesti, ke kazat sho ima aktuelno :)

dobivme veto = nema nikoj nisto podpisano , sega zasega , poso ako podpisi znaj sho go ceka :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom