Дали би ја промениле верата за милион евра?

Член од
17 јуни 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
абе на денешницава можеш да најдиш и човек кој би ја сменил верата и за 100 и помалку евра
религијата е се помалу активна
гледам тв. за сите чуда во библијата има по некое научно објаснување
христијанствово не оди уште мн. долго

позз.
 
Член од
30 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
2
verbata vo boga sekogas te vodi na prav pat zatoa postojat iskusenijata za da se vidi nasata vera no Bog sekogas znae kolkava vera imame
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
14 страни смешки се изначитав.

Вера не може да се промени. Може религија, припадност кон религиозна група или подгрупа да се промени..

Верата е нешто внатрешно, сопствено убедување, и тоа не се променува..

За милион евра, би променил религија, да, ама тоа ќе е само на хартија, бидејќи ќе продолжам да верувам во светото тројство, Во Бог, во Светиот Дух и во спаситело Исус Христос...
 
Член од
30 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
2
gresis na TV seto toa se emisii od katolici ili od nekoja sekta mnogu malku ima cisto dobra emisija ili film Pravoslaven
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
ne za 1 milion tuku i za 100 milioni odgovorot e mnogu jasen "NE":nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
За 1000 би ја сменила, не па за милион. :pos:

Јас можам да се прокламирам како што сакам (или што од мене се бара во случајов), ама во што верувам во себе- тоа е друга приказна.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
За милион евра, би променил религија, да, ама тоа ќе е само на хартија, бидејќи ќе продолжам да верувам во светото тројство, Во Бог, во Светиот Дух и во спаситело Исус Христос...
И ова на хартија или у пракса? :D
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Sestro,a ti malku da ne si otidena nekade??????Ubivanje,masakriranje,izmacuvanje....TESKO TEBE,NAJISKRENO TI KAZUVAM!

INACE OVA SE ODNESUVA NA ***BORNINHELL***
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
14 страни смешки се изначитав.

Вера не може да се промени. Може религија, припадност кон религиозна група или подгрупа да се промени..

Верата е нешто внатрешно, сопствено убедување, и тоа не се променува..

За милион евра, би променил религија, да, ама тоа ќе е само на хартија, бидејќи ќе продолжам да верувам во светото тројство, Во Бог, во Светиот Дух и во спаситело Исус Христос...
Овде се согласувам потполно. Може и да ти го сечат и да ти кажат ти си муслиман, и ти така да се изјаснуваш и така да се однесуваш. Но верата е внатре, и никогаш не можеш да ја промениш. :smir::wink:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
14 страни смешки се изначитав.

Вера не може да се промени. Може религија, припадност кон религиозна група или подгрупа да се промени..

Верата е нешто внатрешно, сопствено убедување, и тоа не се променува..

За милион евра, би променил религија, да, ама тоа ќе е само на хартија, бидејќи ќе продолжам да верувам во светото тројство, Во Бог, во Светиот Дух и во спаситело Исус Христос...
Vnatresno e,no sto ako potpises deka se otkazuvas?Deloto ti e sprotivno na ona sto go zboruvas.....I Juda go predade Hrista,toj vnatre moze cuvtvuval nesto,no dzabe.Sepak GO PREDADE....sakam da ti kazam deka ni pod razno ne smeeme vo niedna smisla,i na bilo kakov nacin da go predademe Onoj Koj za nas se raspna.Kolku macenici umrele za Hrista i ne se otkazale do posledno.Kolku svetiteli mozele da se otakazat od verata,na pr.koga im velele da se poklonat na idolite,no tie toa ne go pravele.....
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Ова МЕНУВАЊЕ вера, ме потсеќа на она што ЕДЕН КУП НАШИ си извадија Блгарски пасепорти. Не дека тие станале Блгари, туку демек така, ги зезнале блгарите.
Запишан си во некоја архива. Било да е таа ВЕРСКА или Блгарска.

А што се однесува за вистинското менување на верата, верувајте ми, нашиов сиромашен и за жал народ на кој не многу му е свето, би ја продал својата вера и за МНООООГУ помалку од милион евра.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
130
Поени од реакции
54
A da prestanete da si fantazirate so milioni evra ko da ste vo 2ro oddelenie?
NIKOJ nema na NIKOGO od vas da mu ponudi taka da ...
svasta ....
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
A da prestanete da si fantazirate so milioni evra ko da ste vo 2ro oddelenie?
NIKOJ nema na NIKOGO od vas da mu ponudi taka da ...
svasta ....
Луѓево постојано се во филмчиња али нема везе ке дојде денот кога ќе созреат, тука сме да чекаме.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
A da prestanete da si fantazirate so milioni evra ko da ste vo 2ro oddelenie?
NIKOJ nema na NIKOGO od vas da mu ponudi taka da ...
svasta ....
Не е поентата за парите. Поентата е колку сте спремни да си ја продадете својата религија за пари.

Свакако не верувам во ништо така да добро би ми дошле малку пари (=
 

Kajgana Shop

На врв Bottom