Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Еве ги , пак почнаа.
На другарка моја сестра и имала односи.
Сестра и има 13 години.
Зашто ? Бидејќи имале „сериозна врска“ и за поклон за 3 месеци му дала .
Незнам што е проблемот со децата.
Дали телевизија, ексклузив , боки 13 , што поѓаволите и да е , треба да престане.
Па ја на 13 години ќе се радував ако ми дадеше рака под појас да спуштам макар на 2 секунди .
А не па нешто друго.
А како што ми велеше другарката , и некој од на сестра и другарките веќе имале односи.

Па чекајте бе деца , бар чекајте средно мајко му .
Границата на нормалата (Читај во денешно време) ми почнува од 1 средно.
Макар да и у минатото одприлика така било.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Еве ги , пак почнаа.
На другарка моја сестра и имала односи.
Сестра и има 13 години.
Зашто ? Бидејќи имале „сериозна врска“ и за поклон за 3 месеци му дала
лоооол на 13 години сериозна врска???а типот колкав бил...сигурно постар од неа едно 5 години и кој е тој поклон за 3 месеца....секс...стварно неможам да ги разберам децава....поклон за 3 месеца секс...бог да чува
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
haha,mladinava e luda!! ja imav na 16 godini prv odnos sto mislam deka e naj okej.
 
B

black angel

Гостин
neznam spored mene mnogu deca letaat vo oblaci i mnogu mali sakaat da iskusat mnogu raboti sto ne e vo red,mislam deka najdobro e nekade nad 17 godini kolku tolku razmisluvaat ako nisto drugo svesni se do nekoja granica i pozreli se i porazvieni za razlika od 13 godisni decinja sto uste neznaat kako se vikaat.
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Sekoj si znae samiot sebe koga mu e vreme.
Nema odredena vozrast.
Na primer nekoj moze i na 19 godini da ne e podgotven za toa. Nekoj moze na 14 godini e.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Јас на 15 години го имав првио пат и баш беше супер. Мислам дека годините не се баш нај нај ама тоа е се случи порано одколку што очекував..
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Божеееее, па сестра ми да има секс толку мала ќе ги убијам и двајцата.
И гледам на подфорумов активните сленови се под 16 години хаха:tapp:
 
Х

Ханзо

Гостин
Sekoj si znae samiot sebe koga mu e vreme.
Nema odredena vozrast.
Пре би рекол секој мисли дека знае сè, посебно адолесцентите, па после си трескаат главата од ѕид кога нешто ќе тргне на неарно...а обично тргнува.
Nekoj moze na 14 godini e.
Е...не може. Дотичната личност не може да биде доволно созреана за да ја согледа и одговорноста во чинот, не само толку примамливото задоволство. Не е сè и до тоа да бидеш прв во друштвото, што е и главна мотивација на повеќето "know it all" дечишта.
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
2
Мнн е рано 14, шо е со децава! ццц... Мислам дека сексот е нешто што треба да се направи кога ќе се почувствувате подготвени и бидете информирани, а тоа сигурно не е на 14 год!
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Prerano e na 13 ili 14 godini, so se vika uste gomnata na gazot pa seks ke ima:pos2:
17-18 negde mislam deka e najdobro.....
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
точно е овоа...ама мислам дека ни на 12-13 години телото не им е оформено сеуште како шо треба а не па секс да имаат...најубаво за женски е после 18

Они уште менструација не добиле ке се кецаат.. абе ајдеее... хахахах :tapp:

Според мене.. +18

А мене ми е срааамм:kesa:
 
O

Out Boy

Гостин
Ја стојам зад тврдењето дека најдобро е после 19-та година. Ама што да се прави кога младинава наша се секса уште вториот пат кога ќе осети дека нешто меѓу нозете го чешка? :toe:

И не можам да разберам, што е толку интересно да се има прв секс на 14-15 години?
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Над 18. Може и 18:) Незнам зашто толку брзање кога цел живот го имаме за таа работа. Јас на 13 години со кукли си играв:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom