Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
ja mislam deka najmnogu e za falenje r.stefanov samo ne znam zoso ne mu davaat pogolema minutaza covekot igra ekstra ,no da se nadevame deka na natprevarot vo sreda ke blesne eden od najdobrite tandemi na balkanot i posiroko( v.stefanov-v.ilievski)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Кати знае некој каде ќе се продаваат? пак ли во тобако и која е цената и дали ќе има повторно поклон :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Карти пак ќе има на тобако 1, 2, 3 и пак ќе има поклон шал на македонија. јас сега очекував нешто друго но нема везе.

 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ja mislam deka najmnogu e za falenje r.stefanov samo ne znam zoso ne mu davaat pogolema minutaza covekot igra ekstra ,no da se nadevame deka na natprevarot vo sreda ke blesne eden od najdobrite tandemi na balkanot i posiroko( v.stefanov-v.ilievski)
Хрватска: Попович - Гиричек
Србија: Ракочевиќ - Вујаниќ
Грција: Папалукас - Дијамантидис
Словенија: Лаковиќ - Удрих

Само од Бугарија и Албанија (на Балканов, да не збориме пошироко) имаме подобри бековски тандем, така да не ти држи вода муабетот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Вечер сите у Јане Сандански да дадеме поддршка на нашите репрезентативци.:zlo: Мора да тепаме над 6 поени. :vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Публиката во домот на МЗТ Скопје најверојатно ќе може да го види и плејмејкерот на „штрковите“, Јане Петровски, кој од почетокот на подготовките е со репрезентацијата, но уште не дебитирал за сениорскиот национален тим.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=91633CA7B6C2CC4E893B0F15FAC50C95

Ајде фемили еве ви дополнителен мотив за да навивате и да докажете дека сте најдобри.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Публиката во домот на МЗТ Скопје најверојатно ќе може да го види и плејмејкерот на „штрковите“, Јане Петровски, кој од почетокот на подготовките е со репрезентацијата, но уште не дебитирал за сениорскиот национален тим.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=91633CA7B6C2CC4E893B0F15FAC50C95

Ајде фемили еве ви дополнителен мотив за да навивате и да докажете дека сте најдобри.
Вчера помина Јане после тренинг тука до кај мене и ми вика „Изгледа утре ке ме соблече„ и му викам ако те соблече 100% влагаш, зашто нема да се прекине со скандирање „Петровски Јане„ :)

А судија Ламоника, итаљанецот, најдобриот судија во Европа во последниве 5-6 години
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вечер очекувам атмосфера и ја идам на навивачка трибина!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И навивајте таму, немојте да ќутите ко пизди некои :)

Ја идам на Градски :)

Со среќа Македонија!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Ја мислам ќе ја тепаме Естонија над 6 поени, ако е се како што треба..
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ајде фемели очекувам како што беше бучно во 1вата четвртина против Шведкса :)
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Немојте да очекувате некоја пеколна атмосфера од Ф.А. затоа што организирано нема да присуствуваме на оваа утакмица него како поединци...А ние што ќе бидеме денеска на утакмица ќе се обидеме да има каква таква атмосфера ама право навивање како кога игра МЗТ нема да има затоа што не присуствуваме организирано и ќе биде невозможно да се оформи коп(група од навивачи) и на оваа утакмица како и на прошлата.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Сеа ме разочара Критичар....се надевав на пекол во Јане ама вака ништо:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom