WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Јок, не знам дали е до мене али после Punk ептен ми изгуби на жар WWE. Букингот нема возбуда, многу ретко и некои добри промоа да излезат...ништо :/

Не очекувам ништо ептен ни од WM ќе биде Брок-Голдберг, Сет-ХХХ сигурно. Е сега не знам со Стајлс и Роман што ќе прават од нив очекувам ок мечеви ако имаат солидни противници на WM. Сена-Тејкер ако се случи едино може и WM да ја извади. Ете штом уште од сега предвидувам што ќе биде и не сум оптимист...

Чисто RR го чекам да видам што ќе се случи, али ваљда и од тоа ќе бидам разочаран. Голдберг и Брок би требало да иамат кул дуели во RR, а и ваљда ХХХ ќе го елиминира Сет на Рамблот...е сега кој ќе победи е голема мистерија..могуче Сена, могуче Роман, а што да не и Тејкер? Има и уште некој тука можда кандидат од сенка...само во тоа гледам нешто јако.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Ова изгледа ќе биде најдобриот Royal Rumble 2017 :sneaky:
 

Attachments

  • 85,1 KB Прегледи: 16

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Tотално се сложувам, има ептен јак потенцијал. Кент уејт
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Аууу Роман gone heel? Ќе биде јако ако се деси Роман-Тејкер.

Вака како што изгледа могуче ова да биде Mania:

Голдберг - Леснар
Роман - Тејкер
ХХХ - Сет
Сена - Ортон
Бреј - Харпер

Ова од вчера го заклучив некако..ама се уште може се живо да се смени...имаше нешто шпекулации за Барон Корбин - Шејн..ама ќе видиме...остануваат уште многу прашалници тука, ќе се шејпува полека Манијава али ќе биде 5 саата како што тргнало.. не ќе е лошо и Стајлс да го стават во Сена-Ортон меч да биде демек поактивен мечот малце и нешто поново...шо знам.. исто и Шекил Онил - Биг Шоу ќе биде на Манија и тоа ќе опфати 5-10 минути од ППВ-то...ајде има време ќе видиме што ќе ни спремат до крај
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Можеби најјако враќање во историјата на WWE :cuc:

Иначе моите оценки за Манијава:

Aries/Neville 5.5/10

Andre The Giant match - 7.5/10

Dean-Baron 7.5/10

Main show:

AJ - Shane 8.25/10

Kevin Owens - Jericho 6.75/10

Women's fatal 4 way - 7/0

Tag team match: 8/10

Cena/Nikki v Miz/Maryse 6/10

HHH-Seth 6.5/10

Orton-Bray 6.5/10

Lesnar-Goldberg 7/10

SD Women's match - 7/10

Taker - Roman 6.75/10

Overall: 7.5/10
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Ја останав зсо зината уста кога ги видов :D
Иначе почна да ми се враќа желбата за WWE,на Raw се врати Фин Балор :vozbud:
А дебитираше и Шинсуке Накамура на Smack down.Така да допрва не очекуваат уште повозбудливи Raw,Smack down и ppv-a
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
The Miz i Maryse,Dean Ambrose,Bray Wyatt,Apollo Crews,Kallisto,Rhyno i Heath Sleather,Mickey James i Alexa Bliss na Raw.99% sum siguren deka Kevin Owens ke odi na Smack down.Za drugite ke vidime.@ dragonsky sto mislis ti?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
The Miz i Maryse,Dean Ambrose,Bray Wyatt,Apollo Crews,Kallisto,Rhyno i Heath Sleather,Mickey James i Alexa Bliss na Raw.99% sum siguren deka Kevin Owens ke odi na Smack down.Za drugite ke vidime.@ dragonsky sto mislis ti?
Да, и ја го мислев тоа :D
А мислев и Сет дека ќе иде...ама ништо. Шо знам, мислам им фали Ролинс на СД, вака ептен слаби ми се некако.

Супер шанса е ова за Русев очекувам да добие добар пуш. Исто се надевам и Харпер ќе го користат повеќе, супер шанса е и ова за него како мидкард фејс да го искористат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Џиндер шампион - турнеа во Индија ќе имаат есенва....не ќе е лошо сега кога го имаат Русев една тура во Бугарија да направат барем :D
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
75
Поени од реакции
38
Raw ke gi zdrobat smackdown na survivor series


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom