Дали би ја промениле верата за милион евра?

K

kat.<3

Гостин
вистинскиот верник би го дал животот за својата вистинска вера,се што е живо во него, се што дише, дури и да е тоа со последната сила,зашто за него неговата вера е животот,без неа не може да дише,не би преживеало срцето, можам да дозволам некој да ми го извади срцето од градите пред да ја дадам мојата вистинска вера, пред да и дозволам да се оддалечи од мене, таа вера ми дава да дишам, ме благословува и ми го дава целиот мир што ми треба.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
ne bi ja smenila religijata
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
441
Поени од реакции
20
"VERNI SE ZBOROVITE:>>AKO SO NEGO SME UMRELE,SO NEGO I KE OZIVEEME.AKO TRPIME,SO NEGO I KE CARUVAME,AKO SE ODRECEME,I ON KE SE ODRECE OD NAS.AKO NE VERUVAME,ON OSTANUVA VEREN,BIDEJKI SAM SEBESI NE MOZE DA SE ODRECE>>
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Хммм интересно прашање, со оглед на тоа што сум атеист, па слободно нека ми дадат милионче христијаните одма нивни станувам :):)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Прашањето не е дали би ја променил, туку прашањето е каде да потпишам!

И зависи на која религија би требало да станам следбеник. Да кажеме добра работа кај исламот е што можеш да имаш 3-4 жени, па заедно со сите нив да си правиш оргии и никој ништо да не ти пререче, ама сепак мој фаворит е будизмот.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
69
Поени од реакции
1
Couzen,sekogas isti temi otvaras,na site forumi kade sto sum te sretnal edno sito pak isto tresis!

ova,okolu menjanjeto na verata za pari...od Licno Iskustvo go kazuvas?

sakas da doznaes,dali site bi bile kako tebe?

bidejci ti toa za pari si go napravil a ?

p.s.Inaku,okolu toa za mene,dali bi ja promenil verata za pari..

Verata ne e so pari,verata e so Ubeduvanje,ne se kupuva i ne se prodava!

znaci,nikogas za pari!!!

Za,miljon evra..ne bi go prodal BEZKRAJNOTO BOGATSTVO-ISLAMOT!!!!!!!!

jas go imam beskrajnoto Bogatstvo,zosto bi mi trebale eden miljon...koga imam povece od toa--go imam ISLAMOT!!!!!!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Одговорот е многу јасен оној кој верува вистински со цело срце ни 10000000000000000000000000 евра нема да му ја сменат верата
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
никогаш не би си ја сменила верата
никој неможе да ме натера да го направам тоа без разлика за која сума
и со оглед на тоа што сум родена на велигден и сум крстена по дева марија ми дават уште поголема верба:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не би ја сменил верата па ако сакаат двете нозе нека ми ги исечат...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
сите што велите дека немашанси баш ме интересира како че реагирате некој да ви даде милион евра.Абе и од вера и од сите такви глупости че се откажите за милион ова што го кажувате се празни муабети од вас пошто никој до сега не ви понудил милион :)
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
41
Поени од реакции
5
Дали би ја промениле верата за милион евра? -ДА
Што фајде оти сум христијанка? да не добивам нешто со тоа? - НЕ
БАЈ Д ВЕЈ... боље сатанистка одколку христијанка или муслиманка(сеедно) барем од сатанизмот имаш корист (убиваш, измачуваш и уништуваш луѓе, масакрираш, се соживуваш со туѓата болка) а од муслиманството и христијанството... немаш никаква корист! Имаш само обврски за време на големите празници да постиш цел месец (што според мене тоа е срање!!!)...
П.с не сакам да мислите дека сум против верниците но сепак тоа е само едно мое обично и сопствено мислење... тие што можат да ме сватат што сакам да кажам ќе видат дека сум у право... а за останатите едно огромно ИЗВИНЕТЕ (доколку ве навредив) мада знам дека не кажав ништо лошо :smir:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
барем од сатанизмот имаш корист (убиваш, измачуваш и уништуваш луѓе, масакрираш, се соживуваш со туѓата болка)
Убивање, измачување и уништување луѓе за тебе е корисно??? Btw, не мора да се биде сатанист за да се прават овие ствари.

Back on topic:

Немам религија за да ја сменам. За милион евра можам да прифатам некоја религија. Е, сега тоа "прифаќање" би значело на пример, доколку "станам" Христијанин, да одам во црква редовно, да постам и слично со што би ги уверил тие што ми ги дале парите дека сум Христијанин. Со менување на верата, не се откажувате од своите лични убедувања. Можете да се преправате дека сте ја смениле, но длабоко во себе ја задржувате својата вера.

Ех, да постоеја вакви луѓе што даваат милион евра за менување на вера... ќе беше супер...
 
Член од
30 април 2008
Мислења
71
Поени од реакции
2
ma i da me stavat precedatel na sad ne go promenuvam pravoslavieto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom