NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.821
Поени од реакции
10.433
Вадат прва постава, за КУР им е победа, не ги пазат од повреди (нешто што на никој професионален кошаркар не посакувам ама зошто ги играш бе и ги гориш да ти ебам тоа тренер и управа) и на крај ГИ ДОБИВМЕ НА СРЕД БОСТОН !!!!

Џејлен ФАКИНГ Брансон лејдис & џенталмен. Како само го леташе Џру Холидеј и кога на прва постава Бостонци ќе му извадиш победа во гости во овој дел од сезоната и со НЕкомплетен тим тоа значи дека испраќаш сериозна порака.

Нека гледаат „касети“ сега, пошто и Браун и Џру се пробаа на Брансон и џабе не можеа да го задржат, па можда и ќе го удвојат во ПО и братот ќе може лагано да дели асистенции (годинава му оди), а има и кому - имаме шутери во ДиВиченцо, Боги, а сега и МекБрајд.
Уште летово она Џош Харт да не го мрзи и да работи на шутот па да стани вистински 3 енд Д играч, мислам дека небото е граница.

Рендал имаше успешна операција, предвидено септември да се врати. Мило ми е што тоа нема да е сега, тимот КЛИКА ваков каков што е.

Се надевам дека ќе го трејдаат на лето и дека некој ќе е доволно паметен да донеси играч шо не е БОЛ ДОМИНЕНТ (пошто гледаме тоа не функционира со 2 такви играчи во Милвоки), нешто налик Дјурант или Клеј Томпсон (пошто има шанси да си бега од ГСВ доколку сезоната на крај е без успех), башка имаме центар за давање (Мич или Хартештајн, имаме крилен центар за давање во Рендал и еден куп пикови - може ептен солидни трејдови да се направат, барем 2).

Секој има право да сонува, ќе сонувам со отворени очи за финале на истокот годинава (имаме шанси), па дури и за НБА финале, оти да НЕ. СТРАВ МИ Е НЕШТО ПОВЕЌЕ ДА НАПИШАМ / ПОМИСЛАМ.

Инакуууу, да ја искористам приликата да му наебам цецето на она Џејлен Грин од Хјустон, шо ми донесе цели 2.7 ебани поени на фантазито, ДВА КОМА СЕДУМ.
Дно. Ова не се има десено сезонава со ниеден играч.

Ќе се испоколиме со Лалаленд последните 2 утакмици :D Фото финиш.
Додуша не знам кој од вас е со тој ник таму, а тука кој го користи ама браво другар супер сезона изгура.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.811
Оклахома дефинитивно ќе ги тепаат Далас, уште од сега рекоа дека нема да игра Дончич и Кајри.

Супер играч е Шаи али не е мвп.
А ќе му дадат сто посто ако останат први.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.821
Поени од реакции
10.433
Оклахома дефинитивно ќе ги тепаат Далас, уште од сега рекоа дека нема да игра Дончич и Кајри.

Супер играч е Шаи али не е мвп.
А ќе му дадат сто посто ако останат први.
То е проблемот со лигата на црнчуги.


Јокич може преку Дејвис и преку тројца од Ѓорче , а утна најлесен шут на 10 секунди до крај :pos:
То тенгалото на Јокич му зеде шанса за прво место на табела. Умрени тимови, цела сезона не изиграле сега на крај последни 2 утакмици играат како да нема утре.


Инаку, дечки еве 10 години наназад на шо величини посведочивме, еден ден ите како ќе ни фалат!!!

Мене КД, а особено Кари уште отсега. Колку сакам Кари да земи уште една титула то не е возможно и ќе се зацементира така како најдобар плеј на сите времиња (па нека јадат бурек црнчугите за Меџик и остали, Лука ќе го почекаме на оваа листа има уште за качување).
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.612
То е проблемот со лигата на црнчуги.



То тенгалото на Јокич му зеде шанса за прво место на табела. Умрени тимови, цела сезона не изиграле сега на крај последни 2 утакмици играат како да нема утре.


Инаку, дечки еве 10 години наназад на шо величини посведочивме, еден ден ите како ќе ни фалат!!!

Мене КД, а особено Кари уште отсега. Колку сакам Кари да земи уште една титула то не е возможно и ќе се зацементира така како најдобар плеј на сите времиња (па нека јадат бурек црнчугите за Меџик и остали, Лука ќе го почекаме на оваа листа има уште за качување).
Со други зборови ова е крај на американска доминација во американска национална лига. Тешко е да се проголта.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.821
Поени од реакции
10.433
Со други зборови ова е крај на американска доминација во американска национална лига. Тешко е да се проголта.
Крај е веќе неколку години откако Јокарата доминира. Сега не знам Лука шо ум крепи и дали беше сериозен со маичките со натписи или само го дупи Јокич, ама јас да сум на негово место клавам дрес, му викам на Кајри да се спреми и внедела на гостински терен му ебавам матер на Ше и на Оклахома.

Далас има екипа за да се носи со било кој, Гафорд има да му еби матер под кош на она кремастарето Холмгрен, ако ништо друго ќе го лимитира на поени. Лука во секој случај повеќе од Ше би стрпал, Кајри е Кајри тука џабе ќе збора чоек.

И ќе му дајш до знаење, ве доминираме батец - помирете се.

Али пошто се' им е решено и нема што да бараат да играат ќе помине ова сето тек така.
Штета Далас синоќа имаше несериозен пристап и тие 17 разлика не ги кренаа на многу повеќе во второ полувреме, па дозволија да им се деси хаварија. Сами си се криви.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.015
Поени од реакции
2.736


Леле што било ова...Денвер со сите битни играчи во игра се изрезилија.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.612
Не знам каде па ај тука ќе пишам.
Нено со партија 40/9/6 со шут 15/20 и 7 тројки против една ЦСКА.
МВП на сезоната му е веќе загарантирано , па ме копка каков таков врвен играч што доминира во една не баш толку слаба лига , не успева да стигне до НБА.
Шаманич , Вукчевич , има еден од Узбекистан ... тие чим можат пред него...
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
478
Поени од реакции
1.600
Не знам каде па ај тука ќе пишам.
Нено со партија 40/9/6 со шут 15/20 и 7 тројки против една ЦСКА.
МВП на сезоната му е веќе загарантирано , па ме копка каков таков врвен играч што доминира во една не баш толку слаба лига , не успева да стигне до НБА.
Шаманич , Вукчевич , има еден од Узбекистан ... тие чим можат пред него...
Сам се нудеше дечкото на партизан ама турчинот жејко не го сакаше ,епа сега нека гледа ЕЛ на тв.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.256
Поени од реакции
9.213
Не знам каде па ај тука ќе пишам.
Нено со партија 40/9/6 со шут 15/20 и 7 тројки против една ЦСКА.
МВП на сезоната му е веќе загарантирано , па ме копка каков таков врвен играч што доминира во една не баш толку слаба лига , не успева да стигне до НБА.
Шаманич , Вукчевич , има еден од Узбекистан ... тие чим можат пред него...
moze nema zelba/ambicija za nba? ima odlicna kariera vo evropa, prvo spanija pa sega rusija. unics kazan e odlicen tim, pred vojnata i suspenzijata, imaa mesto za plejof vo evroliga. sigurno i sega ima dobri uslovi. kako primer milutinov, eden od najdobrite centri vo evropa ostana vo cska, sezona ipol ili dve posle suspenzijata na cska od evroliga.

nba e specificna plus. ne sekogas baraat izgraden igrac od evropa, nekogas se fokusiraat na pomladi za koi mislam deka moze da napreduvaat co naredni sezoni.

inaku ima bolna sezona vo vtb, sekoja cest.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.811
Такви изградени кошаркари и од економски аспект не им се исплати НБА.

У европа имаат плата што не значи дека ќе ја добијат и у НБА, ради салари капот.

Тешко која екипа ќе резервира дел за играч што никад не играл у НБА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom