Кошаркарска репрезентација на Македонија

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Коj Јане бе, глуперди.Сега за сега може на сите таму да и се фати за... Требаше и Тасовски да добие минутажа.Стефанов Ристе ДУХ,Антиќ психички нестабилен
Pa JAne ke pogodese barem edno be more nemase da gi utne kako seljakon pederski
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
I so da prave?Akcijata trgna vo obratna nasoka.Morase sam da povlece i se sluci toa sto se sluci.Dimitar Mirakovski lani bese eden od najpreciznite kosrkari vo ligata od linijata za slobodni no ete TREMA.Sigurno i toj ne sakal da gi promasi.Ali odime nataki.Moze da se zeme kako uspex i minimalen poras bidejki vo vaka tesna grupa moze i kos razlikata da odluce
Да се помириме да изгубевме 10-20 коша разлика ама вака...
Па колку шанси имавме, што промаши мираковски промаши, а тие последните 5-6 сек. пак еден промашај на илиевски...
Одиме понатаму така е, ама дали ке стигнеме до некое европско или светско првенство, ТОА НЕ СЕ ЗНАЕ! или поточно кога треба да се одлучува секогаш губиме во последните секунди
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
И уште нешто.Да ти се мочам и у одбраната второ полувреме.Се едно исто играт и не успеаја да ги сопрат.Требаше да го удвојуват на Бједринс. А овој коментаторот како ме изнервира само.Толку осет да се нема, зема да се радува после тројката на Летонија мислиш Македонија победи.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Договорено бе зборете сите сега нема проблем,но ќе видиме следната утакмица кога Влатко ќе биде најдобар,тогаш ќе викате најдобар е...Па Ф.А имале навивачка култура тие имале,никој од вас нема бе !Што сега да направиме,да ги промаши двете слободни фрлањата Димитар и што сега?Крај е,изгубивме со 3ка од престап,и што сега?Ајде крај,изгубивме-изгубивме...Тепаме на Португалија во сабота.:smir:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Тоа е тоа одиме понатаму Миракоски можеше да стане херој но ете стана трагичар невиден
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Pa JAne ke pogodese barem edno be more nemase da gi utne kako seljakon pederski
Абе и јас да шутирав двете ќе ги погодев ама не е тоа работата.Јане да беше на списокот немаше ни во игра да флезе.И баба да ја пуштам само да мава слободни може ќе погоди некое.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ej decki nemojte taka sea...Treba podrska.Jas od Kavadarci ke dojdam pa sramota e nekoj od Skopje da ne otide...
Тоа е бе другар,тоа го зборам...И што сега Богоев промаши слободни за титула па лош збор немам кажано за него...Тоа е спортот...Изгубивме,нема среќа крај е ...:toe:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Да се помириме да изгубевме 10-20 коша разлика ама вака...
Па колку шанси имавме, што промаши мираковски промаши, а тие последните 5-6 сек. пак еден промашај на илиевски...
Одиме понатаму така е, ама дали ке стигнеме до некое европско или светско првенство, ТОА НЕ СЕ ЗНАЕ! или поточно кога треба да се одлучува секогаш губиме во последните секунди
А зашто би сакале да одиме на Европско и Светско со овакви антиталенти, не благодарам кај мене не важи она битно е да се учествува.
Попрво би седел дома и би гледал на ТВ него да ги пуштам на Европско антиталентине па да ни се смее цел свет да не резили!
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе работата е во тоа што не заслужуваат да им отидеш на следната утакмица, а баш сакав да идам, ај може ќе се смирам па ќе размислам...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
А само да го сретнам она копилено Мираковски у ХардРок како се налева со алкохол има сите заби да му паднат у флашата!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Vidovte kolkav udel na kraj ispadna deka ima tehnickata na Antik?Toa e edna mala sitnica ali na kraj izleze mozebi resavacko.Da ne napravese Antik tolku glupi prekrsoci vo finisot ke mozevme da rotirame i da pravime pocesti licni vrz toj centarot na Golden Stejt.Ama na kraj ostanavme so dva centri koi imaat po 4 licni i taka go ostavaa da zabiva za da ne napravat 5 licni
 
А

Ајсшутер

Гостин
Спортистот Мираковски дури си пиел алкохол :pos2: и после спортист бил е не е :kesa:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Изгубивмо тоа е тоа ајде наредна со Португалија да ја напунимо Борис Трајкоски и да ја згазимо Португалија.Само кој знае да каже во колку се игра
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
148
Поени од реакции
3
Изгубивмо тоа е тоа ајде наредна со Португалија да ја напунимо Борис Трајкоски и да ја згазимо Португалија.Само кој знае да каже во колку се игра
isto ko denes,so albanski dresovo..crveno i crni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom