Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еве и ја да се пофалам...Идам у една Маалска теретана,веќе 2 месеца можда...Пред зграда ми е , поблиску неможе...700 Месечно.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не имало бајаги во АРМ, а?:) Јас сум секој ден таму, освен во недела... Понеделни, среда и петок на фитнес, вторник, четврток и сабота на аеробик.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
те разбирам.Иста белја и јас направив, ама кај мене криви се скарата, пивото, жестоките пијалоци и јадењето после искачање значи кај 3 саат.
И јас го правам истото, ама не ми е тешко секој ден да направам 30 склека и 50 стомачни пред да влезам под туш. 15 минути работа. И кај мене нема ништооо....

Не е поентата да влезете 3 месеца у теретана и да се напумпате. Поентата е редовно да го правите тоа.

Иначе ја чекам да се отвори една теретана у кисела вода и идам тамо.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не имало бајаги во АРМ, а?:) Јас сум секој ден таму, освен во недела... Понеделни, среда и петок на фитнес, вторник, четврток и сабота на аеробик.
Идам у АРМ.
Call on me, call on me... :vozbud::pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Идам у Athletic and Welness Center овде на факултет секој ден од пред две недели... шо да ви кажам, теретаната е ебение. hehe:

Има два дела, Cardio room and Weights room. Има и атлетска патека, си трчам на неа. Ги има овде сите можни справи и топ е уредено. hehe: Теретаната у ТЦЦ Плаза може гомна да јаде. hehe:

Е така...:helou:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Идам у Athletic and Welness Center овде на факултет секој ден од пред две недели... шо да ви кажам, теретаната е ебение. hehe:

Има два дела, Cardio room and Weights room. Има и атлетска патека, си трчам на неа. Ги има овде сите можни справи и топ е уредено. hehe: Теретаната у ТЦЦ Плаза може гомна да јаде. hehe:

Е така...:helou:

Сега лиги сакаш да ни направиш?:) Ај, ај... Прво набилдај се/стегни се (не знам која ти е целта) па после ќе збориме:)
Поздрав:)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
И јас го имам истиот проблем.

Во моментов гледам која од теретаниве би ми одговарала, се лупам таму и нема излагање додека се она што е создадено зимово не се врати назад. :)

Ако имате предлог за накое добро место во Центар, кажувајте!
Ричиспорт ти е солиден избор.Не ги знам другиве теретани. Има доволно справи и воопшто не е гужва,барем претпладне кога идам јас. А со оглед на жалбиве на другиве еве да кажам и дека нема некој што смрди.:vozbud:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Во теретаната јас кај што одам е поскапо, ама многу е поубаво и има секакви справи. :pipi:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Јас кај што идам во "фитнес и билдинг клуб ас" за 3 пати неделно е 1000, за 4 пати 1200ден, ама топ справи нема гужва.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
АС у аеродром? Добро е тамо.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Јас кај што идам во "фитнес и билдинг клуб ас" за 3 пати неделно е 1000, за 4 пати 1200ден, ама топ справи нема гужва.
Па на таа цена нормално е дека нема гужва:pos2::pos2:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Па на таа цена нормално е дека нема гужва:pos2::pos2:
Богами изгор е тоа бе...Ја за 700 денари можам да идам секој ден освен недела и тоа одсабајле и навечер ако сакам...
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Бре,бре ....

1000 за една недела ...

Ајт сите у Штип , тука е месец 400 !!!

Справите се океј , нема гужва , со еден збор , ЗАКОН !!

кај сакате , кај Ацо е 400 , кај Бизи е 500.
Јас сум кај Бизи , Ацо ми е далеку .

Многу е тоа 1000 за 1 недела , чист грабеж !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom