NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
24 септември 2023
Мислења
928
Поени од реакции
1.403
Feniks izgleda ke spasat gaz, vodat na poluvreme 13 razlika a Pelikanite gubat so 17.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Izgleda Lakers-Denver prva runda.. Revenge time?
Ako se padnat ezerxiive so nuggets, i ako izgybi Denver, ovde javno vetyvam pivo so otvorena smetka vo Makedonija , ama ne se zezam so ova :).
Jokerot mu ima vlezeno vo psihata na AD ne se zezam, i dlaboko veryvam vo ova :).
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Го имав постирано порано на темава, првата епизода и си АПСОЛУТНО ВО ПРАВО.
Два прекрасни мозоци како гледаат на кошарката и како анализираат ситуации и игра. Буквално со сласт да седниш и да гледаш.
Колку што е Бронтије лигле на терен, толку е баскет IQ ѕверотиња.


Славев досега, ВТОРО МЕСТО БАБАААААААААА!!!!!!!!

Брате, не флопнаа за инает на она коментаторите на Арена - да им ебам то глата гумена нивна. СКРОЗ пристрасно коментирање за Чикаго. Нека им е.

АпчиХа во продолжени со клучно забивање и супер играње во одбрана, а Брансон и Харт уште малце па да ја ебеа, Тибодо кретенот треба да им црта акции каде висок играч во брзина на светлината ќе ја спушти кон некој од ниските. Вака со ниска петорка и бркотница по терен ќе ја ебат работата.
Ама ТРЕБА, од требање, морање до правење ехаааааа.

Знаеш, мислам дека имаме шанси против вас иако многу се засиливте. Ми влева доверба повредата и ван форма што е Ембиид + ќе мора да игра во плејинот за да поминат понатаму и се надевам тука дека против ѕверот ќе се носиме првите неколку наптревари за да влезиме барем со 3-1 шо ќе биди гаранција за поминување понатаму.
Доколку не заводиме со 2 разлика во серија со Ембиид, коски ми се тресат. Практично на истокот годинава само од Ембиид имам страв, другото сичкото ми е МЕХ.

Хартештајн и Мич треба да се на врвно ниво за да поминиме. Мич не брани шут од 3, нема шанси, Хартештајн е динамо ама знае во клучни натпревари да направи брзи лични грешки. Ќе биде многу тесно ама реални шанси имаме.

Е после тоа...
Кој и да дојди...
Ќидај батоооооооооо :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
Хехе баш си кул брате ..
Ај дан се посере Фила со Мајами прво тука да видиме што и како дан отиде Фила на Бостон а Мајами на Никси..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.806
Поени од реакции
10.398
Хехе баш си кул брате ..
Ај дан се посере Фила со Мајами прво тука да видиме што и како дан отиде Фила на Бостон а Мајами на Никси..
Мислам дека не, прејаки се за Мајами оваа сезона - барем според мене.
Макси е тука, Убре расцвета исто, Батум пуца тројки ко несалам во моменти кога се крши натпревар,Бади Хилд брани периметар + пуца тројки (ќе го брани Хиро, а и овај ќе мора него па ќе се троши и во одбрана) и секако клучот е Ембиид.
А за една уткамица кога е во прашање, мислам дека против било кој во лигата да игра (освен Денвер) ќе ги реши Ембиид (дури и ваков ван кондиција).
Останува да видиме ама искрено на тоа и се надевам. Подобро да гледам квалитетен баскет со Фила отколку да ми се лигави Мајами со Батлер и тоа чголавите ноџиња на секоја 2 утакмица шо врти зглобови и она Дон Кихот од Мексико да го гледам.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.592
Ајде Селтикс - Хит по стоти пат.
Најинтересна треба да биде Клиперс - Мавс , ама и Никс - Фила и Лејкерс - Нагетс ќе имаат огромно внимание.
Санс може да ги плеснат Тимберци , најмалку атрактивни за глеање ќе бидат Бакс - Пејсерс и Кавс - Меџик.
Кој ќе биде противник на ОКЦ не би прогнозирал , ама сметам дека Лејкерс сигурно има моментум за 7мо место.
2ра рунда моја прогноза :
ОКЦ - Мавс
Нагетс - Санс
Никс - Бакс
Селтикс - Кавс


И одма лекарства за овие пациенти
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.806
Поени од реакции
10.398
Абе педери, никој да честита, да дојди на пиво да го почастам.
Прв пат играм сезонава НБА фантази воопшто, успеав да тепам во лигата.
1713182748190.png

Со Лалаленд се бркавме буквално до последно коло само што џокерот кој го чував јас испадна покорисен, а цела сезона матер ми ебаа повреди на играчи и трејдав ко улав. Дури Ше беше повреден добри 4-5 натпревари отприлика, а откако се врати на голем дел непрепознатлив (бaр за фантази).

Тончи исто јако изигра се' до пред 2 недели мислам дека беше кога нешто ради повреди, нешто ради замени имаше пех и тука се одлепивме.

Се' на се' мене интересно ми беше како за прво искуство, до вгодина памет да не трејдам толку, околу 1400 минус поени од трејдање имам.

Во однос на Плеј-ин и Плеј-оф после, шемата е оваа:
1713182999244.png
Дежа ву Кингс вс Вориорс, пак треба ГСВ да оди понатаму.
Лејкерси ке ги свиткаат Пеликаните (барем треба ако АД не го боли косата).
Булси подобри од Јастребите, мада ќе е тесно.
Фила подобра од Мајами.

Е после иди интересното, јас вака гледам на прва рунда:

OKC-GSW 3-4 (ќе зависи во многу од Клеј)
DENVER-LAKERS 4-3
TWOLVES-SUNS 4-2 *(едино Букер на секој по 60 ако дава, инаку немаат одбрана)
CLIPPERS-MAVS - - само овде немам резултат и не давам предност на никого. Преизедначени. Мала предност кошаркарска на Клиперс, а заради Лука силно ќе навивам за Мавс.

CELTICS-BULLS 4-2 Булси ќе поминат во дуел со Мајами претходно.
KNICKS-SIXERS 4-3 Ембиид ако не игра 1 натпревар тогаш 4-2
BUCKS-PACERS 4-3 *слаба е Индијана на надворешни позиции
CAVS-MAGIC 4-2 Прво искуство на Орландо, а Кавси не се за потценување ич.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.501
Поени од реакции
5.777
Еве најобјективно :icon_lol:

OKC-GSW 4-2
DENVER-LAKERS 4-1
TWOLVES-SUNS 4-2
CLIPPERS-MAVS 2-4

CELTICS-HEAT 4-0
KNICKS-SIXERS 3-4
BUCKS-PACERS 4-3
CAVS-MAGIC 4-2
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Абе педери, никој да честита, да дојди на пиво да го почастам.
Прв пат играм сезонава НБА фантази воопшто, успеав да тепам во лигата.
Прегледај го приврзокот 413124

Со Лалаленд се бркавме буквално до последно коло само што џокерот кој го чував јас испадна покорисен, а цела сезона матер ми ебаа повреди на играчи и трејдав ко улав. Дури Ше беше повреден добри 4-5 натпревари отприлика, а откако се врати на голем дел непрепознатлив (бaр за фантази).

Тончи исто јако изигра се' до пред 2 недели мислам дека беше кога нешто ради повреди, нешто ради замени имаше пех и тука се одлепивме.

Се' на се' мене интересно ми беше како за прво искуство, до вгодина памет да не трејдам толку, околу 1400 минус поени од трејдање имам.

Во однос на Плеј-ин и Плеј-оф после, шемата е оваа:
Прегледај го приврзокот 413125
Дежа ву Кингс вс Вориорс, пак треба ГСВ да оди понатаму.
Лејкерси ке ги свиткаат Пеликаните (барем треба ако АД не го боли косата).
Булси подобри од Јастребите, мада ќе е тесно.
Фила подобра од Мајами.

Е после иди интересното, јас вака гледам на прва рунда:

OKC-GSW 3-4 (ќе зависи во многу од Клеј)
DENVER-LAKERS 4-3
TWOLVES-SUNS 4-2 *(едино Букер на секој по 60 ако дава, инаку немаат одбрана)
CLIPPERS-MAVS - - само овде немам резултат и не давам предност на никого. Преизедначени. Мала предност кошаркарска на Клиперс, а заради Лука силно ќе навивам за Мавс.

CELTICS-BULLS 4-2 Булси ќе поминат во дуел со Мајами претходно.
KNICKS-SIXERS 4-3 Ембиид ако не игра 1 натпревар тогаш 4-2
BUCKS-PACERS 4-3 *слаба е Индијана на надворешни позиции
CAVS-MAGIC 4-2 Прво искуство на Орландо, а Кавси не се за потценување ич.
Честитки на победата. Имаше јадење цело време, на крај одлучија резервите.

Ко за првпат и јас изгурав ок сезона. Се надевам наредна ќе бидеме во поголем број.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.806
Поени од реакции
10.398
Честитки на победата. Имаше јадење цело време, на крај одлучија резервите.

Ко за првпат и јас изгурав ок сезона. Се надевам наредна ќе бидеме во поголем број.
Треба да се собериме едно 15 барем, не има на темава толку што пратиме. Со 15-20 ќе биди преинтересна лига.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.766
Поени од реакции
5.169
Треба да се собериме едно 15 барем, не има на темава толку што пратиме. Со 15-20 ќе биди преинтересна лига.
Следна сезона се приклучувам во лигата,а може и другите што пратат да се приклучат.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.002
Поени од реакции
2.699
Дали Бостон конечно ќе стигнат до врвот на Нба оваа сезона?
Ги гледав договорите на играчите оваа група има уште 2-3 сезони заедно да игра,сакам да успеат но некако Татум и Џејлен не знам дали го имаат тоа.
Бостон ми се пред Милвоки и Филаделфија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom