Сонови, толкување на сонови

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
ЈАс еднас сонував како ассистентот од факултет јавал на коњ по едни ридови,со испитни прашања во раце...Го бркав и му земав само 1 лист со 1 прашање.Утредента и го кажав сонот на другарка ми и ми рече да си го прочитам тоа прашање,а не беше во материјалот за учење.Го прошитав и баш тоа ме праша професорката.Сите почнаа да викаат тоа не беше за учење,ама она не слушаше,јас одговорив и положив.Само тоа ме прашаше.Ништо друго.
lele se naeziv brrrrrrrr
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
sonuvav kako mi padna eden od gornite zabi,ali ako ne se lazam eden del od nego ostana(znaci ne mi ispadna celiot),a i ne me bolese
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Лооол, не ми се верува. Сонував црно-бел сон...
 

izrod

United brotherhood of chicken nuts
Член од
21 јули 2007
Мислења
336
Поени од реакции
4
neznam dali e vo sklop so temata i dali e tocno ama se sekavam deka ednas nekade go procitav ova "sonot e neostvarena zeelba i predupreduvanje za nesto sto ke se sluci vo idnina" e sega ispravete me ako nesto gresam ili totalno se e greska :toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
вака сонував кога сум била во еден стан а надвор дувало многу силен ветар сум била со братучед ми и баба ми, така почнав да облекувам подебела облека.Кога сум излегла веќе немало ветер и со др луге (да не ги набројувам) сме отишле на гости. Таму сум си играла со едно дебело мало детенце но кога ке сум го дигнала во раце ми било малку тешко.Потоа се најдов на мал брод со цело друштво и сме играле како да бевме на екскурзија :helou:
ве молам кажете ми што ми значи сонот ме интересира многу
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Вака, три пати сонувам еден ист сон, т.е. дедо ми како оди на гробишта.
Првиот сон беше пред околу четири години, како сонував така и се случи, на пат за накај гробишта (задушница) му имаше сообраќајна незгода (без посериозни пореди).

Вториот пат, пред околу две години, потполно истиот сон, и исто така сообраќајка на пат за на гробишта, пак за задушница.


Трет пат.Пред околу два месеци потполно истиот сон, пак на пат накај гробишта.....пред некој ден му изнесуваа 40 дена.

Од кога дознав дека е починат неколку пати го сонувам и ми го збори истото "Ти не дојде да ме видиш, ти отиде, не се ни поздрави"


Не ми е јасно, можно ли да има некоја поврзаност меѓу мене и дедо ми?


УПМ im freaked out!
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
neka mi kaze nekoj so znaci da sonuvas sozvezdije.. 10000000 pati imam sonuvano.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сонував како бев без коса. Поточно имаше малку коса ама бела беше. Што значи?
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Сонував близнаци, многу близнаци ... Што би значело тоа ?
 
S

stefi

Гостин
sonovite ne se sekogas pretskazuvanja.sonovite mozat da bidat toa sto ste go doziveale, vasite fantazii ili ste gledale na tv.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Lele a jas sonuvav kako dve moi drugarki ke zaginat vo lift,ona strasno nesto ke se deselo i krvovi na site strani,epten bese morbidno uff.Sto bi mozelo toa da znaci,help??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom