House of the Dragon

За кој тим сте во војната наречена „Танц на змејовите“?

  • Тимот на ЦРНИТЕ - Кралицата Ренира I

  • Тимот на ЗЕЛЕНИТЕ - Кралот Егон II

  • Неопределен


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.654
Никогаш нема да се исперат шо не ја тераа 11,12 сезони ГОТ. И ова делува избрзано се, Ранира решава оди и се враќа за 5минути скрин тајм во Ред Кип без никаква реперкуција.

Крв да серат шо уништија такво ремек рело како Гот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.445
Поени од реакции
58.536
Идејата дека крал или кралица ќе се преоблече во обичен човек и ќе шета меѓу народот веројатно потекнува од Македонски Народни Приказни :pos:

Нигде смисла ама за драматичен ефект изведено, да разбереме дека недоразбирање било во прашање, или можеби не, којзнае.

Се е веќе видено и затоа не пали повеќе. Еве да замислиме дека ГоТ не беше снимен и дека почнале со ХоД. Кога ќе дојдеше моментот Рејнис да им влезе со змејот, сите ние кои не сме ги прочитале книгите ќе бевме со подзината уста, ќе ја раскажувавме сцената која сега вака и не е нешто посебно.

А после ХоД откако ќе се изнагледавме убивања, кога ќе дојдеше ГоТ на ред и ќе му ја скинеа главата на Нед Старк ќе бевме океј, I see what you did there, ама луѓе умираат цело време... :D
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
769
Поени од реакции
1.005
Овој чопајов е али експрес Little finger. Варис, Тирион кој че ги замени со дијалозите овде? Реално послаба ми е ако ја сметаме за драма. Али зато ефектите прејаки ми се.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.943
Поени од реакции
24.647
Костимографијата. :vozbud:

Првин мислев дека не можат да ја надминат Game of Thrones, па мислев дека не можат да ја надминат House of the Dragon прва сезона, али арморот на коњите човече, пооооууу колку јако изгледаа.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.020
Od IMDB

"57:28-58:35: The priest in the background chants "Gospodi pomiluy" (spelling might vary by language), an orthodox christian chant, meaning "God have mercy""


Mi se cineshe deka slusam gospodi pomiluj :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom