Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.166
Поени од реакции
85.608
Целосно се сложувам со твоет објаснување. Мене само не ми е јасно што има Болоња да понуди за некој тренер што е на ниво над Мота и Италијано доколку сакаат да направат исчекор ?
Не сакаат да направат исчекор, како што направија Аталанта пример. Болоња ќе си го фати патот на Удинезе, ете се пласираа во ЛШ, и не прават воопшто напори да ги зачуваат најдобрите играчи. Калафиори ќе оди во Јуве, Зиркзе во Милан, верувам ако стигне добра мрсна понуда за Орсолини и него ќе го шитнат.
Ќе заработат пари од учество во ЛШ + пари од продажба на играчи и ќе се задоволат наредна сезона на 10 место, а газдата ќе се наполни со пари ко брод.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Миколи е еден од поголемите ретардоси во италијанскиот фудбал а скоро и ништо да не се збори. Праеше комбинации со мафијата, лежеше затвор, излегол, сигурно тркала пакети кокс низ Сицилија ама затоа Марио Балотели бил мноооогу луд затоа што пукал петарди во соба и гаѓал луѓе со пикадо :LOL:

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.333
Поени од реакции
57.830
А и овие па двајца Кварацкелија со 6 месеци кариера и овој Ди Лоренцо што запиња за у Јувентус, ќе отиде таму ќе поигра 2 сезони ќе го ишутираат како зајак ебате глупакот. Седи кај Конте ќе те напраи машина, плус капитен си ебате поштовањето.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.603
Поени од реакции
6.074
Не заебавајте Квара им донесе титула а дебилот Лаурентис не сакаше плата да му качи.

Сликовито Калабрија може сосе партали да го купи Квара, до толку е овој у минус со финансии, гарант и на брзи кредити е заглавен :icon_lol:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.333
Поени од реакции
57.830
Лотито Груевски на максимум ја пуштил машинеријата.
Гринвуд и Самарџиќ ќе идат у Лацио според медиумите на чизмата. :D :D :D :D

7 тренери му избегаа после 15 минути состанок, најде тренер што нема гз А да каже, одма Гринвуд и Самарџиќ изззззззззззззвини Лотитонтино Перез.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Зашто никој не збори за ова?
Според Газета, Милан е заинтересиран за Лукаку.
Ако ова се деси, Ибра дефинитивно заслужува награда за најбољи директор или што и да е моментално во Милан. :pos:


1719473540458.pngРетро:

 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.603
Поени од реакции
6.074
Лакака е добар трансфер ако е вториот напаѓач али ако он ни е замената за Зиркзи :pos:

Се што ќе допре амер го расипува маме им ебам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.166
Поени од реакции
85.608
Кога ќе ми текне дека моиве прошло лето сакаа да го трампаат Влаховиќ за Лукаку...језиво упм :вонзем:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.366
Поени од реакции
7.611
Чекај сеа, не си оди овој кај Конте во Наполи?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Тој па Зиркзи едно напаѓачиште си ебало мајката.

Со ќумбево ќе има спрдачини ако ништо друго :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom