Сонови, толкување на сонови

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
:(

Епа вака незнам сеа ова колку е случајност или....

Пред една година сонував еден од најтешките сонови кои до сеа сум ги сонувал.Сонувам дека сум со друштвото кај еден другар седнати во дворот под лозницата и еден од другариве фаќа змија во рацете(али не можев да видам кој точно од другариве е тој) и ја носи змијава кон мене,и таа ме каснува три пати а на ракава имаше ко четири пати да ме каснала.
И така целиот испотен се будам ама раката сеуште ме боли,осеќав преголема болка погледнав кон часовникот видов дека е 10 до 7 одсабајле. Станувам излагам попосле со едни школски на кафе кога во 12 ми се јавува другарми и ми вели "Милан,таткоми почина во 7 сабајлево":(
Сеа немие јасно дали јас тоа што сум сонувал има врска со тоа што се деси:( или пак било обичен сон.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонов е многу стар- го сонував пред околу 6 години и сеуште ги помнам сите детали. Сега ми текна на него, па ако може некој да ми каже што значел. Ептен одамна беше, ама многу посебен сон за мене за кој сум кажала на многу малку луѓе. Пред околу 6 години почина вујко ми- многу млад. Многу бев приврзана за него, секој ден го гледав. Сонов го сонував после неколку месеци, 2-3 можеби. Во сонот бев со брат ми, шетавме низ градот, на познато место за нас. Се појави од некаде тој- вујко ми и ни се придружи. Јас се сепнав во сонот, ми текна дека е умрен и се укочив цела, ама продолжив напред. Одевме и зборувавме нешто, ме прашуваше како сте дома, дали сте добри, што има ново... се понуди да ни купи крофни мене и на брат ми како што понекогаш правеше додека беше жив... и стигнавме на едно место каде што се делат улиците и од едната страна се иде за дома (инаку во иста куќа живеевме со вујко ми). И тргнавме со брат ми натаму, а тој продолжи напред и јас приметив дека не доаѓа со нас и се свртив да го прашам... а тој како да знаеше што ќе го прашам и само ми рече дека не може да дојде со нас и да им кажам на сите дека му е убаво "таму" и да ја поздравам баба ми (баба ми во тој период многу тагуваше и секој ден се молеше да го сонува). Потоа ние продолживме со брат ми, тој продолжи на другата страна... и кога пак се свртив него веќе го немаше.
Можеби е глупаво што прашувам за толку стар сон и можеби ќе помисли некој дека сум се уфилмала, ама стварно ме погоди сонов и го помнам секој детал. И не сум кажала дома на никого за сонов зашто стари луѓе знаете како е- ќе кажат нешто по нивно, а најмногу заради баба ми не кажав зашто многу ми беше жал кога плачеше и не сакав да ја тревожам. Ама навистина сакам да знам какво значење има. Ако може некој да ми каже...
Stom si bila privrzana za vujko ti normalno e da go sonuvas otkako pocinal.Znam deka otkako ke sonuvas nekoj sto e pocinat treba da go napravis toa sto go bara od tebe vo sonot.MOzebi treba so brat ti da si kupis krofni.Mozebi ke ti zvuci glupavo no jas veruvam deka vujko ti od nekade ve gleda i ve cuva.Ne sakam da te zaplasam naprotiv bidi srekna zasto i toj e sreken kade i da e.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Епа вака незнам сеа ова колку е случајност или....

Пред една година сонував еден од најтешките сонови кои до сеа сум ги сонувал.Сонувам дека сум со друштвото кај еден другар седнати во дворот под лозницата и еден од другариве фаќа змија во рацете(али не можев да видам кој точно од другариве е тој) и ја носи змијава кон мене,и таа ме каснува три пати а на ракава имаше ко четири пати да ме каснала.
И така целиот испотен се будам ама раката сеуште ме боли,осеќав преголема болка погледнав кон часовникот видов дека е 10 до 7 одсабајле. Станувам излагам попосле со едни школски на кафе кога во 12 ми се јавува другарми и ми вели "Милан,таткоми почина во 7 сабајлево":(
Сеа немие јасно дали јас тоа што сум сонувал има врска со тоа што се деси:( или пак било обичен сон.
Definitivno nemas apsolutno nikakva vrska so smrtta na toj covek.Smrtta e samo Bozja rabota.
Da se razbudis bas vo toa vreme kogha pocinal covekot e cista slucajnost. A slucajnosti se slucuvaat.
Ti uzivaj i cuvaj si go zdravjeto.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
vcera vo son dobiv nezen baknez vo obraz od eden drugar sto znaci toa?
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Ја последниов месец ни еден сон неам сонувано.Последен сон беше пред 2 месеци и сонував 2 месечини како се удриле една од друга и се срушиле и сите камења паднале пред мене.И после некое време се појави нова,голема и исто памтам дека беше кафеава со дупки.Ако некој знае што значи сонов нека каже :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Што значи , ако ги сонуваш сите твои познаници дека се повисоки од тебе , односно цела околина во сонот е повисока од тебе , ти како да си нешто помал од нив ( не како мравка само делумно ) !?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Sonuvav kako se gledam vo ogledalo skroz gola, so mn eptem golem stomak i si vikav kako mozev taka da se zdebelam :))...cudni raboti sonuvam beee
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Сонував како сме биле соберени друштво некаде каде што и не идат многу луѓе а имало преполно. и ми кажале дека треба да се мувам со некој ..онака оп труп..:tapp:ама цело време не сум можела да ги отворам устата ..ни да зборам ни ништо онака како со лепак да ми биле залепени..(глуп сон али ме интересираше со значи тоа кога не можеш да ја отвориш устата) знае некој:smir:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
сонував како во кревет имам змија, пробав да ја убијам, и ја прободев со нож, почна да тече крв, јас рацете си ги направива лом и во паника, во сонот избегав од соба.каков лош сон, ако некој има поим што би можело да значи ова, нека ми каже...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
vcera vo son dobiv nezen baknez vo obraz od eden drugar sto znaci toa?
можеби имаш некои потајни чувства кон него, иако не си свесна, или можеби те очекува некое изненадување
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сонував како сме биле соберени друштво некаде каде што и не идат многу луѓе а имало преполно. и ми кажале дека треба да се мувам со некој ..онака оп труп..:tapp:ама цело време не сум можела да ги отворам устата ..ни да зборам ни ништо онака како со лепак да ми биле залепени..(глуп сон али ме интересираше со значи тоа кога не можеш да ја отвориш устата) знае некој:smir:
обично ако во сон не можеш да зборуваш, значи дека на јаве таа работа те преокупира, а не можеш да ја кажеш на било кој.гледај, што и да имаш да кажеш некому,направи го тоа,веројатно се очекува некаква иницијатива од твоја страна
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Што значи , ако ги сонуваш сите твои познаници дека се повисоки од тебе , односно цела околина во сонот е повисока од тебе , ти како да си нешто помал од нив ( не како мравка само делумно ) !?
Se naogas vo nekoi probelmi.Zaglaven si.Pa verojatno sebe si se gledas kako nedovolno dorasnat za da gi resisi.No veruvaj nisto ne e nerazleslivo.


*angelce*
Znaci bolest.Tesko tebe ako se rabolis sega vo ovie gorestini.
Mozebi nisto strasno samo mali probelmi so stomakot.

Medea
Iako jeziv son,sepak toa sto si probala da ja ubies zmijata znaci deka ke se izvleces od neprijatelite.Krvta e glas sto ke go slusnes.Pretpostavuvam deka ke bide los glas, nesto sto sakat da ti nastetat, no kako sto rekov ti nema da im dozvolis.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Хммм денес сонував мајмун , не многу голем туку мал и со текот на времето се зголемуваше , беше многу пријателски настроен ... и цело време си игравме , што треба да значи тоа !? плиззз и тенкс за претходното ...
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Sto e toa na son da go sonuvas sakanoto lice fizi4ki povredeno(celiot raskrvaren)a ti da mu pruzis prva pomos...? i sto e koga masko lice fizi4ki te povreduva...?
Ova go sonuvam vejke podolgo vreme....

A ste doziveale li nekogas dezavu?
Cudno mi e a poveke pati mi se ima slucuvano da na nekoi mesta sto prv pat odam znam se i sto e naj cudno znam sto se slucuvalo i se mi e poznato:sto ke napravam, so kogo ke razgovaram,kako ke reagiram....VI SE SLUCUVALO LI OVA? i kako moze da se nadmine toa zosto iskreno sum preplasena...:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom