Кошаркарска репрезентација на Македонија

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
jas uste sum na grcka i znam deka vodime 15 razlika na min do kraj i znam deka imalo cepelin slusnav atmosvera od sala ludilooooooooo pogotovo koga se derea PETROVSKI JANE pozzzzzzzz od mene se gledame naskoro
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Резултат на полувреме е 46-31 за нас!!! 15 поени разлика! У прва четвртина беше изедначено 18-18, али у втора 28-13.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Македонија-Естонија 95-50 конечен резултат! Ги тепавме Естонците 45 разлика.. Веќе сме у Менорка.. за мене победата над Шведска е загарантирана! НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Браво за Македонија. Добра играа. Јане за 2 год ќе го замени Врба..:vozbud::vozbud:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Фантастична игра така им треба на естонците . .
 
П

Паспарту

Гостин
95-50

ги уништивме! едно големо БРАВО за сите, а посебно за јане кој беше феноменален
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Се чувствувам радосен. Се чувствувам горд што сум Македонец! Прекрасна игра на нашата репрезентација.
Најпрвин еден поздрав до членовите на Фемили Аеродром, и фановите на МЗТ на форумот:
Бидете горди и среќни што го имате Јане! најталентираниот македонски кошаркар на денешницата. Феноменално деби во репрезентацијата! Го гледам во него идниот предводник на една силна Македонија.
Мерак ми е што ги уништивме копилињата кои со мала помош од судиите не победија таму со 6 разлика. Не дека не е по наша вина, но сепак и тоа остава простор за сомнежи, нели?
Сега да ја прегазиме и Шведска, па со Господ напред во Менорка и да навиваме за нашите на ЕП.
 
F

fantomX

Гостин
АУУУУ, лудница!
Секој натпревар е се подобар. Да продолжиме вака и би можеле да се пласираме на ЕП во Шпанија!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се чувствувам радосен. Се чувствувам горд што сум Македонец! Прекрасна игра на нашата репрезентација.
Најпрвин еден поздрав до членовите на Фемили Аеродром, и фановите на МЗТ на форумот:
Бидете горди и среќни што го имате Јане! најталентираниот македонски кошаркар на денешницата. Феноменално деби во репрезентацијата! Го гледам во него идниот предводник на една силна Македонија.
Се наежив кога го прочитав ова. Мислам дека сега нема никој да има забелешка на навивањето, или? После кога ке се вратам, ке пишам за моето видување на утакмицата.

Браво СИНЕ, Браво Јане, го направи Фемили Аеродром гордо, многу гордо после долго долго време.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Жал ми е шо не ги гледав, ама 45 разлика еееј супер.

п.с. малку не сум упатен во квалификацииве
Ако бидиме први во групава ќе одиме на првенството или имаме уште една рунда квалификации?
 
П

Паспарту

Гостин
Жал ми е шо не ги гледав, ама 45 разлика еееј супер.

п.с. малку не сум упатен во квалификацииве
Ако бидиме први во групава ќе одиме на првенството или имаме уште една рунда квалификации?
ќе има уште 2 натпревара и тоа во шпанија пред почетокот на првенството, најверојатно со бих и израел, нормално ако се пласираме, но после денешнава игра и победа нема сомнеж во мене :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom