Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
Мене утре ќе имало многу нови работи а нови канали за МаксТВ изгледа од 1 јануари
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
Мене утре ќе имало многу нови работи а нови канали за МаксТВ изгледа од 1 јануари
може тогаш да се очекува и ХБО пакетот? Бидејќи имаше најава од хрватскиот портал дека се очекува многу скоро и во Мкд да иде легално на макс тв, бум тв и сл.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
може тогаш да се очекува и ХБО пакетот? Бидејќи имаше најава од хрватскиот портал дека се очекува многу скоро и во Мкд да иде легално на макс тв, бум тв и сл.
HBO пакетот дефинитивно ќе биде дел од понудата на Макс Тв од Т Хоме и Бум ТВ од Оне,само незнам од кога.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
http://www.t-home.mk/mk/?z=1168

Видете што пишува:
( *** ) Понудата не важи за постоечки корисници на MaxADSL, Call & Surf, 3 Max или Optic пакетите.


Ова пред малку го изменија. Значи утре би требало сигурно да ги видиме Optic пакетите, а и измените на постоечките пакети.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
http://www.t-home.mk/mk/?z=1168

Видете што пишува:
( *** ) Понудата не важи за постоечки корисници на MaxADSL, Call & Surf, 3 Max или Optic пакетите.


Ова пред малку го изменија. Значи утре би требало сигурно да ги видиме Optic пакетите, а и измените на постоечките пакети.
Гарант спремаат update на страната на Т-Хоме со новите пакети па сеа ги средуваат тие работи со ситни букви кои на прв поглед никој не ги чита.:vozbud:
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Dali e tocno ako go nadminam limitot za ovoj mesec, ke mi odzemat od limitot na naredniot mesec?????:toe:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
На еден другар не му се отвараат официјални страни како Microsoft на пример, дали е тоа последица на надминатиот лимит или ако не тогаш што е?
Фала однапред ако знае некој :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
На еден другар не му се отвараат официјални страни како Microsoft на пример, дали е тоа последица на надминатиот лимит или ако не тогаш што е?
Фала однапред ако знае некој :)
Вирус да не има?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Нема вирус сеа само што праеше формат, а други страни му отвара
Еве помина 12, фулл брзина има сега. Не ќе да е до брзината... И дај објасни како што зашто му отвара други страни подетално, да може помош да ти пружиме :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Па незнам што подетално...се си отвара (само споро), освен Microsoft таа нејќе да ја отвори пишува како да не си поврзан на нет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom