Гледате Fashion TV?

Гледате Fashion TV?

  • Да

    Гласови: 68 40,0%
  • Не

    Гласови: 37 21,8%
  • Понекогаш

    Гласови: 65 38,2%

  • Вкупно гласачи
    170

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Гледам како да не гледам. Ко скринсејвер е тој канал:pos2:
Посебно кога ќе ми дојдат пријатели на кафенце, ставаш fashion TV пушташ мп3 и милина!:baeh:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
многу ретко..
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
35
Поени од реакции
1
So znam ako mi e mnooogu dosadno posledna opcija mi e toa no se dno isto mi e ,site zenski koska i koza,a gledajki gi parcinjata so gi nosat bi rekla deka se so postoi e vo moda.i toa
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
да , посебно после 12 навечер.

миднајт хот.... ммммм
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
На времето коа имаф желба да станам моден креатор гледаф ФТВ колку што можеф повеќе.
Сега ем не ја пренесуваат на локалниве телевизии, ем јас не сум по дизајнирањето толку напален ко порано.
И немам кабловска.
А и да иам ретко ќе го гледам телевизорот.
Музиче.. па повремено има по некоја интересна тракичка, мада најчесто е некој досаден хаус.
Коа сум у кафиќ, сакам да гледам у ФТВ. Ифке, има уште ФТВ у Пјаца??? Мн им е убо чоколадото :pos:
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Гледам ама не многу, само кога има ревија на Ellie Saab или нешто друго од него тогаш не мрднувам од пред ТВ :)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Fashion Tv gledam ama samo koga ke vidam nesto sto e malku pointeresno a ne sekakvi gluposti sto davaat, kako na pr. pred nekoj den davaa nekoi modni revii od fashion week vo milano i sve sto vidov bese katastrofa, ne licese na nisto, na covek nikad na pamet ne bi mu padnalo da kupi nesto takvo, i toa mnogu me nervira koga ke vidam bilo kakov bezvezen partal...
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Модата после 12 највеќе ми се допаѓа
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Mislam deka gledanjeto FTV ne e presudna rabota za toa kako ke se izgradi stilot....Whatever I like it...
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Само ако по пистата дефилираат машки, по можност во долна облека :wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
gledam....ama ne poradi toa sto demek da vidam so se nosi i aj sea i jas neso slicno da si kupam...daleku sme nie od onaa moda :) i plus ima nekogas stvarno nekoi glupi duri i smesni obleki ... onaka si gledam interesno mi e !
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Само ако по пистата дефилираат машки, по можност во долна облека :wink:
Хаха, и ја исто! Облеките на жените или се мн невообичаени и не се ни за носење или ги нема во нашите продавници.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
лее суперспишес анорексик бичес ..........нееееееее што ке ги гледам само ке си ги наогам маните после.....имаат некад фини парчиња облека , ама што дека кога е се тоа висока мода за длабоки џебови....
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Mnogu retko...otprilika po 15 min mesecno.
Zal mi e da gledam anoreksicni devojki vo smesni partalcinja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom