Дали би ја промениле верата за милион евра?

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Кус, а КОЈА вера би ја сменил за тие и тие пари? Која е твојата сегашна вера? Атеизмот?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Брат имам 16 год. и моите ме тераа да правим некои адети. Така во некој поглед сум религиозен. Кога ќе наполним 18 год. тогаш ниеден адет нема да правим. ;)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Е ај, голем да растеш....
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
Не е поентата за парите. Поентата е колку сте спремни да си ја продадете својата религија за пари.

Свакако не верувам во ништо така да добро би ми дошле малку пари (=
Brate,kade ke gi nosis tvoite pari?Vo grob,da gi jadat bubackite?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Брат имам 16 год. и моите ме тераа да правим некои адети. Така во некој поглед сум религиозен. Кога ќе наполним 18 год. тогаш ниеден адет нема да правим. ;)
Само напред таму е вистината:pos2::uvo:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Brate,kade ke gi nosis tvoite pari?Vo grob,da gi jadat bubackite?
Кој рече дека ќе ги носам во гроб парите? Ехеее колку работи може да направам со 1.000.000 евра. Згора на тоа и ако ми останат пари пред да умрем, ќе ги дадем на внуците така да све е осигурано (=

А симеон, не пишувај такви глупави, цинички и детски постови зашто не ти наликува.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Ne problemot vo postovite, be razlika kavi i da se, problemot sum rekol mnogu pati na forumot deka e vatre vo srceto, samo da se anjdese eden da me poslusa da napravi sto velam ke bidam najsrekniot covek na svetot, koga ke vkusi malku dibro i koga ke svati sto e i zoso e. A sto ako koga ki zemes tie parite, vecerta ti dojde smrta i ti rece vreme e da odime komu ke ostane seto toa ili jadi i veseli se duso imas dovolno polni ambari i se e super.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ne problemot vo postovite, be razlika kavi i da se, problemot sum rekol mnogu pati na forumot deka e vatre vo srceto, samo da se anjdese eden da me poslusa da napravi sto velam ke bidam najsrekniot covek na svetot, koga ke vkusi malku dibro i koga ke svati sto e i zoso e. A sto ako koga ki zemes tie parite, vecerta ti dojde smrta i ti rece vreme e da odime komu ke ostane seto toa ili jadi i veseli se duso imas dovolno polni ambari i se e super.
Ахааахахахаа ај размисли малце. Смртта ме зема мене и јас ги оставам парите на овој свет т.е тие се сопственост сега на мајка ми и татко ми. Така сум им се оддолжил за се` што направиле за мене и мене ми се пишува добро дело зашто сум отишол жртва (=

И плус како може луѓето читајќи ги твоите постови да бидат најсреќни на свет кога како прво им треба 20 мин. да ги дешифрираат зашто книгата за правопис ти фаќа прашина дома на полиците.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ne problemot vo postovite, be razlika kavi i da se, problemot sum rekol mnogu pati na forumot deka e vatre vo srceto, samo da se anjdese eden da me poslusa da napravi sto velam ke bidam najsrekniot covek na svetot, koga ke vkusi malku dibro i koga ke svati sto e i zoso e. A sto ako koga ki zemes tie parite, vecerta ti dojde smrta i ti rece vreme e da odime komu ke ostane seto toa ili jadi i veseli se duso imas dovolno polni ambari i se e super.
Јас ќе бидам уште посреќен знаејќи го фактот , дека во Црквата знаат што е правопис ..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не ми е јасно како некој може со пари да ве натера да верувате во нешто спротивно на тоа во што сега верувате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom