Кошаркарска репрезентација на Македонија

А

Ајсшутер

Гостин
Тренерот не беше воопшто крив најкриви се знае кој се најпрво дрвото Мираковски а потоа каменот Илиевски.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па ни еба матер тој нивниот центар шо игра у нба.
Кога играме со нив во Скопје.
Баш сакам да идам.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еве ви ги струмичките таленти...Илиевски и Мираковски :tapp::tapp::tapp:
Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Само Врба, Гечевски и Мејси играа, другите дрва, Антич, Самарџиски најголеми дрва
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
koj kol be budala,dozvoleno e samo eden stranec vo ekipata malecok,inaku za igrata katastrofa seuste ne im trgnal sutot na latvijcite inaku gotovi sme,gledate li kakava taktika imaat posle 2 licni samiot igrac odi na klupa pa go menuva nov a kaj nas mejsi 3,gecevski 2, antik kopukot 3 i so praime,nisto,treba malce i tasovski da go pustat da dade nekoa trojka, agecevski ne ni e podgotven toa e fakt,se nadevam deka ke tepame pa makar i so pola kos:jaj:
Na kogo be ti so tia ton lager?Da ne sum ti a ebel sestrati pa taka so se obrakas?Mocko eden...Napraviv sporedba pomegu igrac od nasata liga i covek sto zima 10 pati pogolema plata od nego.Vide nekade deka povrzav Kol i reprezentacija?NE!!!Pa duri mi kaza deka nemozelo poveke od eden stranec...:uvo::uvo: Citaj pred da citiras nekoj post a ne samo da pisis intelegencijo golema
 
А

Ајсшутер

Гостин
Може играл центаров нивни али Мираковски неможеше толку да погоди кога ни требаше и тој кош беше за победа во мечот.

Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
Грешка си се може да се смени од играчи,тренер па и раководство.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Што е крив тренерот де објасни??? Крив е мираковски!
Тренерот не беше воопшто крив најкриви се знае кој се најпрво дрвото Мираковски а потоа каменот Илиевски.
И Мираковски и тој Илиевски е крив, но ова што се случи е како резултат на неподготвеност, неуиграност за кој е одговорен самиот тренер. Не требаше да го става Мираковски во последните секунди, имавме поискусни играчи кои седеа на клупата
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
Абе мочко не ми се прави некој мангуп патриот во вакви моменти... во вакви моменти летаат глави ако имаат малку доблест...
После ова Мираковски треба да си превземе одговорност и да се откаже од дресот кој што треба да е светост!
 
V

Viktoranius

Гостин
Луѓе давајте видео од последниот шут, таму дефинитивно имаше престап на линијата за 3.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И Мираковски и тој Илиевски е крив, но ова што се случи е како резултат на неподготвеност, неуиграност за кој е одговорен самиот тренер. Не требаше да го става Мираковски во последните секунди, имавме поискусни играчи кои седеа на клупата
А го слушна ли коментарот на тренерот на тајм аутот кога кажа оти акцијата ке оди преку Стефанов, а не преку Мираковски?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
Ја сака македонија, и е нервозен повеќе од сите вас тука...јас само да си кажам дека вашите струмички таленти ке бидат главните виновници ако не влеземе на европско
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
Ne gi brani ti be dosta tisina ziti se nejkam da gi vidam i 2cata debili kako posrani se bolje Jane ke igra i use eden Sokolov ke go stai bolje,.,,picki se u dusa koa treba kos
 
А

Ајсшутер

Гостин
Еве го големиот патриот,кој се гледа колку ја сака Македонија... .!.Тоа е спортот,сега не може да се смени ништо...И сега сите треба да останеме на нивна страна,ништо не е загубено НИШТО !:tapp:
Не дека ти е за Македонија туку за Струмичките таленти тоа тебе те навреди нели (барем да знаеме) ?

А го слушна ли коментарот на тренерот на тајм аутот кога кажа оти акцијата ке оди преку Стефанов, а не преку Мираковски?
Што рече баш сакам да знам
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не дека ти е за Македонија туку за Струмичките таленти тоа тебе те навреди нели (барем да знаеме) ?



Што рече баш сакам да знам
А што очекуваш од некое 14годиншно детенце кога ке му ја навредиш Струмица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom