Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Зборев прееска со баткото од АРМ и најверојатно ќе одам таму. Блиску е и не е скапо, а он ми вети дека ќе ми покажува што и како да вежбам:))

Од следната недела, здравје, ќе одам пред аеробик таму, и плус кога ќе имам време,... За да ми се фати 3, 4 пати неделно бар...
И колку пари е?А женски има или слабо?
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Ма на секој чекор има. Ако ти се вежба ќе најдеш. :wink:
Јас не ја кажувам мојата. :pipi: :baeh:
:pos:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
пошто мувла фати темава од неактивност, еве да ја оживееме малце =)
идам у теретана. толку.teretana1
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
пошто мувла фати темава од неактивност, еве да ја оживееме малце =)
идам у теретана. толку.teretana1
Кај идеш? Јас ја бојктирам Strong Gym заради немање кислород и превисоки цени.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Ако ти се пешачи сеуште, може сабота ?
И секако други заинтересирани евентуално ?
Не сум бил одамна до горе на чај :)
ne sum te procital...
od narednata nedela ako ti se ide... samo pisi koga :)
pozz
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас идам у Ричи спорт, тоа е кај Папаја. Плаќам 800 денари за неограничено идење. Гузва нема воопшто. Од 1 до 3 јас како што идам сме 5 души преку сила у теретана.И супер е малце вежбаш,малце заебанции. После 3 малце се полни, ама у принцип може само бенч или евентуално справите за грб да ги делиж со максимум уште еден.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас идам у Ричи спорт, тоа е кај Папаја. Плаќам 800 денари за неограничено идење. Гузва нема воопшто. Од 1 до 3 јас како што идам сме 5 души преку сила у теретана.И супер е малце вежбаш,малце заебанции. После 3 малце се полни, ама у принцип може само бенч или евентуално справите за грб да ги делиж со максимум уште еден.
И јас идев таму пред околу година дена.:)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ја идам у АРМ, 800 ден за 6 пати у недела, справите се супер сите работат перфектно, гужва има накај 8 до кај 9 ама пак се вежба супер.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
15 килограми од летово,до денешен ден.

Кој е крив? :) - вкусниот бурек.

Од денес,само макарони,пилешки стек,салати,вода...мнооогу вода и трчање ко мајмун по 2 саати.
Стомачните ми се тука ама покриени со ... Зејтин :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
15 килограми од летово,до денешен ден.

Кој е крив? :) - вкусниот бурек.

Од денес,само макарони,пилешки стек,салати,вода...мнооогу вода и трчање ко мајмун по 2 саати.
Стомачните ми се тука ама покриени со ... Зејтин :)
те разбирам.Иста белја и јас направив, ама кај мене криви се скарата, пивото, жестоките пијалоци и јадењето после искачање значи кај 3 саат.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
те разбирам.Иста белја и јас направив, ама кај мене криви се скарата, пивото, жестоките пијалоци и јадењето после искачање значи кај 3 саат.
И јас го имам истиот проблем.

Во моментов гледам која од теретаниве би ми одговарала, се лупам таму и нема излагање додека се она што е создадено зимово не се врати назад. :)

Ако имате предлог за накое добро место во Центар, кажувајте!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Сити за низ центар барем немаш гајле имаш премногу теретани......јас прекинав во центар затоа што тоа е самоубиство од ченто до центар и назад секој ден со бус.....а тука кај мене има една али идат супер-тешка-категорија-творови што се бањаат само за велигден
Иначе по дома малце се раздрмувам од време на време 100че склекови и 200 стомачни(нормално не у една душа) Стомачните и покрај невидениот број на пива испиени и месишта изедени си се тука:) али сум паднал у килажа мамата:(
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја идев у Профи у Кисела вода.Сега одам во студентскиот Пелагонија.Мене ми е супер 500че неограничено цел месец.Башка близу ми е преку улица;)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
ОООО па јас се немам пријавено тука :sport1: и јас почнав да билдам во АС карши бисер.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ја идам у АРМ, 800 ден за 6 пати у недела, справите се супер сите работат перфектно, гужва има накај 8 до кај 9 ама пак се вежба супер.
Такоџе,ем си имам веќе стаж таму,10 пати по 1 месец во текот на 2 години:pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom