Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ако си вонреден студент немаш потреба од потписи.
Ако си редовен студент треба да ти се потпишат професорите и асистентите по предметите на кои имаш вежби за да можеш да запишиш нареден семестар.
Ако немаш некој потпис ќе си платиш соодветен износ :)
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
вебсајтов за економски не работи, ако може некој поопширно да објасни за тој смерот што е интернет бизнис или на мсн нека ме адне...тенкс а лот :smir:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ако си вонреден студент немаш потреба од потписи.
Ако си редовен студент треба да ти се потпишат професорите и асистентите по предметите на кои имаш вежби за да можеш да запишиш нареден семестар.
Ако немаш некој потпис ќе си платиш соодветен износ :)
т.е 500ден...ако некој го интересира :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Маркетинг кога ќе дава потписи? Кажала ли нешто професорката на предавање во врска со потписите?:toe:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
даваш 500че и не се замараш?! или за секој предмет по толку!?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
даваш 500че и не се замараш?! или за секој предмет по толку!?
Тоа сакав јас да кажам, за секој предмет по 400 мислам беше.
На оние предмети кај што има и вежби 200 денари вреди потписот од вежби + 200 денари од професорот.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Тоа сакав јас да кажам, за секој предмет по 400 мислам беше.
На оние предмети кај што има и вежби 200 денари вреди потписот од вежби + 200 денари од професорот.
значи што нема да смислат за да земат пари. што не кажат фино/лепо тогаш и тогаш потписи и крај?!
инаку, економија стручниот труд, да не знае некој во колку примероци треба да се направи и дали ќе треба потоа да се брани или сл. ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
:pos:
Ме насмеа со стручниов труд, ама ОК прва година си.
Не сум праел Економија стручен труд, ама ќе ти кажам како е од по другите предмети.
Треба само еден примерок кој е укоричен.
Треба насловна страна со тракатанци индекс, ментор, факултет, такви ствари.
А не треба да браниш, ти не си подготвувал дипломска работа.
Некои професори дозволуваат и презентација на стручниот труд, ама колку што знам по Економија, кај Таки Фити немаше такви презентации.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
благодарам на инфото. а ментор асистентката или таќи да го пишам? и ако е асистентката да не знаеш случајно како се вика :) !?
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
@irontrooper- Батка си се појавил ти на факултет откога се запиша или слабо?Немој вакви глупи прашања ќе ти се смее некој.Немој злонамерно да сваќаш ама се ова за што прашуваш е кажано у лесно можеш да го дознаеш од твоите колеги.Потписите ја преставуваат твојата редовност на предавања.Ако на некој професор му текне,има потполно легитимно право врз основа на одредена квота на посетеност да дава потписи.Еве деканот го искористува тоа право.Кој го нема, 500че плука:helou:

За ментор треба да го ставиш и професорот и асистентката.Треба име на универзитетот,на факултетот,наслов на темата и секако ментор.Нема бранење :kesa:

@Naumdb Пријателе дали во оценката менаџмент влагаат одредени поени од редовност?сабајлево го прашавме Столе и тој кажа да го помножиме просекот од добиени поени од тестовите со 0.6 а другите 40% ке биле од редовност и стручен труд?Прашањето ми е дали е мачкање очи или навистина ги дава поените?

ПС Немора да кажуваш кој асистент ви се смеел,неколку постови претходно се издаде:wink:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
@Chains, и јас помислив дека се имам издадено претходно :)
Инаку мислам дека не дава поени за редовност, ама за тие што имаат презентирано може да пише и до две оценки +.
@irontrooper, доволно ќе биде како ментор да го пишиш само Таки Фити, ако му ја предаваш семинарската него, а ако ја предаваш семинарската кај асистентката тогаш таа ти се вика Билјана Ташевска. Позз
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Знам дека ја качија на од 7.5 на десет но ми треба точен податок за месецов,а на сајтот на НБРМ неможеш слон да најдеш,а не податок.
10 % e sigurnost ti kazuvam a ako ne m iveruse pisi mu na goran mail
goran@eccf.ukim.edu.mk
ili na nekoj od ass po banakarstvo
 
Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Kako bese blogot napraven za ekonomski? Da ne vrtam niz stranicite unazat na forumov.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Закон за финансии,електронскса форма?
Грујо среди си ги страните!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom