Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
С

Спенсер

Гостин
И кајтебе ли не се намалува?Јас го имам истиот пакет.Да се надеваме дека ќе остане вака до крајот на месецот да симнам уште нешто повеќе.
јас имам 3макс- 30 гб... прашував,кај другар ми,со 15гб,не се намалува.. затоа прашав :)
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Одамна никакви новости нема... има некој информации до каде се со FTTH инсталациите?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ова шо не се намалува брзината нешо ко демек забораваат се рекламираат привлекуваат корисници или шо е работава??
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Планирам да го земам 3 Маx Optic Comfort +, може да ми кажете цена и дали го има во Карпош3. Ако некој го има веќе дали може да ми каже дали е задоволен и стварно ли достигнува брзина до 40мб/с.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Планирам да го земам 3 Маx Optic Comfort +, може да ми кажете цена и дали го има во Карпош3. Ако некој го има веќе дали може да ми каже дали е задоволен и стварно ли достигнува брзина до 40мб/с.
За да дознаеш дали е достапен пакетот кај тебе, јави им се и прашај ги, друг начин нема бидејќи листата на покриени региони која ја има на нивната веб страна не е обновена од март. За цена: http://www.maxtv.mk/mk/Paketi_3Max_optic.aspx
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Мене одма ми ја намалуваат брзината. :tapp:
И мене исто :uvo: Почнивам да се сомневам во завера некоја, пошто имам max adsl 100ГБ , чим пројдам 100-ката одма ме кинат, а гледам дечкиве што плаќаат многу помалце од мене,
место 15 т.е 30ГБ си фураат по 25,30 -50ГБ итн.Мислам дека стварно ова не е фер, и да бев злобен ќе се јавев у т хоум на сите да им гасат :wink:
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
zborev so deckite od adsl mi rekoa deka okolu nova godina ke imalo zgolemuvanje na paketite. pa aj , ja sum na 15 giga limit pa ke cekam da mozam da simnam nesto:)
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Кратко прашање.... планирам да мигрирам на Call & Surf Comfort + со самоинсталација, па ме интересира дали сам си бирам дали ќе ми дадат Thomson или Speedort рутер, и ако даваат кој според ваше мислење е подобар?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
јас имам спидпорт и сум задоволен, лесен е за конфигурирање да не речам ко за американци е праен
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Дали некој наслушнал дека има можност за 200 ден. да ти го зголемат даунлодот дупло помалце од тоа што моментално симињаш?
еве пример сеа иам дл со 1мб, ко ќе им плаќам по 200 ден. ќе иам 1,5 мб во сек.
дали важи за одредени пакети или е универзално незнам, практично не ни знам дали стварно постои оваа можност.
Бидејќи разбрав дека на некој си таму му го овозможиле ова.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Дали на пример ако потрошам 18GB а ако имам 15GB се наплаќа? (покрај тоа што се успорува)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom