YouTube (официјална тема)

G

garthok

Гостин
Има начин да се промени името на каналот без да се промени името на џимејлот?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.737
Премногу ми сецка секое видео на јутуб што ќе го ставам на хд, на моменти фрејмрејтот ми паѓа под 20. Исклучив hardware acceleration, избришав кеш и кукис и пак исто.
Мислам дека е до адс што се појавуваат од страна па чаре некое како да ги извадам скроз?
Користам хром.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
Премногу ми сецка секое видео на јутуб што ќе го ставам на хд, на моменти фрејмрејтот ми паѓа под 20. Исклучив hardware acceleration, избришав кеш и кукис и пак исто.
Мислам дека е до адс што се појавуваат од страна па чаре некое како да ги извадам скроз?
Користам хром.
И јас го имам истиот проблем, ама не е проблемот до рекламите на YT.
Од кога се инсталира апдејтот за новиот Хром се појави проблемов, а немам пробано на останатите бровзери дали ќе го имам истиов проблем.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.737
И јас го имам истиот проблем, ама не е проблемот до рекламите на YT.
Од кога се инсталира апдејтот за новиот Хром се појави проблемов, а немам пробано на останатите бровзери дали ќе го имам истиов проблем.
на мозила работи без проблем. вајда е до броузерот, од коа го направија последниот апдејт хром е катастрофа.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ај некој ако може ова нека ми го објасни. :confused:

Значи на едно видео има два коментари кои што се наоѓаат во Top Comments, и неможе никако да се спуштаат надоле кога другите коментираат, имам пробано со лајкови на други коментари али џабе е, исто имам коментирано може над 20 пати али пак тие коментари се на тоа место, може некој да ми каже како да се турнат доле, да не бидат веќе во Top Comments?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ај некој ако може ова нека ми го објасни. :confused:

Значи на едно видео има два коментари кои што се наоѓаат во Top Comments, и неможе никако да се спуштаат надоле кога другите коментираат, имам пробано со лајкови на други коментари али џабе е, исто имам коментирано може над 20 пати али пак тие коментари се на тоа место, може некој да ми каже како да се турнат доле, да не бидат веќе во Top Comments?

Па смени го она Top Comments во Newest First
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Па смени го она Top Comments во Newest First
Не е финтата ја да не ги гледам, ако беше за така ќе им направев Mute, туку сакам другите луѓе да не ги гледаат овие два коментари. Пробав со се ама ништо, ни дислајкови работат, ниту постирање на нови коментари...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Добро еве ја до сеа некако успевав да го задржам стариот изглед, ама нема бегање изглеа, и мене ме фати новово срање. И добро, ваљда некако со време ќе се навикнам на КАТАСТРОФАЛНИОВ дизајн, да не ми вади очи, ама зашто е све на лево поставено, а од десно има едно огромно БЕЛО НИШТО, може ли некако да се смени тоа, да се центрира, еве видете на сликава за што зборам:

Прегледај го приврзокот 53957
Eпа еве, после целa година и некој месец откако сум го напишал мислењево, на YouTube денес им текна да ја центрираат содржината. Најс :)

youcen.png
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Помош...2-3 дена веќе не ми отвара многу видеа на јутуб,додека некој ми ги отвара преку chrome-то. На mozila-та пак ми отвара се,ама проблем е шо chrome-то ми е главен пребарувач. Чаре?
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
584
Поени од реакции
247
Помош...2-3 дена веќе не ми отвара многу видеа на јутуб,додека некој ми ги отвара преку chrome-то. На mozila-та пак ми отвара се,ама проблем е шо chrome-то ми е главен пребарувач. Чаре?
и јас имав сличен проблем прочитај погоре, кога го пуштиш видеото ти е црно така? пробај избриши сите аддонс и ке ти се среди
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
што е работава на јутуб некои видеа ми ги пушта некои се со црн екран (само аудио има), ова е за хром, а на мозила ми е зелен екранот кога пуштам видеа (а аудио си тече нормално), чаре некој да не знае?
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Дали може да се земе пари од гледаност на клип на јутуб?
Што треба да се направи за да се направи за земање пари од гледаност,лајкови итн....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
95% од проблемите кои ги имате со Youtube се заради мизерниот Flashplayer, не е Chrome, не е Firefox, не е Opera. поззз и со лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom