Zippo

J

Johnny Stulic

Гостин
Горд сопственик сум од пред некое време со логото од фрст кавалир дивижн посебно ми е кеиф дека е подарок.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Имам едно за жал само, произведено 2002. И сеуште работи како ново. Додуша неколку години само збираше прашина, дур не напрајв чиста дома и конечно го најдов, се израдував како мало дете :D

Ама проблемов сега е...
Имав преостанато малце и од оригиналната течност за полнење, но ете се потроши. Зедов некоја чкарт, Unlite се вика, ама ја нема миризбата што сите ја мразат :P кога ќе се подгне капачето, огнот не е конзистентен, не пали секогаш и пламенот е со чудна нијанса.
Каде може да се најде оригинал течност за полнење кај нас, и колку чини. Вака ми е стварно шубе:(

Да не останам должен, слика
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Имам едно зипо од циган пазар за 100че го земав, произведено во 1996 и малку повеќе исчукано, ама зипо како зипо, нема гајле.
 

Celeste

Егоист,курва,социопат.
Член од
6 јули 2014
Мислења
58
Поени од реакции
89
Како бре да не гори фитилот толку брзо?
2-3 дека и се прави ќумур.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Како бре да не гори фитилот толку брзо?
2-3 дека и се прави ќумур.
Ќе си земиш оригинален од зипо и нема многу да го откриваш. Колку повеќе е подаден од куќиштето, толку повеќе гори и се јагленисува. И не го влечи нагоре многу на често.

Како на сликата. Ама пази да не е премалку, бидејќи така има можност и да не ти пали.
Тие битпазарските не ги битува, малку памук и многу такви влакненца стаклена волна имаат.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
WP_000674.jpg WP_000678.jpg
Поприлично старо зипо 1996, фукнционално се разбира, секогаш кога одам на планина го носам со мене.
 
K

kicodarker

Гостин
Oд кaј мoже дa се нaбaвo зипo низ скoпје? Знaм тoбaкo имaa пo нaбиени цени,a сегa кoјa прoдaвницa прoдaвa oригинaли?
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Oд кaј мoже дa се нaбaвo зипo низ скoпје? Знaм тoбaкo имaa пo нaбиени цени,a сегa кoјa прoдaвницa прoдaвa oригинaли?
Незнам колку е набиено ама нема да најдеш никаде ново зипо под 1000 денари
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Denes bev u Zippo prodavnica u Tetovo i imase okolu 20 Zippoa po 2500 bea a tecnosta 200 denari ama golemka kutija :) inace offtopic ama ajde kaj mozem da najdem flint and steel? Toa kako od Bear Grylls?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Denes bev u Zippo prodavnica u Tetovo i imase okolu 20 Zippoa po 2500 bea a tecnosta 200 denari ama golemka kutija :) inace offtopic ama ajde kaj mozem da najdem flint and steel? Toa kako od Bear Grylls?
Јас моите ги порачав по нет од различни места. Кај нас таму кај што видов не ми се свиѓаше цената.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Јас моите ги порачав по нет од различни места. Кај нас таму кај што видов не ми се свиѓаше цената.
Sto cena bea? Ja na reklama5 gledav 3000 denari eden prodavase. A na net istiot 3$. Mene mi e problemot preku net sto nemozem da kupuem :/
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Како да познаам дали е оригинал зипото или не? Пошо сакам да си купам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom