"Вистината" за Арачиново (според Марк Лејти)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
albancite sekogas bile mnozinstvo i ke bidat i pokraj site eksperimenti so albancite , rasteruvanje niz cel svet,
Па мераклии се за печалба, пред сите амбасади чекаат редици, сакаат да идат за Њемачка, Швицарска, Зурих...
Se gledame vo sledniot EVROPSKI popis , albancite 35%.
Со среќа, чифшајте повеќе, 10 деца се малку, зголемете просек на 15 :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.295
Поени од реакции
5.367
Овој па, овој па...

Не е во силата, сила има да се срамни се со земја дур си рекол "Аууу чифша...!", туку е до милионите долари донации (поткуп) кои Албанците ги подаруваат на американските и европските политичари за да дадат амин на тоа што го замислиле.

Сила се мери на ливада, машки, а не на наместена утакмица со судии педери кои свират фаул и офсајд секогаш кога ќе постигнеш гол.
Pa dobro ne mora da bide samo fizicka :) Si slusnal SILNO lobi , SILEN moral , SILNA nacija potoa na ona sto ti mislis SILNA armija , SILNI muskuli.
Iskreno nemavte nikakva sila :s
Dzabe sto imate 200 iljadi po Avstralija i Kanada .

Nego zosto ja zakluci temata za Struga ? Dobro znaes ti cii zeni sto pravat , ne mora i za ovaa da ti objasnam .
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Pa dobro ne mora da bide samo fizicka :) Si slusnal SILNO lobi , SILEN moral , SILNA nacija potoa na ona sto ti mislis SILNA armija , SILNI muskuli.
Iskreno nemavte nikakva sila :s
Dzabe sto imate 200 iljadi po Avstralija i Kanada .

Nego zosto ja zakluci temata za Struga ? Dobro znaes ti cii zeni sto pravat , ne mora i za ovaa da ti objasnam .
Ова со силните е исто ко свиња да рече дека знае да лета друже
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Pa dobro ne mora da bide samo fizicka :) Si slusnal SILNO lobi , SILEN moral , SILNA nacija potoa na ona sto ti mislis SILNA armija , SILNI muskuli.
Точно. Силни миљони собрани од дрога и бело робје :)

Iskreno nemavte nikakva sila :s
Ми го правел прекумерна употребата на сила, море хеј! Није фер! :)


Nego zosto ja zakluci temata za Struga ? Dobro znaes ti cii zeni sto pravat , ne mora i za ovaa da ti objasnam .
Ja заклучив затоа што никој не дискутира за настанот, туку за кучиња, племиња, жени и комшии. А не мора да ми објаснуваш за жените, убаво знаеме и јас и ти чии жени што прават. Како што знаеме што и прават и браќата и роднините на жената на оној кој е у Њемачка на печалба. Иљи не? Море хеј, пак да не ме лажеле? :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Pa dobro ne mora da bide samo fizicka :) Si slusnal SILNO lobi , SILEN moral , SILNA nacija potoa na ona sto ti mislis SILNA armija , SILNI muskuli.
Iskreno nemavte nikakva sila :s
Dzabe sto imate 200 iljadi po Avstralija i Kanada .

Nego zosto ja zakluci temata za Struga ? Dobro znaes ti cii zeni sto pravat , ne mora i za ovaa da ti objasnam .
А бе курле...почна да бегаш и од часови за да провоцираш на форумов?
Ајде врати се на час,ќе ти пишат неоправдан.Со валкани пари плаќавте лобисти,па сега се фалите како победници.Друга ви беше целта во 2001,но не ја остваривте,па се нарекувате победници сега.А па вака глуп,туп и наивен те лажат во чајџилница,па сега лаеш тука.Викаш државата немаше сила а?Можеше,само тој Љубе будалата да имаше муда,па да има зошто да гние во Хаг.Само доколку гомната од СДСМ имаа доблест да се согласат на прогласување воена состојба,баш ќе беше интересно да се види како се справувате во тотална војна.Борис ви направи мечкина услуга....
Не се надевај на второ полувреме,ќе биде мнооооогу погубно за вас,пред се за вас.
Сепак заради идиоти и морони како тебе нема да ги замразам сите албанци.Продолжи да дркаш на приказните на аљи.
И легни си порано,утре си на училиште....
 
R

RAYTHEON23

Гостин
AJDE DE

Ако Арачиново беше гранатирано месец дена ќе отидеше јабана Скопје, а денес најверојатно и немаше да има Македонија.
NEMA POTREBA OD MESEC DENA DRUGAR ZA 3 DENA KE SE RESESE E SEGA IMA DVA VOENI PRISTAPI:1.VOJNA SO TESKO ORUZJE I FACE TO FACE WARt.e NIE TREBASE DA SE BORIME SO PRAKANJE SPECIJALCI A NE SO VLECENJE TENKOVI(JASNO KE IMAVME POVEKE ZAGUBI-AMA ARM E POOBUCENA A ZA ONA NEMASE DA IMA ZAGUBI-TUKU NEMASE DA POSTOI
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Како што се сеќавам, еден "експерт" од калибарот на овој Лејти тврдеше дека тие двајцата што беа убиени како кучиња со марутито се обиделе да фрлат мобилен према полицијата, а не бомба како што тврдеа нашите извори и како што јасно се гледаше на снимката. Така и горенаведениот "експерт" се обидува да не прави слепи кога сите јасно ги видовме белите знамиња. За глумци може и ги бива албанците да, ама за борци малку тешко.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Реков јас, на добар фудбалер не му треба подмитен судија да му свири фаул секогаш кога ќе го пипнат, знае да дрибла и да трча :) Taка е и со борците.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
KUTAR dardania ZNAES li deka srbija imase plan1(ZA vreme na nato kampanjata-DODEKA jna bese na kosovo)DA GI UNISTI I MASAKRIRA ALBANCITE VO TOGASNITE BEGALSKI KAMPOVI(ZNAES MAKEDONIJA SE POKAZA KAKO HUMANITARNA ZEMJA)2 UNISTUVANJE NA KREVKITE NATO SILI VO MAKEDONIJA I NA KRAJOT TOA DA BIDE PREPISANO NA IME NA MAKEDONIJA(SRBITE PONUDIJA BORBA "protiv zaednickiot neprijatel" NA LJUPCO I BORIS AMA BORIS ODBI)ETE TAKA DA ZNAES .MILO MI E STO MAKEDONIJA NE SE OKRVAVI A EVE POSLE KAKVA BLAGODARNOST DOBIVME OD VAS(SVATETE MAKEDONIJA E SOSTAVENA OD MAKEDONSKI,SRPSKI,ALBANSKI I..DR NARODI- A SITE ZAEDNO REPREZENT MAKEDONSKA NACIJA)NEMOJ DA SPORIS TOJ PLAN STVARNO POSTOESE SE CEKASE ODOBRENIE OD BORIS(MLRS-ORKAN SO 40KM DOMET POLNI SO PLUSKAVICARI I DRUGI HEMISKI AGENSI BEA NASOCENI KON STENKOVEC)
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
Точно. Силни миљони собрани од дрога и бело робје :)


Ми го правел прекумерна употребата на сила, море хеј! Није фер! :)



Ja заклучив затоа што никој не дискутира за настанот, туку за кучиња, племиња, жени и комшии. А не мора да ми објаснуваш за жените, убаво знаеме и јас и ти чии жени што прават. Како што знаеме што и прават и браќата и роднините на жената на оној кој е у Њемачка на печалба. Иљи не? Море хеј, пак да не ме лажеле? :)
ako moze da znam ova muabetot za struga sto bese???
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас не сакам да се расправам, но кога е нешто погрешно прикажано ме иритира.
Значи имав претходно пост никој не ми одгори.
Зошто покрај сите огласи од мтв и другите телевизиии, каде се велеше, жителите од ваксинце слупчане итн. да ги напуштат домовите, цивилното население да се повлече, тоа не го сторија?
Дали беше тоа нивна желба, или оние кои го имаа оружјето им велеа да седат и да споделуваат.
Но во Ваксинце влегоа безбедносните сили, после неколку дневно бомбардирање.
Не знам зошто истото не би било случај и за арачиново.
Или таму навистина биле опколени и немале каде да бегаат, па побарале помош од туторите?
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Јас не сакам да се расправам, но кога е нешто погрешно прикажано ме иритира.
Значи имав претходно пост никој не ми одгори.
Зошто покрај сите огласи од мтв и другите телевизиии, каде се велеше, жителите од ваксинце слупчане итн. да ги напуштат домовите, цивилното население да се повлече, тоа не го сторија?
Дали беше тоа нивна желба, или оние кои го имаа оружјето им велеа да седат и да споделуваат.
Zatoa sto tie sto na pocetok odlucuvaa da gi napustat selata, bea maltretirani od makedonskite vooruzeni sili. Pa potoa site se custvuvaa posigruno vo nivnite domovi otkolku da gi napustat niv.

p.s. zosto e promenet naslovot na temata?! Zarem go nema toa pravo samo kreatorot na temata, sigurno se dodeka vo naslovot ne stoi nesto sto e protiv pravilata, navreduvanje ...... A kolku sto znam nemase nisto takvo vo prvicnata verzija na naslovot.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Zatoa sto tie sto na pocetok odlucuvaa da gi napustat selata, bea maltretirani od makedonskite vooruzeni sili. Pa potoa site se custvuvaa posigruno vo nivnite domovi otkolku da gi napustat niv.

p.s. zosto e promenet naslovot na temata?! Zarem go nema toa pravo samo kreatorot na temata, sigurno se dodeka vo naslovot ne stoi nesto sto e protiv pravilata, navreduvanje ...... A kolku sto znam nemase nisto takvo vo prvicnata verzija na naslovot.
Колку што се сеќавам, им беше кажано да си одат накај Косово.
И многу отидоа без никакви проблеми, од лошите македонски вооружени чичковци.
Грешка се моите информации?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Zatoa sto tie sto na pocetok odlucuvaa da gi napustat selata, bea maltretirani od makedonskite vooruzeni sili. Pa potoa site se custvuvaa posigruno vo nivnite domovi otkolku da gi napustat niv.

p.s. zosto e promenet naslovot na temata?! Zarem go nema toa pravo samo kreatorot na temata, sigurno se dodeka vo naslovot ne stoi nesto sto e protiv pravilata, navreduvanje ...... A kolku sto znam nemase nisto takvo vo prvicnata verzija na naslovot.
Брзо кај американците да бараш правда.
Многу смешни работи прочитав во темава, неможело да се влезе во Арачиново. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom