Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Во петок сите се од 8:30 или има и втора тура???

ПС: Се однесува на економика на претпријатие
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
За Статистика како оди бодувањето???Колку прашања ќе има колку задачи?И по колку бода ќе носат?А и ако се знае границата за 6 ка?
 

kosta-p

relax-m
Член од
27 декември 2009
Мислења
63
Поени од реакции
1
kolegi slucajno nekoj da ne ima nekoe prasanje trgovsko pravo za ispit :):)
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
За Статистика како оди бодувањето???Колку прашања ќе има колку задачи?И по колку бода ќе носат?А и ако се знае границата за 6 ка?
Мене нешо ми спомнаа дека има 20 прашања х3 бода и 5 задачи х8 бода. Вкупно 100 а се поминува сигурно со 60 ама ако ја смине границата со 56
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Мене нешо ми спомнаа дека има 20 прашања х3 бода и 5 задачи х8 бода. Вкупно 100 а се поминува сигурно со 60 ама ако ја смине границата со 56
Фала ти колега...Голема разлика ова од задача до прашање.Можеби и е подобро така.Мене полесни ми идат задачите неголи теоријата.
 

vXa

Член од
1 март 2009
Мислења
126
Поени од реакции
35
Не се знае тоа колега. Може да паданат некој забутани задачи што неможеш да ги решиш. Затоа комбинација е најубаво :) од двете по нешо :)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Мене нешо ми спомнаа дека има 20 прашања х3 бода и 5 задачи х8 бода. Вкупно 100 а се поминува сигурно со 60 ама ако ја смине границата со 56
ја има симнувано и на 50 и на 45.
најверојатно зависи од расположение и од времето како ќе му се погоди. ;)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
aj nekoj ako moze da mi kaze smetkovodstvo shto pagja na ispit :S :S fala odnapred
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
И пресметување ќе има?? Ај не зезајте :(

+

И да не знае некој колку прашања ќе има и колку ке трае испитот?? И во која просторија?
А под задача од калкулација што подразбираш?

Што е битно бројот на прашањата и времето на испитот стварно не можам да ве разберам :toe:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
52
Поени од реакции
1
znae li nekoj kako e skalata za oceni po osnovi na e-biznis i dali profesorot popusta za nekolku boda ako ti falat:S:S:S
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
А под задача од калкулација што подразбираш?

Што е битно бројот на прашањата и времето на испитот стварно не можам да ве разберам :toe:
Еее кој учи врз хипотеза поставена на теорија на веројатност му е и те како битно хахаах :) Се шалам aма ако знаеш кажи ми

--- надополнето ---

znae li nekoj kako e skalata za oceni po osnovi na e-biznis i dali profesorot popusta za nekolku boda ako ti falat:S:S:S
Мислам дека лани било 75+
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А под задача од калкулација што подразбираш?

Што е битно бројот на прашањата и времето на испитот стварно не можам да ве разберам :toe:
Пошто и јас го прашав тоа за статистика се сметам каа именуван па ќе си кажам замене...
Прво бројот на прашањата ми значи за да знам одприлика колку прашања ќе има од тема и колку може од прилика да оде до детали.Се разбира дека тоа нема да ми помогне во учењето но онака како статистика значи нешто...

А за времето да не зборуваме.Друго е кога имаш бонус време за размислување и немање притисок во вид на гледање на часовник и слично...
За статстика разбрав дека давал 4 часа.Може да сум и грешка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom