Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Аман бе почнаа и репризи на турски серии да даваат? o_O До таму стигна работата?

Од каде па Лисјата ги одбрале? Што не ја даваат Шехерезад, да осети народот романтика. А не е лошо и Хурем султан. Штета што ни отиде Драган Вучиќ па нема кој да го организира вториот избор на „Хурем на годината“...
Ubavo ja odbrale tokmu ovaa dramska serija, koja e napravena po istoimeniot turski roman.
Borba na edno semejstvo, borba na edni roditeli koi svoite deca gi vospituvaat za site moralni vrednosti, za semejnite vrednosti I vaznosta na taa vrska da se odrzuva...no, koga ke se preselat vo golem moderen grad, zakanite se ogromni za raspad na seto toa dolgogodisno gradenje na vospituvanje.
Ubava serija, poucna.....koj ne ja gledal, mu ja preporacuvam:)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ubavo ja odbrale tokmu ovaa dramska serija, koja e napravena po istoimeniot turski roman.
Borba na edno semejstvo, borba na edni roditeli koi svoite deca gi vospituvaat za site moralni vrednosti, za semejnite vrednosti I vaznosta na taa vrska da se odrzuva...no, koga ke se preselat vo golem moderen grad, zakanite se ogromni za raspad na seto toa dolgogodisno gradenje na vospituvanje.
Ubava serija, poucna.....koj ne ja gledal, mu ja preporacuvam:)
Не сум јас по ваквите серии, фала. Кој сака да гледа нека гледа, секој си има свој вкус. Знам дека моите ја гледаа кога ја даваа прв пат. Мислам дека Шехерезад и Величествениот беа најпопуларни турски серии кај нас, затоа мислев ако веќе некој зема да репризира би ги одбрал овие две.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Не сум јас по ваквите серии, фала. Кој сака да гледа нека гледа, секој си има свој вкус. Знам дека моите ја гледаа кога ја даваа прв пат. Мислам дека Шехерезад и Величествениот беа најпопуларни турски серии кај нас, затоа мислев ако веќе некој зема да репризира би ги одбрал овие две.
I tie ke gi repriziraat, kako trgnale:)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Site makedonski televizii i se Potsmevaa na A1 Televizija koga pocna da dava turski serii sinhronizirani na Mk jazik no da ne bese A1 nemase koj da pocne da gi emituva 1001 Nok so Seherzad i Onur Koga Lisjata Pagaat i red drugi turski serii
A1 bese primer kako treba da funkcionira edna televizija imase i Turski serii no imase i kvizovi najpopularni crtani filmovi za deca prvi pocnaa so estradnot magazin A1 EKSLUZIV steta sto zgasna A1 Televizija za zal segasnive Mk televizii nisto ne smenija vo svojata programa da postoese A1 ke imavme mnogu pokvalitetna programa od segasnava sega osven politika i turski serii na nasive televizii nema nisto drugo za zal

Da se pocetime na dokumentarnot Film za 18-et godisninata na A1 Televizija
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.531
Многу корисна информација е ова.Баш ме израдува што ќе можеме повторно да ја гледаме таа култна серија - кога лисјата паѓаат

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.522
Конечно нешто добро и на нашите телевизиски канали
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Касандра реприза кога на нашиве телевизии?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Покрај оваа серија алфа имаат откупено уште една серија емитувана на канал 5 имаа и промо пуштено
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.265
Поени од реакции
22.492
Али Риза не баш, али каква ќерка имаше стариот ... сите во несвест го мававме на Неџла Наџла или како и да се викаше срнчето убаво. :love:
Kaj ти текна да ме потсетиш. Вчера ја мислев :ljubove:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.686
Поени од реакции
2.529
Кога продреле турскиве серии до јужна америка и некој азиски земји, што очекувате дека ќе даваат кај нас по телевизиите? хехе
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Аман бе почнаа и репризи на турски серии да даваат? o_O До таму стигна работата?

Од каде па Лисјата ги одбрале? Што не ја даваат Шехерезад, да осети народот романтика. А не е лошо и Хурем султан. Штета што ни отиде Драган Вучиќ па нема кој да го организира вториот избор на „Хурем на годината“...
Без грижа ете ја и Шехерезад ќе ја даваат
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.963
Поени од реакции
35.548
Спојлер - Сите ќерки се курваат низ цел филм и на крајот Али Риза му пука филм и отвара донер кебап на Капали Чаршија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom