Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Корнат нашиве да не ги урочам ама Грција ќе се крие
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Абе, има пренос од нашите негде? Било каде?
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Се наоѓа некаде да се гледа натпреварот или само на семафор :(
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
48 коша влегоа браво, само да издржиме до крај па утре ако играме со Хрватска здравје со втор тим да искочиме па на 09.09. да ги средиме :)

Полувреме 48-35
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
srbite za ova imaat edna fraza "kolektivna razvaljotka"...so vakva forma,jas makedonija ja gledam najmalce vo 1/4 finale....So site selekcii moze da se nosime od grupata A.a posbeno so selekciite so koi ponatamu vkrustuvame..na site im davame lekcii od +10..Dodusa izgubivme od Rusija, no na startot na podgotovkite, no togash za niv igrashe i Hrijapa,taka da i niv bi gi pobedile so segasnava forma...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
srbite za ova imaat edna fraza "kolektivna razvaljotka"...so vakva forma,jas makedonija ja gledam najmalce vo 1/4 finale....So site selekcii moze da se nosime od grupata A.a posbeno so selekciite so koi ponatamu vkrustuvame..na site im davame lekcii od +10..Dodusa izgubivme od Rusija, no na startot na podgotovkite, no togash za niv igrashe i Hrijapa,taka da i niv bi gi pobedile so segasnava forma...
Бугарите им е таа фраза:smir:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
srbite za ova imaat edna fraza "kolektivna razvaljotka"...so vakva forma,jas makedonija ja gledam najmalce vo 1/4 finale....So site selekcii moze da se nosime od grupata A.a posbeno so selekciite so koi ponatamu vkrustuvame..na site im davame lekcii od +10..Dodusa izgubivme od Rusija, no na startot na podgotovkite, no togash za niv igrashe i Hrijapa,taka da i niv bi gi pobedile so segasnava forma...
Јас сум зачуден. Да не се заборави дека ова е втор меч со Германија значи нема што да криеме од нив и повторно сега за сега ги мачкаме. Ако остане вака мислам дека Македонија реално гледано во групава може да направи големи резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom