Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Kakvi poeni, samo gubenje vreme se domasnite ne deka gi gledaat.
Toa e dobro za ti da si vezbas za kolokvium
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Неможам никаде да ја најдам на нет, ќе може некој да ја напише програмата на Е-Бизнис ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Дали некој знае дали фонтот за стручен труд/семинарска по Маркетинг мора да биде 12?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
Дали некој знае дали фонтот за стручен труд/семинарска по Маркетинг мора да биде 12?
[FONT=&quot]Стручниот[/FONT][FONT=&quot] труд[/FONT][FONT=&quot] треба[/FONT][FONT=&quot] да[/FONT][FONT=&quot] се [/FONT][FONT=&quot] изготви[/FONT][FONT=&quot] според[/FONT][FONT=&quot] следните [/FONT][FONT=&quot]технички[/FONT][FONT=&quot] упатства[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot]обем[/FONT][FONT=&quot] од[/FONT][FONT=&quot] 15[/FONT][FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]2[/FONT][FONT=&quot]0 [/FONT][FONT=&quot]страници[/FONT][FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]фонт[/FONT][FONT=&quot] Macedonian[/FONT][FONT=&quot] Tms [/FONT][FONT=&quot]12, [/FONT][FONT=&quot]маргини[/FONT][FONT=&quot] 2,5 ([/FONT][FONT=&quot]од[/FONT][FONT=&quot] сите [/FONT][FONT=&quot]страни[/FONT][FONT=&quot]), [/FONT][FONT=&quot]проред[/FONT][FONT=&quot] единечен[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Го имам упатството.
Проблемот е во тоа што со графикони и табели стручниот труд може да ми биде и 30 страни :pos:
И мислам дека не мора да се пишува со Macedonian Tms, тоа е застарена технологија :pos:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Го имам упатството.
Проблемот е во тоа што со графикони и табели стручниот труд може да ми биде и 30 страни :pos:
И мислам дека не мора да се пишува со Macedonian Tms, тоа е застарена технологија :pos:
hmm i ja mislam deka so Tms treba....a koa e krajniot rok? utre ? i kazete mi u kolku saat treba ...kazala li neso?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Баш ме интересира како ќе оцени дека фонтот е Mac Tms??? Јас мислам дека доволно е фонтот да биде кириличен. А крајниот рок е утре до 10 саат. Знае некој кога отвараат Либро, Зоки... И дали треба и анкетните листови да се укоричат или ќе биде доволно да бидат сместени во папка?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Баш ме интересира како ќе оцени дека фонтот е Mac Tms??? Јас мислам дека доволно е фонтот да биде кириличен. А крајниот рок е утре до 10 саат. Знае некој кога отвараат Либро, Зоки... И дали треба и анкетните листови да се укоричат или ќе биде доволно да бидат сместени во папка?
abe mislam od 8 otvaraat... a so slusnav neso za toa demek ako sme padnale ne vazi seminarskava ...toa znaci uospte da ne i ja nosam ili?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ако падниш на трет и ако сакаш да полагаш дополнителен трет колоквиум тогаш не ти важи семинарската и без разлика на резултатите од претходните колоквиуми полагаш за шестка. А мислам дека за на испит важи.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ако падниш на трет и ако сакаш да полагаш дополнителен трет колоквиум тогаш не ти важи семинарската и без разлика на резултатите од претходните колоквиуми полагаш за шестка. А мислам дека за на испит важи.
pa ja padnav na vtor:nesum: znaci mi vazi za na ispit aj ke i ja odnesam pa ako me istepa so da praam sea:pos2:btw fala mnogu:pipi:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Мислам дека треба да и спомниш, да и кажиш дека си однесол семинарска, ама не знам до кога важи. И јас се надевам дека ќе завршам се на време и дека Зоки и Либро отвараат порано. Инаку после десет нема шанси да прими семинарска. Дали некој знае дали анкетните листови треба да бидат укоричени, или само треба да се стават во папка.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Мислам дека треба да и спомниш, да и кажиш дека си однесол семинарска, ама не знам до кога важи. И јас се надевам дека ќе завршам се на време и дека Зоки и Либро отвараат порано. Инаку после десет нема шанси да прими семинарска. Дали некој знае дали анкетните листови треба да бидат укоричени, или само треба да се стават во папка.
Анкетните листови не мора да бидат укоричени.

Дали знае некој кога ќе даваат професориве потписи? Ќе биде според список или онака ќе даваат, како што беше лани?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дали на 31-ви ќе пуштале списоци на предавања како што кружат муабети, и кога ќе почне земање потписи за прва година? слушнав дека на 2-ри ќе требало да се земаат...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Strashnoto pomina, struchniot trud predaden :vozbud:

дали на 31-ви ќе пуштале списоци на предавања како што кружат муабети, и кога ќе почне земање потписи за прва година? слушнав дека на 2-ри ќе требало да се земаат...
Ne veruvaj vo se sto ke slusnis :)
Mozebi potpisi ke davaat posle nova godina, ama spisoci na 31 :bip: Lani Stole ni se smeese vo faca poradi toa sto sme dosle na fakultet na 31. A jas duri i prezentirav Finansiski Menagment na toj datum :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom