21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мислам дека навистина е доволно муабетење околу филмот, почекајте да излезе па да муабетиме за неговата поврзаност со темава - и вака од трејлерот ништо не се гледа :smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Како не се гледа????? Па како што зборуваат и индиго децата..... ке има голем потоп.... и на трејлерот се гледа дека тоа се предвидува, и затоа се прават тие големи бродови со луге и животни во него, во обид за спас:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ијаа... а Нибиру кај замина? Сега индиго децата и нивните предвидувања се елемент на расправа за 2012-та? Којзнае што ќе биде во мода како што одминува периодов. Туку... првин филмот па после дискусии за него.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Арката на Ное.
Арката на Обама.
:)

Видете,факт е дека се што постои,па и местово на кое вирееме има свој рок на траење. Само ние и никој друг можеме да направиме да потрае подолго,а не беспомошно да ја чекаме 2012,2020 или 2040.
Doomsday може да биде уште и утре. Наредната година предвидуваат blackout кој би можел да потрае со месеци. Луѓето станаа поалчни и со развојот на технологијата и се_при_рака системот,залихите се намалуваат,а изворите секнуваат.
Сите ги знаеме решенијата,но не ги применуваме во практика. Како набубана лекција за оценка. Размислете за ова пред да потрошите повеќе отколку што ви е потребно,и да се расфрлате без да размислите за последиците.
Find out the truth-search 2012...хаха,дообри редови за трејлер.Немојте,ако сте со слабо срце. Немојте :) Секакви jawdropping работи се пишуваат,и така се напишани без скрупули што крвта ќе ви смрзне,како добра хорор bedtime story.

Трендот на крајот на светот филмовите продолжува. Се сеќавам многу беа потесени и од The day after tomorrow. Но како и да е,Кјузак ќе биде гледан,at least I can masturbate на неговиот можеби последен филм :pipi::back:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Моментално на А2 има научнофантастична емисија за што би се случило кога би дошол тој суден ден....

Најголемата идеја која ја развиваат во текот на филмот е да се пресели човекот на друга планета и би создал услови за живот......
Најпрво за тоа ја спомнаа Марс и со сериозен и вистинско изводлив план за создавање на животни услови на таа планета, за која треба големи подготовки и многу вложувања..... Што мислите за тоа?
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Dokazi imam bideji citajki ja knigata ne veruvav no pomina vreme i seto toa pocnuva da s eostvaruva.
 
N

navivacka

Гостин
Абе викаа и во 2000 година крај на светот па ништо не биде,јас лично не верувам дека ке дојде...
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Stvarno so e so 2012 godina slusam razlicni prikaski ne znam vo so da veruvam veke es da se plasham mn deka vistina ke ekrajot na svetot poso so ogled so se deshava po svetot se vodi kon toa za zal :(
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
За книгата на Нострадамус зборуваш?
Da za dnevnikot na nostradamus. Sea ima razlicni knigi vo sekoj kniga pisuva razlicni raboti. a site sto ja pisuvaat si dodeavaat po nesto sigurno. Ama ova sto go procitav stvarno pocnuva da se ostvaruva.

Stvarno so e so 2012 godina slusam razlicni prikaski ne znam vo so da veruvam veke es da se plasham mn deka vistina ke ekrajot na svetot poso so ogled so se deshava po svetot se vodi kon toa za zal :(
Iskreno ne veruvam deka ke bide kraj na svetot. Mozebi ke se sluci nesto mnogu strasno, nekoj katastrofa,vojna i neznam sto drugo da ne nabrojuvam ama ne veruvam deka ke bide kraj na svetot.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Jas se nadevam niso nema da se desi loso preku glava od loshi raboti veke :S
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
iskreno treba da misli nekoj an toa. Aj sega site da velat: Neka se sluci.Se sluci se sluci zdravje i ubajna.:pos2::pos2:ne e to to treba nekoj nesto da prevzemi.ako ne 2012 sekako nekogas ce dojdi kraj na sveto ili treta svetska vojna. Eve sega ova so virusov so e N1H1.
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Искрено веќе се прашувам и дали вреди да се дебатира на вакви теми, кога се ствара само страв и паника кај некои луѓе кои веруваат на секакви будали што цело време измислуваат приказни за крајот на светот. Да седнам и јас сега да почнам да барам на интернет и да пишувам секакви сценарија за крајот на светот ќе почнат да ми веруваат. Луѓе, приказните на интернет за крајот на светот е пишувани од луѓе кои немаат поима што се дешава туку само сакаат да го исплашат народот. На телевизија излегоа ли стручњаци да кажат дека ќе има крај на светот со сигурност од таква планета или од нешто друго?
Тоа не го прават луѓето кои се стварно информирани бидејќи не знаат со сигурност што ќе се случи, а некој будала испаднал на интернет и пишува без веза и го плаши народот. Не верувајте на никој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom