Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.113
Поени од реакции
17.980
Сериозно, дури сега ми текна дека Наполи беа шампиони минатата сезона, од што тотално пропаднаа дури ми стои дека Скудетото шо го земаа не им постои.

Не знам јас толку лош шампион, Интер кога почна да паѓа по триплетето пак се држеше во некоја си борба за титула наредната година, Јувентус заврши топ 4, Милан се задржа исто во места за ЛШ, ама овие бе... пласман во Конференциска лига не обезбедија.

Тешка брука.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.555
Сериозно, дури сега ми текна дека Наполи беа шампиони минатата сезона, од што тотално пропаднаа дури ми стои дека Скудетото шо го земаа не им постои.

Не знам јас толку лош шампион, Интер кога почна да паѓа по триплетето пак се држеше во некоја си борба за титула наредната година, Јувентус заврши топ 4, Милан се задржа исто во места за ЛШ, ама овие бе... пласман во Конференциска лига не обезбедија.

Тешка брука.
Тоа кажува дека освоија врз база на индивидуален квалитет на 2ца играчи комбинирано со очајна сезона на конкурентите, пред се Интер, Милан и Јувентус. Не дека не заслужија да освојат, ама чисто се сомневам дека ќе издржеа некоја тесна битка за титула со некој од претходноспоменатите екипи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.864
Поени од реакции
8.706
читајте изјава на хуан хесус, како млад во интер се споредувал со лусио, а сега сватил дека повеќе личи на хуан од рома:pos:

овој ептен да ти бил самобендисана тачка, глуперда, нит е бил нути ќе биде величина како овие двајца :D

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.728
Поени од реакции
23.836
Торино иде у случај Фиорентина вечер да освои ЛК.
Автоматски споено мислење:

Ќе се чекаат компилации од Бум Шака Лакака во Рома, чудно како ги нема до сега... Или веќе и на троловите им е жал...

Више кога стваш видеа стави го овој епик фејл.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.534
Поени од реакции
43.066
Gasperson ne morase da igra so najak sostav vcera, brkase izgleda treto mesto kretenot drugo objasnuvanje nema, i go izbrka Skalvini od EP koj poeba ACL na kraj od natprevarot, a najverojatno i starter ke bese kaj Spaleti zaedno so Bastoni.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Му се удре од глава му зеде жртва играњето да завршат 4то или повисоко место..Се покажаа они уште прошли викенд ама ако..се врти тркалцето..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.534
Поени од реакции
43.066
Му се удре од глава му зеде жртва играњето да завршат 4то или повисоко место..Се покажаа они уште прошли викенд ама ако..се врти тркалцето..
Pa ne znam sto se vrti da go ebam sto kur Skalvini da go jade, top sezona imase, top potencijal i evropskovo sto ne go igra golem udar za nego licno e, na psiholoski plan, plus i do kraj na godina sto nema da moze da igra ko bonus. Mene licno mi e najgolema zelba za zasiluvanje u odbrana veke 2-3 godini, koj i da go zeme vo idnina ke zavrsi ogromna rabota so nego, i momentalno mnogu klubovi go sakaat i letovo sigurno ke dobia Atalanta ponudi za nego. Sea cela kalendarska godina propusta od toa sto procitav, aj bar sledno leto ke nemaat osnova da baraat premnogu za nego umrenite.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Pa ne znam sto se vrti da go ebam sto kur Skalvini da go jade, top sezona imase, top potencijal i evropskovo sto ne go igra golem udar za nego licno e, na psiholoski plan, plus i do kraj na godina sto nema da moze da igra ko bonus. Mene licno mi e najgolema zelba za zasiluvanje u odbrana veke 2-3 godini, koj i da go zeme vo idnina ke zavrsi ogromna rabota so nego, i momentalno mnogu klubovi go sakaat i letovo sigurno ke dobia Atalanta ponudi za nego. Sea cela kalendarska godina propusta od toa sto procitav, aj bar sledno leto ke nemaat osnova da baraat premnogu za nego umrenite.
Немам ништо против Скалвини и жално е тоа што му се деси ..Голем минус е за Италија летово ова..
Ова се најгадни повреди друже не верувам дека ќе се врати оној истиот..Поправи ме со некој играч баш ако ти текне..Јас еден тон имам што пропаднале после ваква повреда..
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.086
Поени од реакции
12.710
Немам ништо против Скалвини и жално е тоа што му се деси ..Голем минус е за Италија летово ова..
Ова се најгадни повреди друже не верувам дека ќе се врати оној истиот..Поправи ме со некој играч баш ако ти текне..Јас еден тон имам што пропаднале после ваква повреда..
Нистелрој скина лигаменти на недела дена пред да потпише за Манчестер.
Останатото е историја...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.539
Dobro be mame mu e..., sekoe prvenstvo mora so povredi maka da macat taliljanive..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom