Сонови, толкување на сонови

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
fala,fala

Se naogas vo nekoi probelmi.Zaglaven si.Pa verojatno sebe si se gledas kako nedovolno dorasnat za da gi resisi.No veruvaj nisto ne e nerazleslivo.


*angelce*
Znaci bolest.Tesko tebe ako se rabolis sega vo ovie gorestini.
Mozebi nisto strasno samo mali probelmi so stomakot.

Medea
Iako jeziv son,sepak toa sto si probala da ja ubies zmijata znaci deka ke se izvleces od neprijatelite.Krvta e glas sto ke go slusnes.Pretpostavuvam deka ke bide los glas, nesto sto sakat da ti nastetat, no kako sto rekov ti nema da im dozvolis.
znaes deka e mnogu verojatno toa?interesno tolkuvanje!
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Јас пред некое време сонував како ми се зезнал екранот на мобилниот (на преклоп). После 2 дена навистина почна да зафркава - да губи контакти на пола екран :( :( :( :( :(
Леле и мене истото ми се деси со мобилниот. Сонував дека ми се скршил и другиот ден се расипа :(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е па вака сега, сонував еден многу чуден сон. Бевме собрани повеќе луѓе и не знам како што беше, ама ми се скина алката, која многу ја сакам. Веднаш кога сум приметила дека е скината, ја врзав некако и успеав да ја спасам да не се уништи целосно. И за чудо во тој момент не испаничив, (во реалниов живот да се деси нешто такво одма би почнала да паничам) туку останав смирена.

Може некој да го толкува ова?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Епа вака сега сонував еден многу чуден сон.Бевме собрани повеќе луѓе и не знам како што беше,ама ми се скина алката,која многу ја сакам.Веднаш кога сум приметила дека е скината,ја врзав некако и успеав да ја спасам да не се уништи целосно.И за чудо во тој момент не испаничив,(во реалниов живот да се деси нешто такво одма би почнала да паничам) туку останав смирена.

Може некој да го толкува ова?
Веројатно потсвеста те предупредила дека сонуваш, а алката може да значи врска која не ти значи ништо особено(затоа и не си се испаничила)но ќе ја одржиш(врзувањето) само поради нечие влијание( на луѓето околу тебе)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Веројатно потсвеста те предупредила дека сонуваш, а алката може да значи врска која не ти значи ништо особено(затоа и не си се испаничила)но ќе ја одржиш(врзувањето) само поради нечие влијание( на луѓето околу тебе)
Да, меѓутоа алката ми е омилена и ја обожавам, затоа не ми е јасно зашто испаничив.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Sto e toa na son da go sonuvas sakanoto lice fizi4ki povredeno(celiot raskrvaren)a ti da mu pruzis prva pomos...? i sto e koga masko lice fizi4ki te povreduva...?
Ova go sonuvam vejke podolgo vreme....
Ако сонуваш дека некој физички те повредува на сон, можеби таа личност на јаве психички делува на тебе, и имаш некој потиснат страв во врска со таа личност.Саканото лице е само сигурен знак дека се грижиш за него,а тоа што си му помогнала, значи дека си длабоко врзана за него.Крв, обично значи непријателство, а во твојот случај, крвта е од него, што значи некој се обидува да му наштети, а ти ќе имаш заштитничка улога.
 

e4e

Член од
20 јули 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ми се случило да пресметам на памет производ од два четирицифрени броја 8)

хехе,јас еднаш пресметав цела задача и тоа иста така поставена како што беше во работните листови.Тоа беше така оти бев загрижена за математика писмената и оти ного вежбав


јас два дена поред сонувам една зграда која е болница и има ходник од кој се излегува од двете страни.И во двата сона трчам по тој ходник и бегам,а не знам од кој.
Тај објект се наоѓа во моја близина и во него е сместем мебел Ников и нема таков ходник од кои се излегува од задната страна.ЧУДНО
 
С

Сатори

Гостин
Постојано се сонувам како патувам некаде...со некој или сама се исто...важно патувам?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
можно е зашто да не, зар не ти се случило да преспиеш во текот на ноќта а да не сонуваш ништо?
не е можно да не сонуваш можеби не се секаваш но да не сонуваш не е возможно...
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
А кој ќе ми го објасни ова... Вчера сонував дека Каролинчето наше Гочева умрела и јас плачев- некој ми се јави и ми кажа дека тоа било во сообраќајка:(:(:( и таман што ми се јавиле пошо спиев, кога станав и кога ми кажаа видов на мобилниот мисд кол од неа...(сето тоа во сонот) Се беше толку лошо што веднаш се разбудив - обично и лошо да сонвам не памтам сонови, а уште помалце да се разбудам. факт е дека нема врска со реалноста и дека нема шанса да е вистина, само ме интересира дали воопшто некој може да ми каже што значи ова, како би се протолкувало...?
Аниоун стручен????
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
jas sonuvav edna mnogu golema zmija , imase mnogu luge sakaa da ja tepaat nedavav nikoj daja tepa . Ne pomina ni eden den jas padnav tolku mnogu sto ja sjebav nogata ,rakata i kolenoto po sto morav da lezam 40dena doma.

А кој ќе ми го објасни ова... Вчера сонував дека Каролинчето наше Гочева умрела и јас плачев- некој ми се јави и ми кажа дека тоа било во сообраќајка:(:(:( и таман што ми се јавиле пошо спиев, кога станав и кога ми кажаа видов на мобилниот мисд кол од неа...(сето тоа во сонот) Се беше толку лошо што веднаш се разбудив - обично и лошо да сонвам не памтам сонови, а уште помалце да се разбудам. факт е дека нема врска со реалноста и дека нема шанса да е вистина, само ме интересира дали воопшто некој може да ми каже што значи ова, како би се протолкувало...?
Аниоун стручен????
slicen son imav i jas za tatko mi i mi rekoa deka se prodolzuva zivotot so takov son ....... mozebi....:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Mn mi bese strav koga se razbudiv..a eve go sonot: Sonuvav deka vo sk imalo nekoja novoizgradena najvisoka zgrada vo cela mk i celata bila od staklo...staklena, so mn prozori i mn bleskala (davala otsjaj na sonce)..Naednas pola zgrada taman nova napravena, se srusu, padna dolu i celo staklo se izkrsi, celata sol se napravi :(...padna gorniot den do skoro sredinata od staklenata zgrada(kako krovot da go narecam, ali ne bese krov, bese cela kako kocka i najgore bese ramna skroz)...tolku..:(
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
ЈАс еднас сонував како ассистентот од факултет јавал на коњ по едни ридови,со испитни прашања во раце...Го бркав и му земав само 1 лист со 1 прашање.Утредента и го кажав сонот на другарка ми и ми рече да си го прочитам тоа прашање,а не беше во материјалот за учење.Го прошитав и баш тоа ме праша професорката.Сите почнаа да викаат тоа не беше за учење,ама она не слушаше,јас одговорив и положив.Само тоа ме прашаше.Ништо друго.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
a sto znaci ova: sonuvav edno momce so koe ne pravime muabet ( na jave ). vo sonot razgovaravme dolgo kako da sme najdobri drugari, se zafrkavavme i potoa me bakna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom