Најубава Македонка! (со слики)

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Стефанија Биноска - Моме Прилепчанче,лично не ја познавам.Што мислите,Че ја биде?








 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Стефанија Биноска - Моме Прилепчанче,лично не ја познавам.Што мислите,Че ја биде?
Малку да ослабне и да олабаи со шминката и дефинитвно ќе ја биде. Професионален надзор од нејзе ќе напраи Џесика Симпсон. Личи на онаа најубавата слика, втората, кај што е најобична. :helou:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Малку да ослабне и да олабаи со шминката и дефинитвно ќе ја биде. Професионален надзор од нејзе ќе напраи Џесика Симпсон. Личи на онаа најубавата слика, втората, кај што е најобична. :helou:
Искрено гледањево ми е само од слики,ин лајв можда е гроб :))))))
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Ведрана Ѓорѓевиќ од временска прогноза на Канал 5. Да не знае некој нешто за пилево? Биографија? Не е стара за мене сигурно...
Со Ведрана една година заедно на излет бевме за 2. мај и одбојка игравме, баш е природна девојка, со сестра и мислам беше дојдена
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Со Ведрана една година заедно на излет бевме за 2. мај и одбојка игравме, баш е природна девојка, со сестра и мислам беше дојдена
Има Прилепско потекло на моја пријателка и е братучеда.Солза пиче!

 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Елена е прекрасна. Стриктно за изгледот зборувам, го имам и порано ова речено. Језда никој не оди да ја слуша како пее, али она е многу, многу убава, на страна имиџот и уличните муабети. И згодна (па и уште малце да набаци пак ќе биде), и убава.

Додека КАтарината, ама у живот не ми била убава. Најдлабоко се извинувам, попут од нива собрано ми е девојчето. И успешна нека е и се`, не ми е привлечна. :) Елена ми е друга васиона, сто пати поженствена, и сто пати повеќе зрачи, и со сексапил, и со продуховеност (кога не би имала слушнато одредени изјави нејзини :icon_lol: ) у исто време. Ретко кој од спомнатите у темава, КАта најмалце.



Вера Мештеровиќ е апсолутно преубава, и Светлана Црнокрак исто. Тие би биле. Ко почнав, чек, Васич најубава Македонка? :icon_lol:




 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Стефанија Биноска - Моме Прилепчанче,лично не ја познавам.Што мислите,Че ја биде?








:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: На вторава слика личи на женската од другар ми само што таа неговата е благо речено ДРОЉА. Кој знае за која зборувам нека се јави :baeh:

Инаку да се надоврзам на темава мојот глас оди за Елена Ристеска. Ти си чупе убо многу и немаш дечко фала богу :D
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Абе како се вика оваа на Канал5 што чита вести. лелееее:drk::drk::drk:.
Ако знае некој на која мислам нека стави слика.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
l_7e634ea43001b6cc200332bfd745b2d6.jpg

l_519aebb256bc6353fcd707c8bbdfbe55.jpg

l_efe0a76f9217df08752e59a1b89512d3.jpg

l_f18b50a1e19db0eba85672135554e362.jpg

Сузана ал Сакини. No comment :wink:
Btw. Се надевам дека излегоа сликите бидејќи прв пат ставам слика:toe: Ако не излегоа пишете па ке се потрудам да ги ставам :helou:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Видете ја Елена во живо, недај боже ненашминкана, па ке ви се крени косата. Ова што го гледате е Елена + фотошоп :)
...Грешиши.Елена е можеби попрекрасна во живо неголи на тв.Ја имам видено повеќе пати и девојакта е топ.Дури ни Катарина не и може ништо.Што ако нема височина? Што ако е малце попуничка? Елена е прекрасна.
Исто така и Каролина ја обожавам.Прекрасно изгледа.
Црнокрак за своите години е преубава.Исто и таа може да се каже е меѓу најуабвите македонски.
Но кога би била реална Најубавата македонка не се наоѓа на модна писта, магазин или на некој спот.Има толку преубави девојки кои едноставно несакаат да се експонираат.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
не знам дали се сеќавате на емилија пендева .. беше трета на лук модел срч ко беше Катерина Ивановска прва. не знам чупето ми остај такви импреси шо и ден денес ја памтам ... а сеа ми текна беше и на спотот Лејди од Тоше ;) . ако најдам слики ке аплоадирам мака ми е да барам сеа :)
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
IMG_0134[1].jpg

Мене девојкава (Ана) ептен ми се свига,секогаш ми е природно нашминкана ништо пренападно... Баш е слатка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom