NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
24 септември 2023
Мислења
940
Поени од реакции
1.414
Utre posledno kolo, site utakmici se igraat vo ist tajming.
Istokot 19:00, zapad 21:30.

Me interesira koj ke odi vo direkten playoff dokolku Feniks pobedat a Pelikanite izgubat ?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.612
Utre posledno kolo, site utakmici se igraat vo ist tajming.
Istokot 19:00, zapad 21:30.

Me interesira koj ke odi vo direkten playoff dokolku Feniks pobedat a Pelikanite izgubat ?
Санс.
Мене не ми е јасно ако победат Тимбс , Окц и Нагетс кој ќе биде прв. Кош разлика ли се глеа?
Исто и на исток за 5то и 6то.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.821
Поени од реакции
10.433
Санс.
Мене не ми е јасно ако победат Тимбс , Окц и Нагетс кој ќе биде прв. Кош разлика ли се глеа?
Исто и на исток за 5то и 6то.
Треба меѓусебни дуели да се гледаат, ако е нерешено, да - кош разликата.
Колку јас знам така е, ако менале нешто јбг.
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
105
Поени од реакции
369
Tiebreaker Basis – Three or More Teams Tied
(-) Tie breaker not needed (better overall winning percentage)
(1) Division leader wins tie from team not leading a division (this criterion is applied regardless of whether the tied teams are in the same division)
(2) Better winning percentage in all games among the tied teams
(3) Division won-lost percentage (only if all teams are in same division)
(4) Conference won-lost percentage
(5) Better winning percentage against teams eligible for the playoffs in own conference (including teams that finished the regular season tied for a playoff position)
(6) Better net result of total points scored less total points allowed against all opponents (“point differential”)
Playoff Tie-Break Procedures
(1) (a) Ties to determine the division winners must be broken before any other ties.
(b) When a tie must be broken to determine a division winner, the results of the tie-break shall be used to determine only the division winner, and not for any other purpose.
(c) When three or more teams are tied, teams will be assigned a seeding based on the multi-team tiebreaker basis above. If three or more teams have equivalent records, the first tiebreaker criteria that creates differentiation applies. If two or more teams remain tied after applying that criteria, the team(s) that are not tied are assigned their seed and the tiebreaker criteria restarts with the remaining teams. Example: Teams A, B, and C are all tied at the end of the season. None of the teams are division winners, and Team A had a 4-0 record in common games, and Teams B and C had a 1-3 record in common games. Team A would receive the highest seed, and the 2 Team tiebreaker would then apply to Teams B and C to determine their relative seed.
(2) If application of the criteria in subparagraph a. or b. does not result in the breaking of a tie, the playoff positions of the tied teams will be determined by a random drawing.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
724
Поени од реакции
1.829
Podcastot na LBJ i JJ e vrv !!!!!
Za sekoj covek sto e vljuben vo kosarkata ova e ...... Ne znam sutlijas jebi ga.
Vo idealen svet , apsolutna perfekcija bi bil ovoj podcast so analizi megy Jj, LBJ i mambata ama :place: toa vo naredniot zivot
.
Najtoplo go preporacuvam do site ljubiteli na kosarkata.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.222
Поени од реакции
3.219
Аиии најверојатно Фили моја на Њу Јорк на @Генерал -от ...
Патем Генерале заш не изгубија вечерва и твоиве ?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.821
Поени од реакции
10.433
Podcastot na LBJ i JJ e vrv !!!!!
Za sekoj covek sto e vljuben vo kosarkata ova e ...... Ne znam sutlijas jebi ga.
Vo idealen svet , apsolutna perfekcija bi bil ovoj podcast so analizi megy Jj, LBJ i mambata ama :place: toa vo naredniot zivot
.
Najtoplo go preporacuvam do site ljubiteli na kosarkata.
Го имав постирано порано на темава, првата епизода и си АПСОЛУТНО ВО ПРАВО.
Два прекрасни мозоци како гледаат на кошарката и како анализираат ситуации и игра. Буквално со сласт да седниш и да гледаш.
Колку што е Бронтије лигле на терен, толку е баскет IQ ѕверотиња.

Аиии најверојатно Фили моја на Њу Јорк на @Генерал -от ...
Патем Генерале заш не изгубија вечерва и твоиве ?
Славев досега, ВТОРО МЕСТО БАБАААААААААА!!!!!!!!

Брате, не флопнаа за инает на она коментаторите на Арена - да им ебам то глата гумена нивна. СКРОЗ пристрасно коментирање за Чикаго. Нека им е.

АпчиХа во продолжени со клучно забивање и супер играње во одбрана, а Брансон и Харт уште малце па да ја ебеа, Тибодо кретенот треба да им црта акции каде висок играч во брзина на светлината ќе ја спушти кон некој од ниските. Вака со ниска петорка и бркотница по терен ќе ја ебат работата.
Ама ТРЕБА, од требање, морање до правење ехаааааа.

Знаеш, мислам дека имаме шанси против вас иако многу се засиливте. Ми влева доверба повредата и ван форма што е Ембиид + ќе мора да игра во плејинот за да поминат понатаму и се надевам тука дека против ѕверот ќе се носиме првите неколку наптревари за да влезиме барем со 3-1 шо ќе биди гаранција за поминување понатаму.
Доколку не заводиме со 2 разлика во серија со Ембиид, коски ми се тресат. Практично на истокот годинава само од Ембиид имам страв, другото сичкото ми е МЕХ.

Хартештајн и Мич треба да се на врвно ниво за да поминиме. Мич не брани шут од 3, нема шанси, Хартештајн е динамо ама знае во клучни натпревари да направи брзи лични грешки. Ќе биде многу тесно ама реални шанси имаме.

Е после тоа...
Кој и да дојди...
Ќидај батоооооооооо :uzi: :uzi: :uzi: :uzi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom