Гледате Fashion TV?

Гледате Fashion TV?

  • Да

    Гласови: 68 40,0%
  • Не

    Гласови: 37 21,8%
  • Понекогаш

    Гласови: 65 38,2%

  • Вкупно гласачи
    170

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
кај мене е 24 часа пуштено
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Hello fashion tv! Ова реченица ја слушам од ко си кладов кабловска. И нема пат кога ќе свртам на овој канал да не ја слушнам и ми е станата благоречено-одвратна. Поштовам мода ама ,,фешен тиви,, е досаден програм.Барем да имаше малку едукативна нота, во смисла коментирањето на ревијата да биде почесто, да бидат опфатени повеќе компетентни мислења за да го разбереме она што го гледаме, да имаше повеќе интервјуа со дизајнерите и слично.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не гледам Fashion TV. Она што го знам за модата го дознавам од списанија, поинтересно ми е. Не сакам да гледам FTV затоа што не можам да ги гледам кутрите манекенки како се движат на писта со своите едвај 49 килограми. Во последно време станува тренд кој сите го пратат но мене не ми се допаѓа таков анорексичен изглед. Второ моделите кои ги прикажуваат на FTV се за некоја си висока мода и не гледам начин како повеќето од нив може да се применат во реалноста.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Гледам ако начекам нешто убо за гледање.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Јас никогаш не гледам
 

<Dark Angel>

RuDe...CrAzY...GiRl
Член од
10 јули 2007
Мислења
255
Поени од реакции
0
Gledam...i ponatamu ke gledam...mn mi e interesno i + toa dobijam nekoi novi idei :):):)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Гледам ама многу ретко затоа што најчесто тоа што го има личи како за на маскенбал а не за во секојдневен живот.Сепак кога има некои интересни ревии ги гледам.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
gledam .posto me interesiraat ubavi stvari i ubavi devojki!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
гледам кога ке ми текни ко ке мотам со далинското ако ги фатам навечер некогаш топлес :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ам понекогаш, после 00:00 :) ама немат ништо посебно хее:pipi:
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Да често гледам :tv:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
само кога имам потреба да плакнам очи, а и добро музиче пуштаат во позадина понекогаш.
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Ако нема ништо по другиве канали, тогаш да. Или у случај да има нешто интересно, иначе не. Онака ми е досадно, костури шетаат по писта... Бљак.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Гледам FTV,но не се преоптеретувам со тоа сто го давааттаму,бидејќи секој дизајнер има различна колекција, а само на еден успева!Така да не се модерно и убаво сто го даваат таму.За разлика од мене една другарка видела некој фустан црвено со розево (чисти глупости) и од тогас цело време комбинира црвено и розево мислејки дека тие 2 бои одговараат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom