WWE

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од dragonsky, 1 октомври 2011.

 1. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  Уелкам бек у темава :D

  Ќе биде интересен евентов во Саудиска Арабија...се надевам победникот на Рамблот ќе добие нешто..не знам..тајтл шат или било што

  Друга недела драфт ќе има...хмм..интересно ќе биде тоа баш ме интеерсира кој кај ќе отиде

  @Jan Polat ја не се сложувам со се (нели нормално, глупо ќе бевме да се сложувавме со се :D ) Роман-Брок беше бољи од Роман-Тејкер би рекол на пример. Или..не знам..Роман-ХХХ...од многу мечеви беше бољи бе :D

  Курт мене ми беше топ, земи глеј го лани во ТЛЦ мечот кога го замени Роман и во Survivor Series, ептен беше изгубен немаше појма што прави, вчера беше ептен на ниво. На ниво на 2018 Курт нели, пошто типот има милијарда операции и се

  Најдоброто нешто за Накамура е хил трнот, не успеа да се поврзе со публиката уопште, плус тапа мечеви има...вака као хил може да се вади со друг стил некаков.

  Башка има потенцијални мечеви со некои што можда би извадиле добри мечеви од него шо знам..Брајан или Сена или шо знам....

  Иначе....ех бе глупи WWE, бугаров ќе го изгубите...како бе не пушаат вака овер тип? Русев може нов Курт да биде али не ги бива..

  Се надевам и Зејн нема вака да го заебат, можда после Стајлс еден од најдобрите луѓе у компанијата. Мора Зејн да добие сериозен пуш.

  Криво ми е за Русев, нов Зиглер и он ќе стане..

  Како бе вакви фаци ко Коди и Зиглер не знаеја да користат..не знам, ми нема логика некако толкава компанија да не знае да пушне луѓе што се овер и ги бива...
   
 2. Jan Polat

  Jan Polat

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  289
  Би рекол дека Роман/Брок дефинитивно беше полош од ХХХ/Роман. Може не е најлош во историјата(веројатно Тејкер/Сид,Тејкер/Роман или ХХХ/Ортон беа полоши) ама од овој меч се очекуваше повеќе. Цел меч само 3 потези менуваа и се спасија д 20 финишери. А од најлошо од се беше реакцијата на публиката. Барем претходно му свиреа на Роман ама на ВМ немаше никаква реакција (само This is awful and CM Punk чантови).

  Инаку вчера се врати Лешли. Доста се поправи во ТНА и доби добра реакција. Да видиме како ќе му оди во WWE.
   
 3. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  Спремни за драфт следна недела?

  Ќе биде интересно

  Русев и Корбин би ги стаил на RAW. Корбин до душа може и на СД да остане...а ептен ми добар ликот стварно ја би го пушнал

  Усос ваљда на RAW ќе одат..

  Андерсон/Галоус на СД

  Рајно и Слејтер ваљда на SD

  Балор на СД

  дури мислам можда и Стајлс на RAW би отишол

  Можда Миз на СД би отишол

  Наоми можда на RAW би отишла

  Зиглер би завршил работа на RAW

  Џеф Харди на СД би било ок


  Па да бе...

  тамам е ова што го пишав бе :D

  Русев и Корбин на RAW. Миз како топ хил да оди на СД тамам ќе остави место за овие да се борат на RAW

  Стајлс би го пратил на RAW пошто би било интересно. Ваму на СД го оставаш хил Шинсуке како шампион и го имаш Брајан, Ортон, Џеф Харди и Балор како топ фејсови. Плус тука е Џиндер и Миз кој што би добил пуш. Боби Руд е тука исто. Можда некој рандом лик ко Моџо би добил пуш тука ако фали хил.

  На RAW исто имаш Усос кој што ќе ебаваат матер во таг дивизија. Стајлс на RAW ќе биде ебавање.

  Шо знам...ок ми е ова.

  Уствари Елиас може на СД исто.

  Има интересни опции тука уствари.

  Иначе..ако го чита ова некој..

  Што мислиме за тоа што ќе има пак заеднички ППВ? Ја мислам бољи ППВиња ќе има али тапа за ликови ко Русев и слично што вака помалце шанса ќе добиваат да стигнат до ППВ
   
 4. Jan Polat

  Jan Polat

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  289
  Мислам дека Брајан оди на RAW. Веројатно затоа имаше меч со АЈ Стајлс а не на ППВ. Има шпекулации дека Хејман сака меч Брајан/Брок па веројатно Леснер ќе ги тепа прво Реинс и Лешли па ќе има меч со Брајан. Ортон мислам дека ќе оди на RAW исто. Други мислам дека ќе бидат Овенс и Семи. Може и Усос на RAW.

  На СД мислам дека Браун ќе оди сигурно. Освен него Елајас, Балор, Харди и Јордан.

  Инаку во Саудиска Арабија ќе има каскер меч меѓу Русев и Тејкор. Овој пат Русев буквално ќе биде buried...
   
 5. orko100

  orko100

  Член од:
  4 декември 2011
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  Бреј вајат-мет харди би бил зверски тандем, освајаат лесно таг тим.. ваљда на самерслем


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  What a time to be alive :D

  upload_2018-4-12_17-15-24.png

  Бејт има 19/20 години? :O

  Ептен ми е мило за тимов, Мет буквално е единствен човек што го спасува Вајат..иначе му умре кариерата...дури и гимикот му го направи длабок и се тоа..

  Ај, ќе видиме како ќе испадне али има потенцијал ова.
   
  На orko100 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  upload_2018-4-16_4-57-49.png

  Сена и Ники официјално ќе се разделат :(
   
 8. orko100

  orko100

  Член од:
  4 декември 2011
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  Од каде ти е информацијава, не ми е верно?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  Хахахаха, прв пат го гледам ова, кој цар е Русев :D

  Си направи "На брат му му ја скршија кичмата, сега ја ќе ви ја скршам кичмата" промо :D :D :pos:

  https://www.youtube.com/watch?v=7D_oA7H-h2k#t=6m59s

  Е ваљда во меѓуврме си видел по сајтовиве :D

  Ники на инстаграм постираше, и Сена потврди и сегде по интернетов има тоа.
   
  На orko100 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  Мајка му и татко му на Русев. Каква бугарска фаца е само татко му :D

  upload_2018-4-17_20-53-59.png
   
  На orko100 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  HAS SHITPOSTING GONE TOO FAR?
   
 12. Jan Polat

  Jan Polat

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  289
  Утре шоуто во Саудиска Арабија.

  За Ројал Рамблот мислам дека ќе победе или Браун или Брајан. Ројал Рамбл со 50 души може да заврши или катастрофално или многу добро. Го прв фаворит го ставам Браун (оти има јак моментум и голема подршка). Брајан втор (може да победи ама очекувам некако Биг Гас или Миз да го исфрлат). Лешли исто така има шанси ама по враќањево нема нешто посебно направено (само во некој тагтим мечеви е). Сакам Елајас да победи ама знам дека нема шанси.

  Брок-Реинс. Очекувам победа на Брок. kayfabe, нема никаква смисла за Реинс да победи. На ВМ немаше некој 50/50 меч туку беше уништен а градењето на мечот беше катастрофа. Единствена шанса за победа на Реинс гледам само ако има хил трн. Ако ја освои титулата како фејс не знам со кого ќе има меч (не остана никој кредибилен хил).

  За интерконтиненталната и УС титулите очекувам дека Ролинс И Џеф ќе ја одбранат титулата. Вајат и Харди вајда ќе ја освојат таг тим(оти Шејмус и Цезаро веќе досадни станаа). Русев сигурно губи од Тејкер. Сина/ХХХ некако многу рандом меч. Му давам мала предност на Сина.

  Накамура/Стајлс. Тука само не знам шо ќе биде. Накамура изгледа подобар како хил и може да има повеќе фуеди (со Брајан/Ортон/Јеф) ама од друга страна и Стајлс/Брајан би било добро за Самрслем. Ако некаде се смени титулата очекувам да биде тука ама и овде му давам 55% на Стајлс.

  Ова се предвидувања. Вајда нема се обратно да испедне (ко на ВМ).
   
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504
  Овенс и Зејн останаа...

  Можда би пушнале некој нов лик ко лани Џиндер што го пушнаа...шо знам..

  Или па некој од NXT да дебитира или евентуално некои си triple threats и слично да има...

  Или па што да не фејс вс фејс мечеви...
   
 14. Jan Polat

  Jan Polat

  Член од:
  29 ноември 2010
  Мислења:
  743
  Допаѓања:
  289
  Овенс и Зејн може не се на ниво на Русев ама секако веќе немаат некој кредибилитет. У моментов може да се каже дека Џиндер е поголема закана за Реинс.

  Може само Мекентајер или Џејсон Џордан али кој знае... Ќе треба да видиме како ќе се справат после С. Арабија. Само да не биде некоја глупост (како хил трн на Ролинс или Бреј)
   
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.980
  Допаѓања:
  66.504

Сподели преку: