Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
абе ако не се даде до своја 18 година после комотно нека иде у манастир
Признај дека твојата не ти дава па сега тука поставуваш тези :icon_lol:

Дечко, порасни, не е само да се даде некому работата.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Мислам дека 17 години се златна средина, или почеток би го нарекол.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
абе ако не се даде до своја 18 година после комотно нека иде у манастир
брат запамти го сеа ова и не коментирај(сакам да видам како изгледа кога е донесена одлука на уставен суд :))

значи вака...на женските полесно им е да си ја сочуваат невиноста до кај 19-21 отколку да си го зачуваат достоинството после кинењето на 17тата година!!!:salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе одете играјте џамлии... со 13-14 години не ни треба да размислувате за секс!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Возраст за прв сексуален однос од 18 па нагоре, 18 е најдолна граница. Зошто? Па вака: Според мене во денешно време девојчињата се многу растурбешени бе. Што е тоа уште на 10-11 години си фаќаат дечко а на 12 сите расчапатени.
Треба малку да се подигне свеста кај нашиот народ. А не уште на 13-14 години да ми се пучат и после да се чудат што ги снашло.
Според мене 16,17,18 години да е првиот дечко, а коо ќе наполнат 18 може да се ебат. И да останат со стомаците до носот барем да знаат дека сами си се криви, а не родителите.
Јас сум просто запрепастен од денешната младина. Нема веќе културни девојчиња, се курви бе да му е=== мајката.
Тоа е мое мислење, не мора да се согласувате со мене позз.:smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Зашто сите постови се однесуваат на прв сексуален однос на девојка?:)
Зашто некој нема спомнато за машко кога е права возраст?:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Зашто сите постови се однесуваат на прв сексуален однос на девојка?:)
Зашто некој нема спомнато за машко кога е права возраст?:)
Хмм...15+ или 16..
Пред тоа си страшен скот и мислиш дека си мангуп ако дупиш, а уствари могуче е да напраиш голема беља..
Значи, при крај на оној ударен опасен пубертет..Некаде..2ра средно...колку толку зрели се..[не сите]
Ja би уше сеа.. :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Зашто сите постови се однесуваат на прв сексуален однос на девојка?:)
Зашто некој нема спомнато за машко кога е права возраст?:)
И јас би рекла и за нив над 18 :)

Зашто да е помала таа граница ако веќе се смета дека најдобро е девојките да имаат односи над 18 години, позрели се, полнолетни и под 18 ако имаат односи ќе ги сметаат за курви. Нали.
А муживе што се ебаваат од 15 години се децки фраери така? :icon_lol: Појма немаат што е секс па после ќе има огромен процент на абортуси од страна на малолетни цури. Е ќе има. Нормално.

Над 18 години и за двата пола.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Темава е малце чудна...
Прво никнуваат зеленкурци кои сметаат дека девојките кои немале секс до 18 години ќе идат во манастир, и со тоа поставуваат сомнителна теорија дека девојка е еднакво на парче меко месо, навредувајќи не сите.
Второ секој втор (па ни толку) што пишал на темава се поставил од скалило на светец, сечиј морал е одеднаш цакум-пакум, се знае како треба и што вели книгата на принципи и сите играме така.

Хмм...Навистина? ;)

Не би требало да ги дискутираме толку 14годишни кои легнуваат кај ќе стигнат, зашто тоа е малцинство и не верувам дека ќе се прошири бог знае колку. Отсекогаш постоело и секогаш ќе постои. Дали промискуитетните малолетнички се раѓаат со таква жичка, или животот ги обработува, не е прашање на темава.
Зашто мора веднаш да се земе најдолниот пример и да се повлечат сите аргументи кон него?

Како и да е, убаво рече Македонец погоре, да не го цитирам, болдиран му е добриот дел...
И проблемот не е до толку во возраста овде.
Проблемот е зошто (за девојки зборувам) таа го прави тоа.
Што корист ако од пуст наводен морал (да го речеме со вистинското име: страв од пуштање муабет) една девојка се чува до еве 19 години, а после тоа растур да напраи со кого ќе најде? Ма битно 19 имам, мамичка нема да се дере.
(Крејзи, воопшто не мислам на тебе овде.:smir:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ја стојам зад тврдењето дека најдобро е после 19-та година. Ама што да се прави кога младинава наша се секса уште вториот пат кога ќе осети дека нешто меѓу нозете го чешка? :toe:

И не можам да разберам, што е толку интересно да се има прв секс на 14-15 години?
А као демек сите што имале пред 19 се ебнале од што ги чешкало?!
Иако голем процент од тие што на порана возраст изгубиле невиност-го направиле тоа ради реда и сега ко чорапчиња си ги мењаат и мислат дека тоа е нормално, има исклучоци што, ДА, имале озбилна врска, доволно доверба во партнерот и се чувствувале психички и физички спремни за тој чекор.

Јас 16 години имав кога прв пат спиев со дечкото и тој ми бил единствен сексуален патнер. Воопшто не жалам што тогаш сме се одлучиле на тој чекор. Се погодил моментот, чувствата итн.
Некој е спремен на 16, некој не е ни на 26. Некој сака тоа да го направи со личност со која ќе дели многу повеќе работи од креветот, некој не пребира многу. До психата на личноста е. :toe:

Значи, не е работата само во интересното.:smir:

Ц ц ц, се изначитав постови од луѓе полни со предрасуди, на чело со момаков со калуѓерство.
 
Ј

јовица11

Гостин
Не знам што е толкава дебата на темава, едноставно секој нека има секс кога ќе се почуствува дека е спремен. Никогаш не сум ја сфаќал таа помпезност на темава (зборувам во животот, не на форумов). Нормално е дека на одредена возраст телото бара промена, така да ако некогаш истото си можел да го задоволиш со мастурбација, сега бара унапредување, т.е чекор напред, и логично е ти како сопственик на истото да му го дозволиш тоа. Не знам што има табу во тоа што некој отворено зборува за сексот, или што има курвинско во тоа ако некоја девојка слободно си каже дека сака секс?! Они се дрољи а ние (машките) сме фраери ако сме имале повеќе сексуални партнери?! Nonsense! Муабетот ми е дека ако си спремен/ спремна и имаш со кого, just do it, бидејки не постои идеална возраст, ни тајминг, ни место каде и како! Ако ти се присака направи го тоа и на задно седиште, па што ако ти е прв пат?! Имаш цел живот пред себе за да ти биде романтично (ако веќе нели стремиш кон тоа). Значи да се разбереме , не да бидам сватен како животно кое ги следи инстиктите, но еднаш се живее и ако ти е до секс- направи го тоа!
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Според мене девојчињата под 18 години не би требало да имаат сексуален однос. Односно не мора над 18 туку се додека не созреат не би требало да имаат прв сексуален однос, некои може пред 18 созреваат, така ги натерал животот(ова поретко може да се случи), некои после 18.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom