Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
13 јануари :)





им праќаш на info@seminarskirad.com
твоја семинарска (било каква) и од сите што ти се набројани на долниов линк им пишуваш која сакаш да ти ја пратат ( не го заборавај бројот)
http://www.seminarskirad.com/makedonija/radoviprikaz.php?id=15
и шибај....
Корисен сајт, само што ми треба за утре, а србите ги нема да вратат, а јас им пратив моја семинарска.

Ај ако може некој нека ми прати, семинарска на било која тема од сметководство.

Кискино напиша:
Корисен сајт, само што ми треба за утре, а србите ги нема да вратат, а јас им пратив моја семинарска.

Ај ако може некој нека ми прати, семинарска на било која тема од сметководство.
Најдено.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Дечки,ај некој нека ми каже што излезе со англиски кога ќе се полага?Многу ми е важно,ако може што поскоро да ми пишете.
Само да не е петок,само да не е петок...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Дечки,ај некој нека ми каже што излезе со англиски кога ќе се полага?Многу ми е важно,ако може што поскоро да ми пишете.
Само да не е петок,само да не е петок...
Како што јас разбрав ќе се полагало испит у јануари.
И ќе имало поправен у февруари.Испитот ќе бил оптички.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
и јас разбрав исто. ке се полагало после колоквиумската недела во јануари:wink:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
aj ako ima nekoj testovi ili prasanja za tret kol megunarodna neka stai ili tuka i na toa blogot
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
А некој да има семинарска - КОВАНИ ПАРИ??? :smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
aman coek, bar toa e lesno :)
poguglaj malce, ne e interesno se na gotovo
Најдех некои работи (околу 3-4 страни во ворд) има ште 1.000... страни кои не сум ги отворил но сепак ако имаше некој да ми прате, немора да значе оти истата семинарска и јас ќе ја предадам :)
Едит: Поточно треба да правам есеј
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Денеска на менаџмент гостин-предавач беше Генералниот финансиски директор или CFO на T-mobile МК.Интересно предавање со многу инсајдерски информации на за тоа како тие работат.
Обелоденета беше и нова соработка помеѓу факултетот и T-Mobile за 6месечен тест период како вработен таму за 40 апсолвенти од нашиот факултет.Секоја наредна година исто така ќе се практикува истото:wink:

Инаку,директорот кажа дека 90% од економските кадри во T-mobile се дипломци од Економскиот Факултет во Скопје.Сега колку е точен процентот но човекот беше сериозен кога го кажа ова.Само колку за refference за во една друга тема е податоков:wink:

Инаку му зазвони телефонот и се создаде фонија во амфитеатарот.Кога го извади телефонот од палтото забележав дека користи Iphone!Јас собрав 2 и 2 и го прашав:Kako е можно вие да имате јаболче,зарем не е неетички директор на Тмобајл да користи телефон кој е хакнат за да се користи на нашата мрежа:nenene: Се изнасмеа и го направи ова:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Денеска на менаџмент гостин-предавач беше Генералниот финансиски директор или CFO на T-mobile МК.Интересно предавање со многу инсајдерски информации на за тоа како тие работат.
Обелоденета беше и нова соработка помеѓу факултетот и T-Mobile за 6месечен тест период како вработен таму за 40 апсолвенти од нашиот факултет.Секоја наредна година исто така ќе се практикува истото:wink:

Инаку,директорот кажа дека 90% од економските кадри во T-mobile се дипломци од Економскиот Факултет во Скопје.Сега колку е точен процентот но човекот беше сериозен кога го кажа ова.Само колку за refference за во една друга тема е податоков:wink:

Инаку му зазвони телефонот и се создаде фонија во амфитеатарот.Кога го извади телефонот од палтото забележав дека користи Iphone!Јас собрав 2 и 2 и го прашав:Kako е можно вие да имате јаболче,зарем не е неетички директор на Тмобајл да користи телефон кој е хакнат за да се користи на нашата мрежа:nenene: Се изнасмеа и го направи ова:toe:
Се тоа океј,ја сеа собирам два и два,и тебе те прашувам : Зар ти најде за тоа да го прашуваш,баш од сите со мобилни таму.
Ај ќути си подобро:vozbud:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Гарант тука има некој што е на е-бизнис.
Би побарал помош.Треба да изберам тема за на матура и бидејки избрав бизнис , па би сакал темата да е од областа на е-бизнисот.
Некои идеи?
 
S

<>skorpio<>

Гостин
знае некој да ми каже кога ќе се одговара усно по економија кај Таки Фити???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
знае некој да ми каже кога ќе се одговара усно по економија кај Таки Фити???
Дополнително ќе биде утврдено. Ќе ни кажат наредна недела на некое од предавањата.
Инаку ме интересира потписи се земаат сега пред Нова година така, или после во јануари и фебруари?
п.с. Домашните по сметководство носат и дополнителни поени или единствено служат за да добиеме потпис од демонстраторите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Абе какви дополнителни поени :pos:
Јас кога бев прва не однесов ниту една домашна и пак ми дадоа потпис :) Среќа.
Инаку најинтересно е кога професорот дава потписи, нема кај него печат, се потпишува самиот :)
А за потписи мислам на кој како ќе му текне, ама не сум сигурен.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Инаку ме интересира потписи се земаат сега пред Нова година така, или после во јануари и фебруари?
Јас мислам дека после нова год ќе ни даваат, еден професор ни кажа дека ќе ни давал на 8ми...ваљда истата недела сите ќе даваат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom