21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Stalin te svakam sto sakas da kazes . I jas ne veruvam vo se sto ke procitam(bilo kniga bilo internet) ama jas eve ti kazuvam ja citav knigata se vikase "dnevnikot na nostradamus" i vo nea pisuvase mnogu raboti koi pocnuvaat da se ostvaruvaat. Sea mozi taja ne e od nostradamus mozi e od nekoj drug no od koj i da e dobro predvidel covekot.
 

ControleR

Philip ControleR
Член од
30 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Imav prilika na TV da go slusham slusham eden poznat srpski astrolog ! Vo 1998 godina izjavil deka vo 2009 god na chelo na Amerika kje zastane crnec ... go objavil toa vo vesnik , site vo redakcijata mu se smeele a dobival i zakani deka kje go otpushtat od rabota ! Sega koga go pogodil toa ima amerikanski parteri najbogati vo svetot ... I toj izjavi togash deka vo 2012 god kje bide god na vojnata ! Kje zaginele nekolku precedateli... prv Barak Obama ... NZ DALI DA VERUVAM :S
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Imav prilika na TV da go slusham slusham eden poznat srpski astrolog ! Vo 1998 godina izjavil deka vo 2009 god na chelo na Amerika kje zastane crnec ... go objavil toa vo vesnik , site vo redakcijata mu se smeele a dobival i zakani deka kje go otpushtat od rabota ! Sega koga go pogodil toa ima amerikanski parteri najbogati vo svetot ... I toj izjavi togash deka vo 2012 god kje bide god na vojnata ! Kje zaginele nekolku precedateli... prv Barak Obama ... NZ DALI DA VERUVAM :S
OK jas ti velam da veruvas. Sega vo ovaa knigava jas ne vidov deka pisuva crnec no pisuvase deka vo 2009 na celo na svetot ke zastane nekoj politicar koj ke donese znacajni primeni.....Neznam se sega da preraskazuvam oti ne mi e citna samo ja razlistuvav no si vikam ce ja procitam letovo cela.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Јас разбрав дека во 2012 год. некоја планета ке удрела во нашава и ке имало многу земјотреси, цунамија и сл. така да 2/3 од населението на земјата ке умрело од глад ама јас лично не верувам во ова и дека луѓево нема шо да пра и измислува 300 глупости

Ти изгледа ништо не разбираш. Види сега ако планетата X или Нибуру ако удри во земјата нема да има сутнами или земјотреси едноставно земјата нема да постои а камоли да има катастрофи. Оваа планета со самото влегуванје во сонцевиот систем ке предизвика низа пореметуванјаа не само на земјата туку на сите 9 планети. Со тоа ке биде променетеа и положбата на месечината. А бидејки и сега знаеме дека кога е полна месечината предизвикува депресии кај некој луге што ке биде тогаш. А имам читано дека пред да дојде апокалипсата или истребуванје на човештвото читај убаво истребуванје на човештвото лугето ке се слушат низа промени во однесуванјето на климата а и на човекот.

Водата ке го изгуби фкусот.
Промена во карактерот на лугето
КЕ падне снег во пустината.
Го читав тоа во оваа тема на некој пост нека се јави тој што каза дека паднало снег во пустината. Ако е вистина ни нема спас еве го и третиот антихрист на земјата.


А и нели има бројот 12 нешто чудно во него.
Пример ако знае некој повеке нека писа

12 апостоли од библијата.
12 месеци во годината
12 палечно црево
12 пршлени на р'бетот
12 Часа трае денот( Читај убаво не едно денонокие)
Заедно со месецината и сонцето сме 11 небесни тела но со доаганјето на 12 планета во сонцевиот систем еве ги промените што ке ги видиме во 2012

Друго не ми текнува
Извинете за пецатните грешки
Имајте добар ден
have a nice day
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас разбрав дека во 2012 год. некоја планета ке удрела во нашава и ке имало многу земјотреси, цунамија и сл. така да 2/3 од населението на земјата ке умрело од глад ама јас лично не верувам во ова и дека луѓево нема шо да пра и измислува 300 глупости

Ти изгледа ништо не разбираш. Види сега ако планетата X или Нибуру ако удри во земјата нема да има сутнами или земјотреси едноставно земјата нема да постои а камоли да има катастрофи. Оваа планета со самото влегуванје во сонцевиот систем ке предизвика низа пореметуванјаа не само на земјата туку на сите 9 планети. Со тоа ке биде променетеа и положбата на месечината. А бидејки и сега знаеме дека кога е полна месечината предизвикува депресии кај некој луге што ке биде тогаш. А имам читано дека пред да дојде апокалипсата или истребуванје на човештвото читај убаво истребуванје на човештвото лугето ке се слушат низа промени во однесуванјето на климата а и на човекот.


Водата ке го изгуби фкусот.
Промена во карактерот на лугето
КЕ падне снег во пустината.
Го читав тоа во оваа тема на некој пост нека се јави тој што каза дека паднало снег во пустината. Ако е вистина ни нема спас еве го и третиот антихрист на земјата.



А и нели има бројот 12 нешто чудно во него.
Пример ако знае некој повеке нека писа

12 апостоли од библијата.
12 месеци во годината
12 палечно црево
12 пршлени на р'бетот
12 Часа трае денот( Читај убаво не едно денонокие)
Заедно со месецината и сонцето сме 11 небесни тела но со доаганјето на 12 планета во сонцевиот систем еве ги промените што ке ги видиме во 2012

Друго не ми текнува
Извинете за пецатните грешки
Имајте добар ден
have a nice day
Има уште 3 години до „УДАРОТ“.Ако таа планета за незнам колку таму 1000-2000 години прави 1 нејзина година околу сонцето а сега е некаден зад Плутон како и требат 1000 години да помине дел од нејзината година а за 3 години да помине толкав огромен пат нема шанси или орбитата и е околу нашето сонце и алфа кентаури па да има некоја логика.А вака не.
Прво водата е хемикалија која нема вкус и е со равенка H2O.А некаков вкус добива во зависност од минералите кој ги собира од земјата во нејзиното патување до водоводниот систем или додека некој не ја проба (просто кажано).Ништо чудно ако падне снег во пустина.Ајт поздрав
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Најверојатно на оваа планета се должи и секојдневните поплави и грмотевици во Македонија.
Интересно е што во статиите за тој Нострадамус, неговите реченици/стихови се интерпретираат и се прават анализи за поклопувањето (ако воопшто има поклопување или слободна интерпретација-и тоа е нејасно) откако ќе заврши некој конкретен период. Пред една деценија се затворил еден период на владеење според маите, кој е тој. Истото беше промовирано и финансиски оправдувано за годината 2000, апокалиптични предвидувања, багови во компјутерите...народот беше под страшен медиумски притисок. Само во тој миг требаше неколку апокалипси да се случат.
Пошто верувам во православието, а не во овие теории, сметам дека никој не ја знае судбината, иднината или крајот на светот каков ние што го знаеме. Ниту знае утре што ќе му се случи. Кога ќе е крај на светот, знае само Тој.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
мислам дека никој не го посакува крајот на светот но тоа една ден мора да дојде порано или подоцна ,на нацин како со исцезаа динасаурсите ,па кој знае кој ке владее со светов?да додадам и тоа сто не се за забе напорите на наса да најдат зивот на марс па таму ке се насели цовекот -има многу работи со ние обицните луге не ги знаеме а оние умни глави мислат и на тоа.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
мислам дека никој не го посакува крајот на светот но тоа една ден мора да дојде порано или подоцна ,на нацин како со исцезаа динасаурсите ,па кој знае кој ке владее со светов?да додадам и тоа сто не се за забе напорите на наса да најдат зивот на марс па таму ке се насели цовекот -има многу работи со ние обицните луге не ги знаеме а оние умни глави мислат и на тоа.
Прво пишуваш на македонски а не на латиница затоа имаш и ш,ж,ч итн.
Второ:Знаеш ли како изчезнале диносаурусите?Системот е на почеток на почеток од создавањето па има многу комети?НЕ.Зголемена вулканска активонст?НЕ.Животни кој ќе ни ги јадат маите деца?НЕ.Не дека неможе да не рокне некоја комета али има и за тоа лек.
 

ControleR

Philip ControleR
Член од
30 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ma ja vekje neznam u shto da veruvam , baba Vangja vika taka , voj vika vaka , a vie pa neshto sosema dr... koj kako slushal!
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ич не се секирајте. Се ќе биде добро. ;)
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
читав на интернет дека 2012 ке биде крај на светот а со има предвидено баба ванга пише дека ке биде 4000 година така на кој да верувам:toe:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Abe ke bide K*r ke bide. Nisto nema da se sluci.
 

Дегенерик

без лекарско
Член од
29 јуни 2009
Мислења
218
Поени од реакции
18
Што и да се случи ќе го дочекаме то со многу ПИВОООО!!!:pos2:
Абе со сака нека се случи битно нас форумов да ни е здрав и жив:salut:
 
B

BELIEVE ME

Гостин
ПРАШАВ НЕШТО ЗА БРОЈОТ 12 АКО ВИ Е ЧУДНО

ТРЕБА МАЛЦЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФИЛМОТ "Првиот бран" на Канал5 од 11,30 цасот.

Религијата тоест библијата, Ностардамус и Баба Ванга имаат едно исто што сакаат да кажат.
Но секој на различни начин со разлицни зборови.

Во библијата се вели дека на земјата ке дојдат четирите јавачи на апокалипсата. Што Нострадамус го предвидел дека тоа ке бидат вонземјани
т.е Гуа вонземски род кој е близок до земјата и кој веке е овде на земјата.
Додека баба Ванга тоа го предвидела со војни глад суши земјотреси итн

greeding and have a nice day

Верувајте во господ како што јас верувам и се ке биде добро
После катастровите што следуваат ке дојде "Новиот почеток", Што во науката се вели дека откако со промена на магнетните полови на земјата ке има многу катастрофи потоа се ке почне да се обновува

Уште еднаш pozz Господ е со нас. Ако умреме како невини ке одиме во рајот. ако не сме оплескале.

со други зборови еве што ке се случи. молете се само да не е толку катасрофално.http://www.apple.com/trailers/sony_pictures/2012/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom