Гледате Fashion TV?

Гледате Fashion TV?

  • Да

    Гласови: 68 40,0%
  • Не

    Гласови: 37 21,8%
  • Понекогаш

    Гласови: 65 38,2%

  • Вкупно гласачи
    170

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Освен анорексични бледи и ружни девојки, што после процесот шминкање ќе ги претворат во принцези од соништата, а во паузите меѓу ревиите даваат кратко интервју на мизерен англиски, при што од информациите што може гледачот да ги чуе од нив се доаѓа до заклучок дека нивното IQ е испод 70, друго и нема што да се види на FTV.

Не ја гледам.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не ме привлекува да гледам подвижни конуси,цилиндри и разни недефинирани форми закачени на скелети со кожа.

Ретко кога има некоја добра ревија,а јас најчесто тие ги пропуштам.:pos:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Добри се моделките за долна облека и костими за капење. На повеќето други би им фрлал паричи по улица ако ги видам. :P
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Само понекогаш.. ама и тоа е многу ретко!
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Porano non stop sega poretko zs ne gledam mn televizija ama koga gledam edna od prvite kanali e fashion!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
gledam koga ima maski modeli :) sakam da ja pratam modata :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Edno vreme gledav,poveke ne,ednostavno ima preterani raboti sto nikoj nikogas ne bi gi oblekol,sto poveke nalikuvaat na kostimi za na karneval...zabegani se kreatorine.Koga ke vidam nekoja babetina e moden kriticar a izgleda kako klovn..mi se gadi...Poveke ne gledam...da ne komentiram za manekenkite...Modna industrija...yeah right!!!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Дали гледам Fashion TV...?

Па, искрено не ми е фетиш да глеам quote баба ми „Оние што ги ранат со комарци”. Но, понекогаш ако има Victoria's secret...(само што доживеав дежа ву...) го оставам далинското и вилицата спуштени...
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Порано ко имав лезбиски нагони-да.
Сега се преорјентирав благодарение на чудовиштана шо дефилирет по пистине и го игнорирам каналоф:)
Шала на страна, ко мала стварно бев залепена за FTV, али тогаш бев попалена да станам моден креатор-така да простено ми е :)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ретко! Обично од досада коа нема ништо на ТВ, ако фатам некоја интересна ревија или некоја од оние снимки кога ги шминкаат, кога ми се чкртка нешто, а немам инспирација, а напати им се трефнуе по некоја добра песна па знам да остаам чисто ради музиката!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Миднајт Хот глеав на времето кога-како, ама сега кога не даваат веќе, ФТВ не ми е ни во каналите!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Jaс гледам и тоа ..често скоро секој ден помалку ..
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Gledam FTV i pratam skoro se, bas denes gledav kolekcii leto 2007 i drugi nekoi od Cavali, sakam da sum so tek na nastanite posto FTV stvarno e u tek, I love Fashion TV:pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.476
Поени од реакции
47.449
Midnight hot-добри пи*ки има на тоа а и не се слаби никави како што се обично во програмата која ја гледам понекогаш покрај мајка ми што ги пушта на реклами меѓу шпанските серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom