Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
е токму оваа награда ќе ги направи да играат со трема зашто парите секогаш правеле притисок. наместо откога ќе се пласираат да им се даде награда, овие од амс намерно даваатпред утакмица за да им направат поголем притисок. мене ли најдовте да ме лажете дека амс биле патриоти кога јас им ги открив нивните намери.
Малее што глупости збориш и ти сега?:tapp:АМС не сака да се пласира Македонија на ЕВРОПСКО ?:tapp::nesvest:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Малее што глупости збориш и ти сега?:tapp:АМС не сака да се пласира Македонија на ЕВРОПСКО ?:tapp::nesvest:
Де бе ти па него ли најде да го убедуваш и да го лажеш :pos: :pos:,арно си знае он парите прават притисок :):):).Инаку вечер тепаме сигурно!! Сака некој да се кладиме?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Де бе ти па него ли најде да го убедуваш и да го лажеш :pos: :pos:,арно си знае он парите прават притисок :):):).Инаку вечер тепаме сигурно!! Сака некој да се кладиме?
Јас:pos2::pos2:












Дека ќе победиме:pos2::vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
е токму оваа награда ќе ги направи да играат со трема зашто парите секогаш правеле притисок. наместо откога ќе се пласираат да им се даде награда, овие од амс намерно даваатпред утакмица за да им направат поголем притисок. мене ли најдовте да ме лажете дека амс биле патриоти кога јас им ги открив нивните намери.
Друже, што се 20.000 евра? На секој играч по 1000 и кусур евра, ќе си купат по едно лап-топче и толку. Тие трошат толку пари за два-три дена :)
Ќе победиме бе, ќе ги демолираме на Португалците +30!!!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
17.09.2008 :: Португалија - Македонија на Канал 4

Спортското радио Канал 4 ќе врши радио пренос од вечерашниот натпревар на Македонија на гости на Постугалија. Дуелот ќе се игра во португалскиот град Коимбра, со почеток во 22 часот.
Натпреварот нема да биде пренесуван по ниту една телевизија.

Истовремено, Кошаркарската Федерација на Македонија објави дека билетите за натпреварот против Естонија во Скопје, закажан за сабота, ќе бидат пуштени во продажба во петок, во билетарницата на салата “Борис Трајковски“, и тоа од 10 часот наутро.
Билети ќе се продаваат во билетарницата и во сабота.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
Ова го пишеше на официјалната страна на КФМ.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Друже, што се 20.000 евра? На секој играч по 1000 и кусур евра, ќе си купат по едно лап-топче и толку. Тие трошат толку пари за два-три дена :)
Ќе победиме бе, ќе ги демолираме на Португалците +30!!!

тие се нечисти пари исто како што се нечисти тие од амс и сит еполитички поартии.

а бидејќи ќе нема пренос на тв тогаш дефинтвно идам да уплатам дека португал ќе победи затоа што и тоа е дел од мозаикот што допринесува македонија да изгуби.

http://www.basketball.org.mk/novost.asp?id=2591

Спортското радио Канал 4 ќе врши радио пренос од вечерашниот натпревар на Македонија на гости на Постугалија. Дуелот ќе се игра во португалскиот град Коимбра, со почеток во 22 часот.
Натпреварот нема да биде пренесуван по ниту една телевизија


Ајдее се враќаме во 19 век, а да го доловите амбиентот од тоа време пожелно е да си земете и свеќи дома и да угаснете струја и замишљајте како играат кошаркарите :pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
mene muabetov ne mi bese okolku mak tifo scenata tuku KAKVA VRSKA IMA PESNITE STO GI PEETE ZA AERODROM NA MAK. REPREZENTACIJA??
ama ipak ke ti kazam nekoi raboti okolu mak(skopje) tifo scenata..
mnogu me cudi tvoeto razmisluvanje..zar za tebe podobruvanje na mak tifo scenata e toa sto se sto e nadvor od skopje e ravno na katastrofa ama vo prav smisol KATASTROFA,a toa sto e vo skopje e uste edna POGOLEMA KATASTROFA.Zar za tebe podobrovuvanje na mak tifo scenata e toa sto ZA RAZLIKA OD PORANO sinonimot na mak tifo scena komitite se sostaveni od tipicna "mala grupa pedera" koi pokraj vardar mnogu ljubat da idat i na mzt,i na rabotinicki i na metalurg i na makedonija gorce petrov i na kometal gorce petrov......gabe im e i jak vardar i jak sponzor koga clenstvoto na komiti im e zalutano na drugi natprevari.znaci koga takva ponizuvacka situacija e vo najgolemata grupa komiti sto da zboram ponataka za drugite......vikas vie ste bile posebni...???neka e taka nema da se raspravam so tebe zosto ti pripagas na fa a jas zboram kako neutralen pa ne gledame isto na rabotite ama odma ke go pobijam toa tvoe tvrdenje zosto niz svetov ima mnogu rivalstva ama kako ova vasevo cpb-fa nikade nema.slobodno moze da ve stavat na onaa na a1 emisijata "ripley veruvale ili ne"..ti mi zboris za rivalstvo i podobruvanje na mak tifo scenata koga ste se oprcile na ista tribina so cpb i grickate semki i se smeete.ako ne ti teknuva ke te potsetam sea skoro bese na vardar pelister.sedev pod vas i sto da vidam.....na edno mesto i komandanti,i vidni licnosti od fa,deca od kaj mene vo malo sto edno vreme se vo ukb drugo vo cpb,pola od vas so maicki "anti cpb" a clenovite na cpb pod oko vi gi gledaat maickite............pak ke kazam DA NE BESE SMESNO KE BESE TRAGICNO
ps.mene ne mi smeta mak tifo scena kakva e takva e,mene mi smeta filmot vo koj e vlezena nasata mak tifo scena.
OK, neka ti bide, ja ne bev na utakmici na reprezentacija ali znam , a i The Nightmare koj bil ti potvrdi deka so Portugalija se ispaelo neso so ne trebalo...

Za podobruvanjeto...Za razlika od pred 3,4 godini sigurno deka ima podobruvanje...Sea sto sum jas kriv sto Zaev napravi ekipa za da ispere pari a Ajduci mislea deka vecno kje imaat jaka ekipa??? Toa e problem od posiroki razmeri od navijackite...

Znaci, navijacko rivalstvo...Ti predlagam da ukucas na youtube, ''dosije navijaci'' , dokumentarec na RTS kade sto site ubavo kje ti objasnat... Na den na derbi moze sve da se desi; tepanje, gazenje, sacekusa...I tuka ne postojat drugari,ortaci, prijateli...Tuka ne se bira koj kogo kje udri ili istepa...Naredniot den, slobodno moze so toj sto ti e drugar a pripagja na drugata navijacka grupa da ides na kafe, da igras basket so nego ili slicno...I ova istovo go zbori vodjata na Delije (Shavija) i bivsiot vodja na Grobari (Sima Srbija)...Taka stojat rabotite na podobra navijacka scena od nasata (srpskata) a mislam deka i sekade e taka...Sekako deka ima nekoi vzesteni glavi koi ne gi znaat principite na navijanjeto i celata taa kultura...

Eve ti i cist primer...Pred mesec dena bev u Belgrad...Se setam navecer so Zvezdin duks, i nikoj niso ne mi vika...Centar na Belgrad, 3 saat sabajle, dvajca Grobari (postari momci) mi idat i mi vikaat "Ti decko nisi odavde ? '' ...I za sve si napraivme muabet, se vide deka se pravi navijaci, deka nema da napadnat pederski 2:1...Razmenivme iskustva, 2 saati praevme muabet i nemase nikakov problem... Poentata mi e deka, sekogas imalo i kje ima isfrustrirani lugje koi ne znaat kako da se ponasaat , a ima i normalni koi sekogas se spremni da ti pomognat ili da ti izlezat vo presret...Ali, na den na derbi seto toa pagja u voda...Nema drugari, brakja, ortaci...Postoi samo tvojot klub i nivniot klub...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
17.09.2008 :: Португалија - Македонија на Канал 4

Спортското радио Канал 4 ќе врши радио пренос од вечерашниот натпревар на Македонија на гости на Постугалија. Дуелот ќе се игра во португалскиот град Коимбра, со почеток во 22 часот.
Натпреварот нема да биде пренесуван по ниту една телевизија.

Истовремено, Кошаркарската Федерација на Македонија објави дека билетите за натпреварот против Естонија во Скопје, закажан за сабота, ќе бидат пуштени во продажба во петок, во билетарницата на салата “Борис Трајковски“, и тоа од 10 часот наутро.
Билети ќе се продаваат во билетарницата и во сабота.
СРАМНО,СРАМНО !!!У курац веќе,денот ми се расипува од такви глупости !Можеа со Естонија да ја даваат,сега утакмица со која можеме да испишеме ИСТРОЈА НА МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА НЕМА ДА ЈА ДАВААТ СРАМ !А ЛШ можат да даваат а ?Матер и ебем сељачка !:nesvest::tapp:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
а бидејќи ќе нема пренос на тв тогаш дефинтвно идам да уплатам дека португал ќе победи затоа што и тоа е дел од мозаикот што допринесува македонија да изгуби.

Ако фатиш пари на победа на Португалија, на свеќи да ги дадеш!!!

Како не ти е срам да шириш лузерска атмосфера пред клучен натпревар.
Гледам сонцето од Кутлеш си го ставил на слика, тргни го!!! не си достоен да го претставуваш тој симбол.
После последното што го напиша мислам дека ова повеќе би ти одговарало:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ништо од ТВ преносот

И дефинитивно, за прв пат во овие квалификации, македонската јавност нема да има прилика 'во живо' да го следи настапот на нашите најдобри кошаркари.

За ТВ станиците во Португалија, многу поважни од оваа средба се оние од фудбалската Лига на шампиони, и нивните претставници во истата.

Согласно со тоа, иако постоеше шанса, односно од КФМ излезе најава дека може да "оди" пренос на ТВ "Сител", од тоа нема ништо.

Помените на резултатот, нашите баскет фанови може да ги следат на веб-сајтот на ФИБА-Европа, односно на : њњњ.фибаеуропе.цом


Знам господо Даниел Димевски секогаш вие имате оправдувања.:tapp:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.910
Поени од реакции
1.552
Ако фатиш пари на победа на Португалија, на свеќи да ги дадеш!!!

Како не ти е срам да шириш лузерска атмосфера пред клучен натпревар.
Гледам сонцето од Кутлеш си го ставил на слика, тргни го!!! не си достоен да го претставуваш тој симбол.
После последното што го напиша мислам дека ова повеќе би ти одговарало:
не колни бе ццц .... :tapp:
секој си има право на свое мислење
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
тие се нечисти пари исто како што се нечисти тие од амс и сит еполитички поартии.

а бидејќи ќе нема пренос на тв тогаш дефинтвно идам да уплатам дека португал ќе победи затоа што и тоа е дел од мозаикот што допринесува македонија да изгуби.

http://www.basketball.org.mk/novost.asp?id=2591

Спортското радио Канал 4 ќе врши радио пренос од вечерашниот натпревар на Македонија на гости на Постугалија. Дуелот ќе се игра во португалскиот град Коимбра, со почеток во 22 часот.
Натпреварот нема да биде пренесуван по ниту една телевизија


Ајдее се враќаме во 19 век, а да го доловите амбиентот од тоа време пожелно е да си земете и свеќи дома и да угаснете струја и замишљајте како играат кошаркарите :pos2:
Уплати бе, нас не ни е проблем, секогаш имало такви лузери како тебе во нашава Македонија. Исто на еден друг форум еден типац ми јадеше трици дека Македонија-Шкотска ќе биде двојка па си го доби.
И нашите не се криви што нема пренос, на ниту една Португалска телевизија немало да се врши пренос. И сигурен сум дека ќе победиме, овој тим е најдобар до сега, кога Летонија едвај се извлече на првата средба, а нивниот центар е чудо од играч, тогаш на другиве им нема спас. Португалија ќе си добие најмалце +20, мора. И како што кажав, Европско првенство во 1999 го ислушав на радио, па така за еден меч нема да правиме проблем нели? Иако ќе беше поубаво да го даваат на некоја од Телевизииве. Се е можно, има време, уште пет часа, до тогаш може на некој да му текне да стави камера во салата :)
Ајде напред Македонија.
:eek:lee::eek:lee::eek:lee:

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom