Кошаркарска репрезентација на Македонија

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ауууу беше тесно :vozbud: овојпат среќата на наша страна...ајде Полска со еден чекор сме веќе таму
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Аууу во сала седев на скали,тоа е ...Имаме 20 карти за секоја утакмица,незнам но лоша организација.Жал ми е за лозари...Сега малку за утакмицата..Многу слаба игра на нашите многу,Ристе некако не вадеше ...Како да беа понесени од публиката и се натпреваруваа кој колку поени ќе постигне...Влатко дури овој пат од такт ќе ме извадеше:pos2::pos2:...Прекрасна атмосфера мислам дека имаше околу 8.000 луѓе.
П.С Аеродромци извинете,но запеза сте ...Не сакам да провоцирам но незнаев дека сте такви пези...Цела сала пее,вие не пеете со неа се правите нешто паметни...Напред СКОПЈЕ,Грнчаров Педер.:tapp::nesvest:Срам сте еј...Бев на 5 метри од вас и 20 пати се прекрстив со лева рака.:tapp:Нешто сакате да се правите попаметни од Комити,но....:vozbud:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
П.С Аеродромци извинете,но запеза сте ...Не сакам да провоцирам но незнаев дека сте такви пези...Цела сала пее,вие не пеете со неа се правите нешто паметни...Напред СКОПЈЕ,Грнчаров Педер.:tapp::nesvest:Срам сте еј...Бев на 5 метри од вас и 20 пати се прекрстив со лева рака.:tapp:Нешто сакате да се правите попаметни од Комити,но....:vozbud:
Еј брат, дај не ги разгорувај и на оваа тема, како вируси се, а намирисаат неповолни услови и одма право напад и крај отиде темата 10 страни јабана.

За утакмицата добро почнавме, слабо завршивме, но најбитно е што сме се поблиску до европското првенство. :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Без разлика дали е фудбал, кошарка или ракомет мора ли до последна секунда вака да ни прават??? Ајде, ајде, имаат сили, ќе се пласираме како први за Полска, ќе тепаме се, ќе напрајме растур!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј брат, дај не ги разгорувај и на оваа тема, како вируси се, а намирисаат неповолни услови и одма право напад и крај отиде темата 10 страни јабана.

За утакмицата добро почнавме, слабо завршивме, но најбитно е што сме се поблиску до европското првенство. :smir:
Разбери ме !Абе не може така бе !Цела сала пее,оти молчат демек тоа го почнаа Комити ние нема да го пееме...Пеат ГРНЧАРОВ ПЕДЕР,НАПРЕД СКОПЈЕ !!!За пеза се,немам зборови ме разочараа:tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Без разлика дали е фудбал, кошарка или ракомет мора ли до последна секунда вака да ни прават??? Ајде, ајде, имаат сили, ќе се пласираме како први за Полска, ќе тепаме се, ќе напрајме растур!!!
Тоа е вечниот македонски проблем. Во клучни моменти мора да се губат топки, да се промашуваат слободни и слични глупости. Сепак најважното е што победивме и сега сме многу блиску до ЕП. Како и да е шампањското мислам дека може да почне да се отвора дури после натпреварот со Португалија. Без разлика што немаат шанси за пласман, сепак не смееме да заборавиме дека лани загубивме таму убедливо.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ако знае сега селекторот да ги симне на земја да не летаат...Ќе ја победиме Португалија со 25-30 разлика...Многу сме подобри од нив,но ако летаат ќе изгубиме.Конечно ќе ја гледам МАКЕДОНИЈА на ЕВРОПСКО .
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
браво момци само да продолжате и на европско одаме ..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.676
Поени од реакции
43.670
Да им ебам дебилите,ми скратија 5 години живот денес,зашто мора вака од готово вересија да се прави стално бе мајку му не ми е јасно.

Лозар не се пали стварно немаше место,и да влезевте не можам да замислам каде ке седевте немаше празна точка во салана :)

пс. честито ајде уште малце и Полска :)
Ама со купени билети бе , испаѓа влегува кој стигне , со оглед дека бројот на Билети одговара на бројот на места во салата , штета момци , пријавете го некако случајов што да ви кажам друго , зашто вакви работи секогаш имало , има и ке има а мора некако да се искоренат .
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Ама со купени билети бе , испаѓа влегува кој стигне , со оглед дека бројот на Билети одговара на бројот на места во салата , штета момци , пријавете го некако случајов што да ви кажам друго , зашто вакви работи секогаш имало , има и ке има а мора некако да се искоренат .
Се слагам, во салата имаше повеќе луѓе него што требаше.Јас мораше да стојам цел натпревар, бидејќи луѓето стоева на оградата и ништо не се гледаше.Кога се пожалив на еден од редарите да направи ред , типот ладно ми вика : да ми го бричиш К**** !!!!!!!!!!!!!! :toe::toe:.Стварно е смешно што некој луѓе мислат дека салата е нивна сопственост.И уште една забелешка, можеле и требаше картите да бидат нумерирани, па за што направивме таква сала.Срамота.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Абе едно не ми е јасно у ваа наша земја..толку лаком народ дааа, гледат да продадат што повеке билети само за пари да лапнат. Ако салата има 6000 места продај си 6000 билети и кур те боле ке нема никакви немири. А ни требаше да дојдеме 30 мин пред утакмица, ама по наша вина закаснавме 15 мин ама имавме 100 билети а немаше место за двајца од нас кај да седат, па мораше утакмицата да ја слушаме на радио во автобус :pos2:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ллеле топ беше усала еј немаше место за игла да се стаи.Дури и на склаите седеа.Добра игра на нашите и сепак подобриот победи.
Имаш право ако си дошол 15 минути пред почеток.Ја отидов 1 саат пред да почне за да си фатам убао место!
Иначе::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Браво за Перо,Тоше,Врба и Самарџиски!
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
П.С Аеродромци извинете,но запеза сте ...Не сакам да провоцирам но незнаев дека сте такви пези...Цела сала пее,вие не пеете со неа се правите нешто паметни...Напред СКОПЈЕ,Грнчаров Педер.:tapp::nesvest:Срам сте еј...Бев на 5 метри од вас и 20 пати се прекрстив со лева рака.:tapp:Нешто сакате да се правите попаметни од Комити,но....:vozbud:
Имаш право сите едно они друго мислат Мзт игра запнале зигазага,зигазага напред Скопје(и ја сум од Скопје ама Македонија не е само Скопје)!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Разбери ме !Абе не може така бе !Цела сала пее,оти молчат демек тоа го почнаа Комити ние нема да го пееме...Пеат ГРНЧАРОВ ПЕДЕР,НАПРЕД СКОПЈЕ !!!За пеза се,немам зборови ме разочараа:tapp:
Никој не пееше ни за грнчаров ни за мзт ... признавам дека не пеевме цела утакмица но немаше навреди за грнчаров и песни за мзт ... :tapp:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Имаш право сите едно они друго мислат Мзт игра запнале зигазага,зигазага напред Скопје(и ја сум од Скопје ама Македонија не е само Скопје)!
зигазага напред скопје !? - дечко ти си грешка !!!:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom