Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
17 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
lele nervozi :mad::mad::mad: sega mora so britanija da tepame
Btw karti za britanija kade mozat da se kupat
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.773
Поени од реакции
8.878
Toa e toa.... Sekogas ista pesna... Antic e eden od najnediscipliniranite kosarkari koi sum gi videl u mojot zivot! Za brakava Stojanovski isto taka nemam komentar... Cela utakmica pomina, nemaa ni 2 min da im ide na utakmicava...Za Cekovski zalno e da se trosat zborovi.... Suma sumarum, ova e realnosta... U reprezentacijava ima eden kosarkar koj stvarno vredi, a toa e Bo..... Stvarno me razovaaraa so ovaa utakmica... Ungarija trebase da ja pobedime so povise od 10 razlika..... E sea me zanima.. Imame li nekakvi sansi samo ako ja pobedime Britanija, a da izbubime od Bosna??
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Со еден црнец ништо не прајме, дај нека сменат правила ФИБА уште некој да имаме во тимот, барем КУРаж ќе им дади ако ништо друго :pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.576
Toa e toa.... Sekogas ista pesna... Antic e eden od najnediscipliniranite kosarkari koi sum gi videl u mojot zivot! Za brakava Stojanovski isto taka nemam komentar... Cela utakmica pomina, nemaa ni 2 min da im ide na utakmicava...Za Cekovski zalno e da se trosat zborovi.... Suma sumarum, ova e realnosta... U reprezentacijava ima eden kosarkar koj stvarno vredi, a toa e Bo..... Stvarno me razovaaraa so ovaa utakmica... Ungarija trebase da ja pobedime so povise od 10 razlika..... E sea me zanima.. Imame li nekakvi sansi samo ako ja pobedime Britanija, a da izbubime od Bosna??
Прочитај го мојот пост од претходна страна, објаснив некои работи околу тоа :)
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Georgia 63
Belgium 86
Ни оди во прилог поразот на Грузија, кој се втори во групата Ц заедно со Бугарија со ист скор која вечерва е слободна
 
Член од
17 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Инаку дој кај мене, ја продавам карти.[/QUOTE]
nema problem kade i koga
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
# тој со многуте бројки :)

Типична југословенска кошарка???? Ова ли е таа типична Југословенска кошарка???

Па добро до толку ли не ја научи лекцијата Марин од минатите утакмици???? Оваа репрезентација има едвај една солидна петорка и дека при секое нивно излагање(па цела постава) нашата предност се топи за 3 минути.....Целата работа на првата петорка е усрана од нашите резервисти.....и после иди стигај, на к***в! Пак ќе кажам, игра=0 !!! Фрљотки само накај кош, па ако влезе влезе....И тие напади организирани што ги имаме, правиме вишок се тоа убаво, ама завршница нема! Жити одбраната што ја игравме минатите утакмици и таа ја немаше на утакмицава. Епа нема што да бараме против третокласна репрезентација што ја победивме 30 поена на првата утакмица......
 
М

Мартин`

Гостин
Како што веќе кажав Чековски не треба да се пушти никогаш веќе на утакмица аман до толку ли немаме некој поасален од него да земеме за репрезентација, да земам од улица овие што играат баскет ќе изиграат подобро од него макар и прв пат да имаат таков настап. Другите горе-доле солидни ептен само Антиќ во последната чевртина играше слабо мора да се каже тоа во одбрана беше катастрофа дури кога шутираа он не ни скокаше неколку пати, исто така и во напад направи неколку грешки.. Бо солидно како и сите утакмици до сега човекот кога гледаше дека небива нема кај да проигра и сам влегуваше и поентираше, сега немаме многу опции освен да се остави срцето на терен со Велика Британија со голема помош од публиката од која се надевам дека ќе го даде максимумот со 40 минутно навивање од почеток до крај па после со Босна да ја завршиме работата ионака они немаат шанси за пласман ако треба и нека не ни попречуваат.

После натпреварите изгледа вака е табелата ..

1. Велика Британија [10] поени / -1 утакмица
2. Македонија [10] поени
3. Украина [8] поени
4. Унгарија [8] поени
5. Босна [6] поени

Еве го и распоредот на следните утакмици ..

23 Август 20:15 - Босна : Унгарија
23 Август 20:15 - Македонија : Велика Британија
26 Август 19:00 - Унгарија : Украина
26 Август 19:30 - Велика Британија : Босна
29 Август 17:00 - Украина : Велика Британија
29 Август 20:15 - Босна : Македонија

Според моите проценки доколку болдираните победат на наредните натпревари кои следат, табелата би требало да изглед вака некако ..

1. Велика Британија [15]
2. Македонија [14]
3. Унгарија [14]
4. Украина [10]
5. Босна [9]

Значи како што гледам најважен дуел ќе ни биде следниот со Велика Британија и мора ама баш мора да ги победиме не смееме да дозволиме никаков кикс на домашен терен и потоа со Босна опуштено да ги поминеме и се надевам дека нема да ни прават проблеми зошто немаат шанси за никаков пласман. И да уште подобро ако може Босна да направи некаков проблем на Унгарциве па да имаме барем 2-ро место сигурно, ионака би требало да имаме имаме добра кош разлика сепак ..
 
П

Паспарту

Гостин

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Како што кажа некој поназад.....

Не се праат математики пред утакмици, особено не кога Македонија е во прашање!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Како што веќе кажав Чековски не треба да се пушти никогаш веќе на утакмица аман до толку ли немаме некој поасален од него да земеме за репрезентација, да земам од улица овие што играат баскет ќе изиграат подобро од него макар и прв пат да имаат таков настап. Другите горе-доле солидни ептен само Антиќ во последната чевртина играше слабо мора да се каже тоа во одбрана беше катастрофа дури кога шутираа он не ни скокаше неколку пати, исто така и во напад направи неколку грешки.. Бо солидно како и сите утакмици до сега човекот кога гледаше дека небива нема кај да проигра и сам влегуваше и поентираше, сега немаме многу опции освен да се остави срцето на терен со Велика Британија со голема помош од публиката од која се надевам дека ќе го даде максимумот со 40 минутно навивање од почеток до крај па после со Босна да ја завршиме работата ионака они немаат шанси за пласман ако треба и нека не ни попречуваат.

После натпреварите изгледа вака е табелата ..

1. Велика Британија [10] поени / -1 утакмица
2. Македонија [10] поени
3. Украина [8] поени
4. Унгарија [8] поени
5. Босна [6] поени

Еве го и распоредот на следните утакмици ..

23 Август 20:15 - Босна : Унгарија
23 Август 20:15 - Македонија : Велика Британија
26 Август 19:00 - Унгарија : Украина
26 Август 19:30 - Велика Британија : Босна
29 Август 17:00 - Украина : Велика Британија
29 Август 20:15 - Босна : Македонија

Според моите проценки доколку болдираните победат на наредните натпревари кои следат, табелата би требало да изглед вака некако ..

1. Велика Британија [15]
2. Македонија [14]
3. Унгарија [14]
4. Украина [10]
5. Босна [9]

Значи како што гледам најважен дуел ќе ни биде следниот со Велика Британија и мора ама баш мора да ги победиме не смееме да дозволиме никаков кикс на домашен терен и потоа со Босна опуштено да ги поминеме и се надевам дека нема да ни прават проблеми зошто немаат шанси за никаков пласман. И да уште подобро ако може Босна да направи некаков проблем на Унгарциве па да имаме барем 2-ро место сигурно, ионака би требало да имаме имаме добра кош разлика сепак ..

Украина ќе победи на гости во Унгарија и ако ние изгубиме дома од британиај нема пласман на европско. Јас уште кога го назначија докузовски реков дека нема да се палсираме, се изненадив како до сега направивме успех но еве изгледа се си доаќа на свое место.
 
М

Мартин`

Гостин
KARTI ZA VELIKA BRITANIJA KOGA I KADE
АМАН БЕ 200 пати прашавте, карти ќе има сигурно последните 2 дена значи денот пред натпреварот и денот кога се игра утакмицата, што значи на 22 (НЕДЕЛА) ќе има 100% како и на денот на почнувањето на натпреварот 23-ти (ПОНЕДЕЛНИК).
 
П

Паспарту

Гостин
"Добро" е што изгубивме денес од Унгарија, бидејќи доколку ги победевме со ваква игра, сигурно ќе изгубевме во понеделник од Британија... Ова освестување дојде во прав момент, премногу отидоа во облаци играчите, па редно време беше некој да ги спушти на земја. Ниту една наша репрезентација не се пласирала на СП или ЕП без проблеми и без да ни приреди инфаркт, па така ќе биде и со оваа, сигурен сум дека ќе се пласираме понатаму.

Денес изиграа премногу лошо, освен Бо и на крај Мираковски, ниту еден друг мислам дека не заслужи добра оценка. Џабе Антиќ постигна доста поени кога претера со шутеви од преку 7-8 метри. Кога ќе видам каков борбен играч беше Чековски пред неколку години и кога ќе видам каков играч станал сега едноставно ми доаѓа да плачам... Џабе висина 2,15 на Самарџиски кога нема во глава ни 2 грама мозок. Со таа висина треба да ги разнесува противниците под кош, а не да шутира како Миле Паника...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom