WTA тенис - општа дискусија

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
World number one Ashleigh Barty has shocked the sporting world by announcing she will retire from professional tennis at just 25.
The Australian made the announcement on social media on Wednesday, saying she was leaving to "chase other dreams".

Ако не упишала курс за диџитал маркетинг на Брејнстер еве на. Секта.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Во 2014 веќе еднаш зела пауза од тенис и 2 години играла крикет :pos:
Катастрофа баш ме интересира кој се тие други соништа ебате секташите.

Ај да беше некоја не толку успешна тенисерка ама во ваква скапана конкуренција на ВТА комотно можеа да владеат заедно со Ига и да направат ривалитет наредниве години, тие 2 едино така двојат по квалитет и се поконстантни, еднава ке доминираше на трева и брз хард, другава на спор и земја.
Штета навистина феноменална тенисерка (n)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
шо и се дешава на Плискова, неможе натпревар да добие?
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
115
Поени од реакции
207
28 победи и 5 титули по ред за Свиатек/Свјонтек. Одамна немало ваков резултат во женскиот тенис. Огромен фаворит ќе биде на Ролан Гарос.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Изгледа не пуштаат на трибини ако не навиваш против се што доаѓа источно од Варшава. Се за вакви стероидни горила од жени се урла на слемовите.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Рибакина уште не е свесна дека зема ГС титула. На крај се израдува како да тепала во прво коло во Умаг, а не финале на Вимблдон. :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Рибакина ко да освоила некој челенџер турнир во некое село во Казахстан. Мавна 2 пати со раката и си седна, фалеше уште банана да извади да јаде. :pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
"Believe me, I never wanted to have to choose between tennis and family. If I were a guy I wouldn't be writing this because I'd be out there playing and winning while my wife was doing the physical labor of expanding our family" - Serena Williams

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Ко од исти кур да се правени, озбилно. Секта.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
"Believe me, I never wanted to have to choose between tennis and family. If I were a guy I wouldn't be writing this because I'd be out there playing and winning while my wife was doing the physical labor of expanding our family" - Serena Williams

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Ко од исти кур да се правени, озбилно. Секта.
Мајка е, немој така да збориш.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
"Believe me, I never wanted to have to choose between tennis and family. If I were a guy I wouldn't be writing this because I'd be out there playing and winning while my wife was doing the physical labor of expanding our family" - Serena Williams

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Ко од исти кур да се правени, озбилно. Секта.
А што е погрешно во изјавава?
Федерер има 4 деца. Дали мислиш дека кариерата ќе му беше толку плодна и успешна ако земаше пауза од прилика година и пол за секое дете? Една повреда и 3 месечна пауза ги става во аут и не можат да се вратат во колосек после, а зборуваме за раѓање дете и пауза од година и пол ко да се мачкина кашица.
Прво физички враќање во форма е предизвик само по себе за било која жена,не па достигнување ниво на професионален спортист после толкава пауза. Па еден куп други физички/ психички промени со кои треба да се соочи.
Серена го освои АУ во фаза на бременост кога обично жените се или со константно лошење и повраќње или со хроничен замор. Познавам жени шо земаа одмор од канцелариска работа во тој период пошо не можеа да истераат 8 часа будни.
Така шо мислам дека доволно е серење и правење глупи хехенца. Дајте и барем малце респект на жената за цела успешна кариера.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.514
Поени од реакции
62.360
"Believe me, I never wanted to have to choose between tennis and family. If I were a guy I wouldn't be writing this because I'd be out there playing and winning while my wife was doing the physical labor of expanding our family" - Serena Williams

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Ко од исти кур да се правени, озбилно. Секта.
Не ми е тешко да проценам дека веројатно немаш дечиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom