Сонови, толкување на сонови

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
e ov a stvarno me interesira nekoj da mi go objasni...

Jas kao sum bila na odmor u ohrid so drugarkite i toj sto mnogu mnogu mnogu mi se svigja bil isto taka na odmor so drugarite.. i sme bile smesteni vo isto odmaraliste , hotel sto go znam samo toj nekolku vrati podole od mene ... i jas postojano odev da go pobaram a toj dali se tusiral dali ne bil tuka.. dali spiel... ili bil na plaza.. i non stop nekoj od negovite drugari mi se pricinuval kao toj i non stop trgnuvam da gi gushnam i od koga ke gi gushnam svakam deka toa ne e toj...

 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
епа тоа ти е заради типот што многу го свиѓаш...сакаш да бидеш со него али изгледа сваќаш дека не е така....незнам нешто со тоа типот ти е зашто многу го свиѓаш...
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
вака сонував кога сум била во еден стан а надвор дувало многу силен ветар сум била со братучед ми и баба ми, така почнав да облекувам подебела облека.Кога сум излегла веќе немало ветер и со др луге (да не ги набројувам) сме отишле на гости. Таму сум си играла со едно дебело мало детенце но кога ке сум го дигнала во раце ми било малку тешко.Потоа се најдов на мал брод со цело друштво и сме играле како да бевме на екскурзија :helou:
ве молам кажете ми што ми значи сонот ме интересира многу

ке знае ли некој да ми каже што значи сонот
а во последно време сонувам вода многу
за детето...ако имало плави очи тоа е како предупредување за ако запознаеш некој нов човек...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Mnogu cesto vo son umira nekoj moj blizok , a odamna taka mi se povtoruva eden son pa sea ako moze nekoj da mi kaze shto e znacenjeto..Se taka sonuvam kako jas se naogjam vo nekoja prostorija , a celo moe semejstvo i drugari se vo druga prostorija nekade vo moja blizina i sea tamu kade sto se naogjaat drugive nastanuva pozar , mestoto pocnuva da gori , i izleguvaat lugevo celite izgoreni , se raspagjaat:nesum: ..bljak:(...nego ajde da mi kaze nekoj sto znaci da se sonuva ogan ?....
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
за оган еве ти што значи...ако не разбираш пиши ќе ти преведам


A fire is also a complex omen in a dream and must be interpreted in light of the actions connected with it. To see a house burning down in a dream is the warning that a close relative needs help from you desperately. If the fire burns you, you will have bad luck, if not, then you will have good luck. A small fire in the fireplace shows contentment in the dreamer, but if you stir it with a poker you will soon have a [FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]romatic[/FONT][/FONT] adventure. If you manage to put out a destructive fire then you will overcome the obstacles in your path of life.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
abe dajte kazete nekoja web strana za da vidam sam da si gi protolkuvam sonovite ako nekoj znae keka mi kaze ok?
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Ај и ја да пишам нешто.
Па еве мене ми се има десено, да сонувам дека еден мој другар го бркаат по кула и другар ми рипа од кулата и умира.. а јас почнувам да ги бркам тие што него го бркаат и тука се разбудиф. После отидов до кај другар ми и му кажав за сонот, он вика ја не се замарам. Јас му реков "пази се брат". Вечерта излегол со уште некој во град, и го претепале.. :toe:
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Јас исто знам дека тоа што го сонувате, ќе се случи обратно од сонот. На пример: Сонувате дека умрел некој ваш близок, епа обратно, значи нема да умре. А, исто така знам дека пола од соновите се вистина.

П.С. Еве едно мое толкување на сон. Ако сонувате дека сте убиле некое животно... тоа значи дека ќе имате многу проблеми во наредниот месец.. Ова ми го кажа една мајка на еден мој дргуар.. знае да толкува сонови..

Еден мој другар сонувал дека јас сум му скинал врат на ној и стварно, имав цел месец проблеми во школо..


Поздрав
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
А, и ова заборавив да го пишам, ако сонувате ром(циган) тоа значи ангел, ангелот многу ќе ви помогне, значи ако имате проблеми.. ако сонувате циган тоа значи дека сите проблеми ќе ги решите...
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Вака, три пати сонувам еден ист сон, т.е. дедо ми како оди на гробишта.
Првиот сон беше пред околу четири години, како сонував така и се случи, на пат за накај гробишта (задушница) му имаше сообраќајна незгода (без посериозни пореди).

Вториот пат, пред околу две години, потполно истиот сон, и исто така сообраќајка на пат за на гробишта, пак за задушница.


Трет пат.Пред околу два месеци потполно истиот сон, пак на пат накај гробишта.....пред некој ден му изнесуваа 40 дена.

Од кога дознав дека е починат неколку пати го сонувам и ми го збори истото "Ти не дојде да ме видиш, ти отиде, не се ни поздрави"


Не ми е јасно, можно ли да има некоја поврзаност меѓу мене и дедо ми?


УПМ im freaked out!
Ова е брат, дедо ти, ти се јајвува на сон и сака да ти каже нешто што додека бил жив не ти го кажал. А ти си бил во многу јака конекција со дедо ти, и си чустувал дека ќе почине (бог да го прости) и тоа чуство ти се појавувало само на сон.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Баш би сакала некој да ми го протолкува сонов... Сонував пред некој ден како лежам на плажа со двете другарки и одеднаш поминува некоја непозната жена ни го собира чадорот и си оди. Некако ми е шубе откако го сонував а не знам зошто.
Kики ова значи дека, некој твој близок ќе почне да ти краде и ќе те одбегнува..

поздрав
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Sonuvav kako sum setala po ulica koga odednas pocnala silna oluja.Sum se strcala pravo doma i sestra mi imala kupeno nekoja kasa i sakala da mi ja pokazi ama sum i rekla ne sega ne e dojdeno vremeto.I togas pak pocnala oljata,moite roditeli,jas i sestra mi sme se fatile za po nekoj predmet cvrsto ama sepak olujata ne krenala i togas se razbudiv.

PLS PLS PLS ako znae nekoj neka mi go protolkuva posto mnogu se isplasiv:(
Па.. ова значи дека не си во добар контакт со сестра ти. А олујата незнам точно што значи, мислам дека значи дека сите блиски ќе ти свртат грб, ама не сум сигурен. Имав цела книга за сонови, ама кујзнае кај ми е.
 

proxx

The Hardcore!
Член од
1 март 2007
Мислења
226
Поени од реакции
4
Vampire, ај да ми го протолкуваш сонов, зашто стварно незнам, јас како се возам во автобус и автобусот ме остава пред влез(а јас живеам во зграда кај што е слепа улица) и јас влагам во влез (живеам на 4ти кат, а нема лифт) и јас одам по скали, одам, одам, ама никако да се качам до дома.. цело време по скали одев.. и се разбудив. Ај кажи што значи ова...

Поздрав!
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Koga bev na odmor izgleda poshto bev premnogu odmorena -rofl- sekoja vecher sonuvav neshto i toa so nekoi si sceni od denot ama sekogash neshto izmeneto ili pak sonuvav neshto shto sum go podzaboravila a mi znachelo. Imav srekja shto barem ne sonuvav koshmari:)
A sega pak si se vrativ na stara shema- retko sonuvam a ushte poretko gi pamtam sonovite.

I btw, da prasham dali znachi neshto ako sonuvash kako ti se rushi shkoloto, ili toa mi beshe samo od stres???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom