Zippo

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од ice_cube, 27 јуни 2009.

 1. ice_cube

  ice_cube The SexX.

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  2.233
  Допаѓања:
  302
  Zippo lighters.
  Мора да сте слушнале за нив...Оние упаљачи:)))кои се на бензин и горат без да го држиш чкрапалото:)
  Јас имам дома едно 7-8 оригинали, баш вчера ги гледав па се инспирирав за темава.
  Дали вие имате и дали сакате Zippo?

  П.С.: Знам и доста трикови, глеав од јутјуб :pipi:
   
  На Спенсер му/ѝ се допаѓа ова.
 2. курајбер

  курајбер млад, потентен

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  10.442
  Допаѓања:
  7.543
  Мангупска работа е во секој случај, тоа што напливот на чкарт Бит-Пазар Зиповци им се исраа на оргиналите и ги направија малтене сељачки за носење е друга работа.
  Јас не користам оти не ми се практични баш, на Крикети сум фрлен воглавно ама некој убав сончев ден кога би начекал Зипо оргинал и би имал пари да го купам не му ја мислам.
  Зипо-Бел бумбар
   
 3. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.800
  Допаѓања:
  25.300
  Мене Зипо ми се некако груби, типично машки упаљачи, не знам да ги ракувам баш, сама ќе си се запалам место цигарата, така што не ги ни користам, ни собирам. Собирам упаљачи, ама girly упаљачи, шарени, розеви со цветчиња ти реков -ми рече.:pipi:
   
  На Princ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.820
  Допаѓања:
  1.878
  Имам али само 1 оригинал другите 4 се чкарт роба ... скапи се ..иначе би ги колекционирал.. оригиналот е zippo Wyatt Earp а чкартовиве да не ги спомињам ..
  Оригинал Зипо не се гаси при ситен дожд и при брзина на ветар од 70 км на час.
   
 5. Martin_GSM

  Martin_GSM бившиот torrent

  Член од:
  13 април 2006
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  66
  имам 2 оригинал ама треба сервис да му се изврши и на двата(камче фитил и бензин да се наполнат) а пошто не пушам зимата ги користев за петарди да палам инаку претходно бра во добро стање
   
 6. Tyson

  Tyson

  Член од:
  3 декември 2008
  Мислења:
  815
  Допаѓања:
  21
  Јас имам Зипо оргинал,и бензин специјален за Зипо.Ама што е работа нешто ме ебава го полнам до даска со бензин.И само еднаш два пати палам и после пак не пали.
   
 7. ice_cube

  ice_cube The SexX.

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  2.233
  Допаѓања:
  302
  Не го полни до крај.
   
 8. Sacansi*

  Sacansi* Oh, crystal ball!

  Член од:
  4 април 2008
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  68
  Татко ми има 2 оригинали :)
   
 9. By Me

  By Me BLAH....

  Член од:
  10 февруари 2008
  Мислења:
  1.121
  Допаѓања:
  28
  јас имам еден, ама ке го наполнам со бензин и не сака да пали и цела соба ке почне да ми смрди на бензин ако го оставам на маса...што му е маката знае некој??
   
 10. ice_cube

  ice_cube The SexX.

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  2.233
  Допаѓања:
  302
  Камче може да немаш.
  Или фитил да нема.
  Провери овие :)
   
 11. pirlo21

  pirlo21 којотот

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  1.807
  Допаѓања:
  148
  Ехеее зипо е ѕверска работа, пред 2-3 год тогаш ептен се занимавав со финти едно друго, сеа малце го запоставив али сеа лето е пак ке почнам тие финтите да ги праам.
   
 12. Паган-др

  Паган-др Гостин

  Ја имам од оние зипо ама на гурање што се. :)
  [​IMG]
   
 13. CIL

  CIL

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  43
  А колку е да се купи еден оригинал ?
   
 14. Tyson

  Tyson

  Член од:
  3 декември 2008
  Мислења:
  815
  Допаѓања:
  21
  а кај можам да го однесам овие работи да ги направат??
  Бидејќи во Струмица не сум ги видел оддамна тие што полнат запалките со бензин?
   
 15. ice_cube

  ice_cube The SexX.

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  2.233
  Допаѓања:
  302
  Aко ти е за бензин, имаш да си купиш незнам точно каде сеа да не те излажам ќе се распрашам ако сакаш, 500 денари е и тоа кога ќе запалиш вади ОРИГИНАЛ БЕЛ ZIPPO ПЛАМЕН. А имаш и по пазариве, 150-250 денари е 125ml :)
  А има врска и за бензинот, ако е квалитетен нема да се гаси на брзина од 60-70km/h и при ситен дожд, а ако е чкарт - брада работа :)
   

Сподели преку: