House of the Dragon

За кој тим сте во војната наречена „Танц на змејовите“?

  • Тимот на ЦРНИТЕ - Кралицата Ренира I

  • Тимот на ЗЕЛЕНИТЕ - Кралот Егон II

  • Неопределен


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
26 јануари 2020
Мислења
774
Поени од реакции
1.008
Не знам зошто има олкава фан база г-дин Дејмон Таргеријан. Типичен карактер на психопат и нарцист. Убиствена комбинација.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.217
Поени од реакции
7.664
Не знам зошто има олкава фан база г-дин Дејмон Таргеријан. Типичен карактер на психопат и нарцист. Убиствена комбинација.
Зато зш е единствениот мудоња. :D
Сите други се досадни.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
774
Поени од реакции
1.008
Зато зш е единствениот мудоња. :D
Сите други се досадни.
Психопат и нарцист ти е мудоња? Пример за мене мудоња во овај серијал ми се браќава Арик и Ерик, не знам кој појде да се инфилтрира ама за то треба мадина. За сечење глај на деца без грам емпатија не баш.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.217
Поени од реакции
7.664
Психопат и нарцист ти е мудоња? Пример за мене мудоња во овај серијал ми се браќава Арик и Ерик, не знам кој појде да се инфилтрира ама за то треба мадина. За сечење глај на деца без грам емпатија не баш.
У првата сезона се прилично лошо претставени Ерик браќата, Кол е поголем мудоња и од двајцата но е тро глуп.
Негативните страни на Дејмон го прават интересен лик посебно во книгите, плус тоа што да се изразам ко Тошо малерот не ебе жива сила.
Е сега тебе што не ти се свиџа то си е до тебе баце, за мене е најдобро напишан лик.
Се надевам во иднина ќе има серија за Blackfire rebellion па да видиш таму какви психопати има. (Ма да кога ќе размислам боље да стивне овоа со педерланите и ѓупците па после да снимаат) :D
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.754
Поени од реакции
9.913
Психопат и нарцист ти е мудоња? Пример за мене мудоња во овај серијал ми се браќава Арик и Ерик, не знам кој појде да се инфилтрира ама за то треба мадина. За сечење глај на деца без грам емпатија не баш.
Си отворил Драга Кајгана? Имаш есеј до есеј 4000 зборови постови кој како влегол во Швајцараа во бутик, кој на одмор во Неа Мудања...пола теми на форумов се мерење полови органи кој колку пари направил, колку станови купил, колку ебел. Ова не е фикција, ова се вистински луѓе.

Сега замисли еден од нив да е Übermensch - кралска крв, виолетови очи и сребрена коса, наместо куче маче има змеј што во превод во тој универзум ти е F16ка или некој од оние руските хиперсонични интерстеларни авиони со нуклеарки on board. Во секој момент може лиши од живот пола население (пример Daenerys) ако му скурчи. И кога е без змеј пак е еден од најголемите војсководци, иде сам против свих, муда до земја (пример во прва сезона Stepstones). Сосема реалистичен е степенот на нарцизам на Daemon, дури и скромен може да е. За психопат, Daemon ти е what you see is what you get тип карактер. Останатите што прават шеми зад грб ми се попсихопати од него.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.217
Поени од реакции
7.664
Си отворил Драга Кајгана? Имаш есеј до есеј 4000 зборови постови кој како влегол во Швајцараа во бутик, кој на одмор во Неа Мудања...пола теми на форумов се мерење полови органи кој колку пари направил, колку станови купил, колку ебел. Ова не е фикција, ова се вистински луѓе.

Сега замисли еден од нив да е Übermensch - кралска крв, виолетови очи и сребрена коса, наместо куче маче има змеј што во превод во тој универзум ти е F16ка или некој од оние руските хиперсонични интерстеларни авиони со нуклеарки on board. Во секој момент може лиши од живот пола население (пример Daenerys) ако му скурчи. И кога е без змеј пак е еден од најголемите војсководци, иде сам против свих, муда до земја (пример во прва сезона Stepstones). Сосема реалистичен е степенот на нарцизам на Daemon, дури и скромен може да е. За психопат, Daemon ти е what you see is what you get тип карактер. Останатите што прават шеми зад грб ми се попсихопати од него.
Уште неможам да им простам на ХБО што не го претставија како во книгите, оваа е лајт верзија од книгите. :D
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2020
Мислења
774
Поени од реакции
1.008
Се извинувам дркајте на копилево. Мене лично ако ме прашате омилени ликови од Игра на тронови ми е Сандор кучетo.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
774
Поени од реакции
1.008
Ова Раенира сака да се еби, а нејќи да и влези. Ја почна сета војна урлаше, пиштеше троно мој, сеа оди да се смира, КАКО?
Ептен ко татко е.


Инаку оти ми се чини сите вака поважни фаци ми се ко благо ретардирани, конкретно еве врв беше овој на Харенхал? Мислам ват д фак?!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.217
Поени од реакции
7.664
Ова Раенира сака да се еби, а нејќи да и влези. Ја почна сета војна урлаше, пиштеше троно мој, сеа оди да се смира, КАКО?
Ептен ко татко е.


Инаку оти ми се чини сите вака поважни фаци ми се ко благо ретардирани, конкретно еве врв беше овој на Харенхал? Мислам ват д фак?!
Дејмон изгледа се подобро и подобро а? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom