Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Мислам дека и со само една победа од наредните два меча сме сигурни на ЕП зошто веќе некои од втор/третопласираните селекции во другите групи имаат по 3 порази и полоша кош разлика, а и Бугарија која има два порази сигурно ќе изгуби еден од наредните мечеви. Така да најверојатно една победа доволна ќе биде.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Мислам дека и со само една победа од наредните два меча сме сигурни на ЕП зошто веќе некои од втор/третопласираните селекции во другите групи имаат по 3 порази и полоша кош разлика, а и Бугарија која има два порази сигурно ќе изгуби еден од наредните мечеви. Така да најверојатно една победа доволна ќе биде.

Абе дали ќе ја оставирем таа победа прашање е сега зашто британија се многу јаки. а босна ан гости, тоа е научна фантастика.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
najbitno sega e da gi tepame britanija.

so bilo kakva pobeda protiv britancite, duri i da zabelezime poraz od bosna vo posledno kolo, sepak vkupno ke imame samo tri porazi i sigurni sme za ep vo litvanija poradi podobra kos razlika od site preostanati vtori reprezentacii vo drugite grupi....
vo A grupa momentalno israel e vtor so skor 3 pobedi i 2 porazi so teski gostuvanja kaj latvija i pred se vo Crna gora koja na kvalifikaciive prosto kazano rastura. italija i latvija veke imaat po tri porazi no daleku polosa kos razlika od nas...
vo C grupa bugarija i polska imaat skor od 3 pobedi i dva porazi ta ne veruvam da tepaat se do kraj i da se odrzat na dosegasnite dva porazi. polska gostuva kaj momentalno prvoplasiranata belgija, dodeka bugarija gostuva kaj polska...

za prvo veke e poslozeno no i toa ne e taka neverojatno...
britanija da gi tepame so poveke od 8
tie vo posledno kolo da izgubat na gosti kaj ukraina a nie da gi tepame grogiranite bosanci na niven teren...

batalam vise matematika :) kupuvajte karti za vo ponedelnik da grmi Boris Trajkovski pa da mozeme da trkneme i vo litvanija da navijamo za nasive drva :)))..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе добро за второ место сигурно ќе го земеме и ќе се пласираме, но други работи многу ме курчат, мнооогу други работи. :(

Треба уште да се менува во оваа репрезентација. И за жал морам да признам дека србчето е далеку подобар тренер од Марин, се познава од далеку тоа.

Да се разбереме една работа, Британија мојт ќе ја тепаме ама марк мај ворд во Скендерија во Сараево нема теоретски шанси да победиме. точка!
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
http://www.facebook.com/people/Predrag-Samardziski/1048841483
абре овај е Самарџиски со цвикерава ??? :pos2:
ајмо сите колку шо можи повејќе притисок да им направиме .. гледам има добри познавачи .. да им кажеме по некој совет или некоја критика .. пример ЛОМБАК 3 МЕТРА СИ ВИСОК СТРАВ ТИ Е ДА ЗАКУЦАШ .. така нешто слично да се понервираат па да играат како шо треба ..
од Чековски не можам да најдам фацебук па ако имате ве молам пишете им по некој збор ..
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
http://www.facebook.com/people/Predrag-Samardziski/1048841483
абре овај е Самарџиски со цвикерава ??? :pos2:
ајмо сите колку шо можи повејќе притисок да им направиме .. гледам има добри познавачи .. да им кажеме по некој совет или некоја критика .. пример ЛОМБАК 3 МЕТРА СИ ВИСОК СТРАВ ТИ Е ДА ЗАКУЦАШ .. така нешто слично да се понервираат па да играат како шо треба ..
од Чековски не можам да најдам фацебук па ако имате ве молам пишете им по некој збор ..
batali ti samardziski koja e taa curata do nego ??? ;)
ps: ova so cvikeriva moze i da ne e tolku nezrela zamerka... :)))
ako e voa diopter mozebi poradi toa ne mu ide ta treba i na teren da gi nosi, ta ke mu ja pustime wild thing i nek tera :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Боби[Мкд];3733408 напиша:
Абе добро за второ место сигурно ќе го земеме и ќе се пласираме, но други работи многу ме курчат, мнооогу други работи. :(

Треба уште да се менува во оваа репрезентација. И за жал морам да признам дека србчето е далеку подобар тренер од Марин, се познава од далеку тоа.

Да се разбереме една работа, Британија мојт ќе ја тепаме ама марк мај ворд во Скендерија во Сараево нема теоретски шанси да победиме. точка!
Епа како ќе се пласираме :toe:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.774
Поени од реакции
5.511
џупкана Мек Кејлеб 35 поенчиња собра ?? ? звер... ебати лудакот :) Чековски дрво.... Самарџиски дрво од 2 и пол метра... итн за сите освен за џупкава кој шо игра со срце....
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.651
Поени од реакции
43.469
Ај да не барам, а и не ми се чита..неам време сеа дојдов од одмор и неам појма како стоиме, знам оти 2 сме тепале и вечер изгубивме.. И сеа ако може некој да ми каже како стоиме.. Со победа над ВБ идеме на ЕП или..??

Едит: И со Босна треба да играме уствари.... Ај кажете само моментална ситуација :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
бо ли го викате црнчето?
секоја чест. нба учинок. заеби одлична утакмица од типот 16 коша 2 скока и 3 асистенции. тоа е европски учинок. типот денес имаше нба учинок. плус најважно - остави срце на терен. би му дал капитенска лента и да ги шамара сите во репрезентација на кои наместо екстремитети им израснале шпагети.

одбаната нигде. маџарите не утнале. па како ќе утнат кога 15 од 20 шута им беа чисти. кошаркар колку и да е тапа ако цел живот шутира баскети, чиста ретко ќе ја промаши.

нашите колку и да ги сакам, дури и кога победуваат ми се плаче од нив. каде е техниката побогу?? знае ли еден да шутне макар и да утне ама да видам техника?! техника на двокорак, скок шут, правилно исфрлена топка. се нешто ми се како фалични. само мој впечаток е тоа или стварно сме такви?
не се само кошаркарите. ние немаме ракометар освен кире што знае скок шут. тенисерите најдобри имаат техника полоша од мојата, а јас 2 пати у живот имам играно тенис. што се учи од 7-8-9-10 годишна возраст? овие бре ко да решиле на 23 да тренираат кошарака така ми изгледаат.

кога една репрезентација гази дома 40 разлика, а на гости губи од истата, тогаш не треба да си фил џексон да заклучиш дека нешто сериозно не е ко што треба

со среќа во наредните два меча!
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
со среќа во наредните два меча![/QUOTE]
:pop: Амин
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ај да не барам, а и не ми се чита..неам време сеа дојдов од одмор и неам појма како стоиме, знам оти 2 сме тепале и вечер изгубивме.. И сеа ако може некој да ми каже како стоиме.. Со победа над ВБ идеме на ЕП или..??

Едит: И со Босна треба да играме уствари.... Ај кажете само моментална ситуација :)
Моменталната ситуација ни е скор 4-2 ... Треба до крај да ги добиеме последните 2 натпревари за да идеме сигурно, или во најмала рака да добиеме дома со В. Б. и да се молиме од другите групи што се второ место да немаат помалку од 3 порази
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
абе ако го приметивте Бо онака ко од шала си игра дечкото, само тренинг му е за него ова
иначе со вакви бекови шутери ни у африка не не примаат тие близнаците и Сколов 10-2 учинок за 3 а баш они се тие што треба да брцаат тројки , Перо добар беше па што сакате не е он тој што треба да ни дава тројки јес да го бива и за тоа , а Чековски незнам што го вреѓате гледаш и на него не му се игра овој тренеров нешто го напиња
значи рецепт другпат за победа-- да не го напиња тренеров толку Чековски , да ги стегне тие шутерите да имаат барем 50% за 3 и Бо ако може цел напревар да ни игра дава сигурно над 40 поени што само го вади па не е анемичен ко што знам :) ( и дај нека му го средат на Тоше носот на време му нема замена)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Мене ме интересира само дали ќе се опорави Гечевски за во понеделник?? Тоа според мене беше клучен момент за пресврт неговото искуство Чековски и Самарџиски не можат да го надокнадат. Како и да е мислам дека со победа над ВБ која имаше премногу СРЕЌА и плус пауза во пресрет на нашиот меч, ако ја добиеме ЕП ќе биде сигурно без разлика на 1во или 2ро место во група пред се поради последната Ц група каде противниците се далеку зад нас и по бодови и по кош разлика.

ПС. Бо 35 поени !
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Mentalitet , toa e sto najmnogu ni fali vo sportot i zatoa nikogas nisto nemame osvoeno.
Ne se somnevam vo momcite imame kvalitet (iako samo edna petorka) i veruvam deka ke gi pobedime poslednite dve utakmici.
No navistina nemozam da sfatam zosto nitu edni kvalifikacii nemozeme da gi pomineme kako luge da uzivame vo poslednite mecei.So Anglija prokockavme 7 razlika za dve minuti a denes mesto da gi dokrajcime uste vo prviot del koga ni odese , Dokuzovski izigrava NBA trener...
I nikako ne mi odi vo glava , do tolku li nemame poasalen centar od Cekovski...
Za Samardziski ne se soglasuvam so komentarite deka nema mozok, dzabe mu e visinata i slicno.Koga go zameni Cekovski uspeavme da se doblizime.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom